Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

tulucy 18:57, 16 sty 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
I u nas tak... A ma jeszcze dosypać... Fajnie, dzieci mają ferie akurat
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Iwk4 08:21, 17 sty 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Troszkę dosypało. Teraz jest puch, jaki lubię.

Ale w niedzielę nie bylo tak fajnie. Gdy zaczęło mrozić, przestraszylam się. Dorwalam się do kompostu i posypałam róże, zawilce i ML. Hortensje ogrodowe tez dostały kopczyki. Po 40 wiaderkach tłumaczyłam sobie, ze biegam po ogrodzie dla zdrowia.
Dzdzownice w kompoście nadal pracują. Część pewnie zmarła, bo nie wszystkie udało mi się przebrać.
Roślinki więc zabezpieczone. I przykryte puchem.

____________________
Ogródek Iwony II
bacowa 18:16, 17 sty 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Też mialam zamiar w sobotę kopczyki zrobić i na zamiarze się skończyło. Mam nadzieję że róże sobie poradzą bo więcej jak -7 u nas nie było . Teraz mam sporą ściółkę ze śniegu i nadzieję że nic nie przemarznie.

Edit : śliczną mamy teraz zimę, dzisiaj słonko świeciło i zaraz mi się lepiej zrobiło na duszy
Iwk4 17:54, 19 sty 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dziś kolejny śnieg, więc te fotki nieaktualne...

Wszystko pod śniegiem obecnie - te fotki sprzed dwóch dni, teraz wszystko pokryte pierzynką. ID już nie widać, lawendy też

Musiałam odszuflować ścieżki, śniegu na rabatach tak 40 cm. Hortensje ogrodowe dziś już przykryte w całości i cieszę się. Nie pamiętam, ale chyba 3 lata temu było podobnie
Dzieciaki szaleją, na sanki się umawiają po szkole, wreszcie wiedzą, co to są mokre rękawiczki, przemoczone buty, a ja od dwóch dni noszę czapkę. Czy ja kiedyś nosiłam czapkę? Nie pamiętam...
Tych bukszpanów dziś już nie widać. Niestety za późno przyszłam z pracy, by zaktualizować zdjęcia.

Najlepsze są zwierzaki. Pies biega po śniegu i topią mu się łapy, a kot nie wie, o co chodzi Ten mniejszy woli siedzieć w domu. Wyszedł na próg, dotknął śniegu i schował się do domu
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 18:03, 19 sty 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Fotka dla Ewy -
w tym zakątku rosną dwa buki. 1 i 2. Mam plan, by wysadzić jedną trawę - trzcinnik krótkowłosy i w miejscu 3 posadzić trzeciego buka Dawyck Purple. Do kompletu. Tylko bliżej przodu tej rabaty, aby potem na tuje nie wchodził...

Tutaj u Danusi jest Dawyck Gold, niestety nie mogę szybko znaleźć innej fotki - tu jest bez liści w trakcie rewolucji rabaty, ale widać wielkość. I jest wąski.
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/48/486770/original.JPG
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 18:06, 19 sty 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
bacowa napisał(a)
Też mialam zamiar w sobotę kopczyki zrobić i na zamiarze się skończyło. Mam nadzieję że róże sobie poradzą bo więcej jak -7 u nas nie było . Teraz mam sporą ściółkę ze śniegu i nadzieję że nic nie przemarznie.

Jeśli masz tyle śniegu, co ja, a chyba masz, to roślinki są bezpieczne.
Fajnie jest. Dziś szuflowałam i cieszyłam się, że można na zewnątrz coś porobić. Młodego zwerbowałam, to na dwie łopaty było szybciej.
____________________
Ogródek Iwony II
Dominika11 18:11, 19 sty 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
jacie to ty masz aż tyle śniegu
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Iwk4 18:15, 19 sty 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dominika11 napisał(a)
jacie to ty masz aż tyle śniegu

Domi, dziś więcej. Jest cudownie
Oby do jutra się utrzymał. Najładniej wygląda na gałązkach. Bukszpany mają czapeczki
____________________
Ogródek Iwony II
Dominika11 18:17, 19 sty 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
mogę sobie tylko wyobrazić jak twój ogród przepięknie wygląda
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Iwk4 18:23, 19 sty 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Domi, niestety, przez środek kołderki przebiega wjazd i dziś M wraca, więc musieliśmy popsuć kołderkę i zrobić dojście do garażu... Ot, życie. A tam, gdzie nieruszone, faktycznie pięknie. Tylko jak brnąć w tym śniegu, by zrobić kilka fotek? Może jutro z okna zrobię
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies