Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

AgataM 18:32, 19 sty 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Iwk4 napisał(a)
Troszkę dosypało. Teraz jest puch, jaki lubię.

Ale w niedzielę nie bylo tak fajnie. Gdy zaczęło mrozić, przestraszylam się. Dorwalam się do kompostu i posypałam róże, zawilce i ML. Hortensje ogrodowe tez dostały kopczyki. Po 40 wiaderkach tłumaczyłam sobie, ze biegam po ogrodzie dla zdrowia.
Dzdzownice w kompoście nadal pracują. Część pewnie zmarła, bo nie wszystkie udało mi się przebrać.
Roślinki więc zabezpieczone. I przykryte puchem.



Cudowną zimę pokazujesz Iwonko. Pozdrawiam
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Wiolka5_7 20:35, 19 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20650
Iwk4 napisał(a)
Fotka dla Ewy -
w tym zakątku rosną dwa buki. 1 i 2. Mam plan, by wysadzić jedną trawę - trzcinnik krótkowłosy i w miejscu 3 posadzić trzeciego buka Dawyck Purple. Do kompletu. Tylko bliżej przodu tej rabaty, aby potem na tuje nie wchodził...

Tutaj u Danusi jest Dawyck Gold, niestety nie mogę szybko znaleźć innej fotki - tu jest bez liści w trakcie rewolucji rabaty, ale widać wielkość. I jest wąski.
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/48/486770/original.JPG


Witaj Iwonko!
Ja buki purpurowe uwielbiam! Sama w zeszłym roku posadziłam w szpalerze hortensji 3 buki Dawyck Purple a w przyszlosci planuje jeszcze 3 szt.posadzić w innym miejscu... pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
paniprzyroda 21:42, 19 sty 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Pomysł z trzecim bukiem fajny. Co to ja miałam napisać, aha, podusie super
____________________
Dwa ogrody
jolanka 22:35, 19 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16488
Kupilam jesienią takiego samego buka, oby się przyjął Fajnie będą wygladaly te trzy u Ciebie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Iwk4 06:47, 20 sty 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
paniprzyroda napisał(a)
Pomysł z trzecim bukiem fajny. Co to ja miałam napisać, aha, podusie super

Ooooo... Do podusi się cofnęłaś? Zawsze podziwiam, jak są osoby, co wszystko czytają. zarazilam się tej zimy robotkami na drutach i szydełku. Nauczyłam się nowego wzoru na szydełku. A myślałam, ze juz umiem wszystko.
10 lat nie robiłam. I chyba wrócę do robótek. Zrobiłam sobie pokrowiec na telefon do torebki. Dwie dziewczyny w szkole się zachwycają. I tak sobie pomyślałam, ze w wolnej chwili im też zrobię. Fajnie, jak człowiek ma dla kogo coś robić.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 06:48, 20 sty 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
jolanka napisał(a)
Kupilam jesienią takiego samego buka, oby się przyjął Fajnie będą wygladaly te trzy u Ciebie

Jolu, na pewno się przyjmie. Będziesz zadowolona.
____________________
Ogródek Iwony II
bacowa 07:00, 20 sty 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Teraz mi się przypomniała dyskusja z jesieni nt. tego 3 buka. Jasne że posadż.

Poszukaj na O wątku : ogród szmaragdowy, to ten z inst.
olga80 09:14, 20 sty 2018


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Iwonko podziwiam Twoje umiejętności ja to chyba mam lewe ręce do drutów i szydełka.
Buk jak najbardziej będzie pasował.Moje bukszpany też były pod śniegiem i to jeszcze takim ciężkim spadającym z dachu wczoraj je oczyściłam bałam się,że pod ciężarem się połamią nie wiem czy pozostałe kule bukszpanowe też mam odśnieżać czy sobie poradzą ?
____________________
Teresa Moje małe królestwo
GorAna 10:37, 20 sty 2018


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Iwonko posiedziałam sobie chwilę u Ciebie
Fajne wspominki i porównania. Wykonałaś ogrom pracy. Podziwiam Cię za roboty murarskie i drobniejsze szydełkowo-drutowe
Zdolna, pracowita i konsekwentna z Ciebie bestyja
Fajnie, że się z eMem uzupełniacie
Pozdrawiam noworocznie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
mirkaka 17:35, 25 sty 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Witaj Iwonko w nowym sezonie. U Ciebie wątek aktywny cały rok Piękne wspomnienia.
U nas już po zimie, wszystko się stopiło, jest +6

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies