Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 00:16, 29 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Wszystko działało, woda grawitacyjnie spływa z rury.

Koniecznie musiałam pilnować prac. Szczególnie w okolicy warzywniaka, bo miałam w głowie plan, jaki efekt chciałabym osiągnąć, a na rysowanie planu nie miałam czasu. Za chwilę wyjeżdżałam z klasą do Warszawy na tydzień. Prace musiały stanąć. Do wieczora zasypaliśmy dziury, wkoło warzywniaka wyściółkowałam na nowo ścieżki agrowłókniną, wysypałam na nowo żwirkiem.
Mamy trzecie ujęcie wody w ogrodzie. Teraz będzie można pomyśleć o nawadnianiu i linii kroplującej

Jak wróciłam, wymurowałam studzienkę. Ja murowałam, Zbyszek donosił cegły i rozrabiał zaprawę. Na koniec z deseczek zrobił półeczkę, zmieści się tam wiaderko , a na studzienkę dociął blachę tak, by można było zdejmować w razie potrzeby.

Pozostało popracować nad ścieżką... Będzie z żwirku ...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:34, 29 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Jeszcze jedną ważną rzecz zrobił.
Z należytą starannością ...

Podpory do ogórków.


Ogóreczki tylko czekały.

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:34, 29 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Pionowa uprawa rok temu była bardzo udana. Zobaczymy w tym roku, jak będzie...
Rosną, rosną


A pod folią są takie:

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:41, 29 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
I pomidorki
Ma już ktoś czerwone?


Butelki z odciętym dnem, odwrócone fajnie się sprawdzają do podlewania gnojówkami.
Każda sadzonka dostaje sprawiedliwie


Dobranoc
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:44, 29 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Hmmm, chyba zostałam sama ...

____________________
Ogródek Iwony II
Katkak 02:58, 29 cze 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Iwk4 napisał(a)
Hmmm, chyba zostałam sama ...


A właśnie, że nie. Patrzę i podziwiam nowe różyczki, rabatkę, pomysłowość i pracowitość męża, no i sam piękny ogród rzecz jasna.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Iwk4 07:45, 29 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kasiu, bezsenna noc? Ja tez czasami je mam...
____________________
Ogródek Iwony II
Kasya 07:53, 29 cze 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42240
Ale tu sie u ciebie dzieje ostatnio
I leżaczek fajny i podpory

Hortensje u mnie w malutkich pąkach dopiero
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
iwka 09:02, 29 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
super te podpory do ogórków

butelki plastikowe to masz trochę zakopane? mają dziurki czy korkiem się sączy?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Iwk4 09:16, 29 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kasiu, podpory testowaliśmy rok temu. Tylko siałam wzdłuż rabaty i był problem z długością listew. Nie mieliśmy takich długich i trzeba było kombinować mniej profesjonalnie. W tym roku uzgodniliśmy, jaki będziemy w stanie wygospodarować materiał. Ogórki siałam szybciej i mój błąd, bo zrobiłam zbyt małe odległości między rzędami, aby potem mieć dojście do zbiorów. Zakładałam, że będą tylko po dwa rzędy, ale został mi sałatkowy, to dosadziłam trzeci rząd na jednej rabacie.

Podpory rozstawiliśmy tak, by było wygodnie dostać się do ogórków, miały one tylko za zadanie wspiąć się po sznurku. Trochę im na początku pomogłam. I czasami są dezerterzy, którzy swoją drogą chcą iść, więc ich nakierowuję, bo na ścieżkę wyłażą. trochę za szybko.

I jeszcze jedna uwaga. Na jednej rabacie z ziemią zmieszałam glinę i tam lepiej ziemia trzyma wilgoć, Ja mam piaszczyste podłoże i muszę trochę popracować nad ziemią. Już gromadzę glinę do drugiej skrzyni warzywnej.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies