Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 22:03, 24 gru 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022

Białych myśli lekkich jak puch niech anioł przywieje z nieba,
otworzy skrzydłem nadziei i niech kolędę zaśpiewa.
Bo dzisiaj jest piękny dzień, wszystko się rodzi na nowo,
więc w blasku tajemnych świąt żyj zdrowo i kolorowo.
Wiary, co góry przenosi, nadziei, która nie gaśnie,
miłości w każdej ilości od Bożej Dzieciny
wszystkim wokoło
życzą Iwona i Zbyszek

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 14:22, 31 gru 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Już po świętach, dziś ostatni dzień Roku 2017. I na ten ostatni dzień wczoraj wieczorem przyprószyło śniegiem. Niestety, rano nie było już śladu.
Na forum nic się nie dzieje, w ogrodach smutno, buro, brak słońca...
Kilka fotek ogrodu na zakończenie roku...



Nadal kwitną róże...


Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2018
____________________
Ogródek Iwony II
AgataM 19:07, 31 gru 2017


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Na nadchodzący Nowy Rok przyjmij ode mnie życzenia prosto z serca. Zdrowia, którego potrzebuje każdy z nas. Uśmiechu, który sprawia, że każdy dzień jest piękniejszy. Miłości, bo to dla niej i dzięki niej żyjemy. I cudownego ogrodu dzięki któremu jesteśmy szczęśliwi. Niech Nowy Rok 2018 składa się z samych słonecznych, radosnych dni!
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
kasja83 10:15, 02 sty 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Wszystkiego dobrego Iwonka na Nowy Rok
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Iwk4 22:58, 02 sty 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Agatko, Kasiu, bardzo dziękuję za życzenia.

Minął czas Świąt i mamy początek Nowego Roku.
Zaczynamy kolejny sezon.
Na zewnątrz buro, ponuro.

Tęsknię za słońcem. Nie pamiętam, kiedy ostatnio pokazało się na niebie. Na dłużej, aby je zapamiętać, jak wygląda, jak grzeje, jak rośliny mienią się w jego promieniach, wychylają łebki do słońca, trawy migoczą, kłosy w promieniach wydają się złote...

Tęsknię za śniegiem. W sobotę wieczorem na chwilkę zrobiło się biało. A potem plus 8 i plucha... Krety ryją, koty nie chcą się schować do domu, ptaki tworzą klucze na niebie i sama nie wiem, czy odlatują, czy przylatują... Czy tylko mi się wydaje, ze mamy angielski klimat w Polsce?

Tęsknię za wspomnieniami wiosny i lata. Na to akurat mogę poradzić. Chyba już czas na zaklinanie wiosny. Na wieczory wspomnień. Ogrody pełne kwiatów, soczystej zieleni, kolorowych zapachów - jak to w dzieciństwie określałam zachwycona wielkim bukietem kwiatów na działce cioci... Zacznę segregować zdjęcia i wybiorę kilka fajnych z każdego miesiąca. Wspomnień czar...

W cieple domowej kanapy zabrałam się za inną moją pasję.
Zapomnianą przez jakiś czas. Druty i szydełko. Mirelki wianki obudziły moją tęsknotę. Przypomniały, że mój zespół niespokojnych rąk, zagłuszony wiosną, latem i jesienią w zmaganiach ogrodowych - znowu dał znać o sobie.
Więc już jakiś czas zapełniałam swoje tęsknoty. Po kolei powstawały bombki szydełkowe. Potem aniołki, gwiazdki... Dużo gwiazdek, by choć kilkoma obdarować najbliższych. Tak się spodobały, że w kolejnym roku muszę zacząć szybciej, bo nie wyrobiłam się, by obdarować wszystkich.
W międzyczasie powstała podusia na drutach, z guzikami i warkoczami. A potem w Wigilie podjęłam wyzwanie i przez wieczór i drugiego dnia trochę udało mi się stworzyć podusię dla specjalnego gościa, który do nas miał zawitać wieczorem. Potem Pawełek miał urodzinki, więc stworzyłam jeszcze jedną poduszkę w kolorze kobaltu, druga czeka w kolejce. I już dostałam w prezencie cudny, żółty słoneczny kolor włóczki i będą kolejne podusie. Tak więc, jak mnie tu nie będzie, to zapewniam, że tylko dlatego, ze druty i szydełko zajmują me dłonie.
____________________
Ogródek Iwony II
Mirka 23:07, 02 sty 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwonka u mnie wczoraj i dziś pięknie słonko świeciło i to długo. Można się było w jego promieniach ogrzać. Jeszcze półtora miesiąca i zaczynamy wysiewać nasiona.Do maja czas szybko zleci. Będziemy pikować, podlewać i patrzeć jak sadzonki rosną. Pozdrawiam Noworocznie.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Iwk4 23:08, 02 sty 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Wspomnień czar - Marzec 2017
W marcu zaczęłam chyba sezon ogrodowy. Przycięłam trawy, uporządkowałam rabaty, zaczęły wychodzić pierwsze wiosenne kwiatki. Dosadziłam bratki.


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:12, 02 sty 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirka napisał(a)
Iwonka u mnie wczoraj i dziś pięknie słonko świeciło i to długo. Można się było w jego promieniach ogrzać. Jeszcze półtora miesiąca i zaczynamy wysiewać nasiona.Do maja czas szybko zleci. Będziemy pikować, podlewać i patrzeć jak sadzonki rosną. Pozdrawiam Noworocznie.

Słoneczka zazdroszczę. Ale masz racje Mirko, pocieszające, ze już niedługo w domu założymy ogródki. I tak właściwie dużo nie planuję. Ale dla samego gapienia się wysieję stipę i zrobię sadzonki werbeny. Werbeny jeszcze nie wykopałam z ogrodu.
A może tylko ściąć i zrobić z gałązek sadzonki wsadzając do wody lub do ziemi?
____________________
Ogródek Iwony II
polinka 12:53, 03 sty 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Czekam na kolejne wspomnienia Brakuje już tych kolorów w ogrodzie...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
yolka 18:36, 03 sty 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Czy zobaczymy Twoje podusie?
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies