Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 20:20, 27 lut 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Asiu, Heuflerianę mam w innym miejscu. Muszę iść do Edytki się spytać...
____________________
Ogródek Iwony II
Anusia 20:20, 27 lut 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Iwk4 napisał(a)
Aniu, ja też nie ciełam lawendy jesienią, ale z lawendą jeszcze poczekaj. Lawenda i róże, jak zakwitną forsycje. Kilka róż już dziś podcięłam przy murze, ale one nie skończyły wegetacji przez zimę. Cały czas mają liście.
Lawenda jest wrażliwa na mrozy, jeszcze ma czas.

W lutym jeszcze nie piłam kawy na tarasie.
A w słońcu, jak pracowałam przy murze, zrobiło mi się tak ciepło, że na chwilę kurtkę zrzuciłam.


Ja tak jeszcze nie poszalałam. Kurtka została na moich plecach
Ok, z cięciem wstrzymam się jeszcze, dzięki.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Zana 20:34, 27 lut 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kurczaki, jak Ty masz czyściutko po tym sprzątaniu. U mnie to nawet po sprzątaniu jakiś sajgon, nie mam czasu tak dokładnie tego zrobić, wykańczają mnie stosy liści dębowych zalegających w każdym zakątku.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Iwk4 20:38, 27 lut 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kochani, szukam inspiracji. Sliwy wiśniowe szczepione, pod nimi ML. I chcę wywalić stamtąd Red Barona, bo wiosną tam się nic nie dzieje. I nie wiem, co tam dać... Moze tylko zostawić ML i nasadzić tulipanów? Co myślicie? A może wywalić też ML i dać tylko rozplenice i tulipany? To waski kawałek ziemi, nie ma co szaleć ...

____________________
Ogródek Iwony II
Kasia_CS 20:47, 27 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Iwonko, może to sesleria skalna, co?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Iwk4 20:50, 27 lut 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kasiu, to nie ta.
Mam seslerie:
skalną,
heufleriana
jesienną
i tą nn

Rok temu pamiętałam i nie zapisałam niestety...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:54, 27 lut 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zana napisał(a)
Kurczaki, jak Ty masz czyściutko po tym sprzątaniu. U mnie to nawet po sprzątaniu jakiś sajgon, nie mam czasu tak dokładnie tego zrobić, wykańczają mnie stosy liści dębowych zalegających w każdym zakątku.

Aniu, liście dębowe kiepsko się rozkładają, mam ich trochę, mój dąb jeszcze mały stosunkowo. Najlepsze, że są w całym ogrodzie, tylko nie pod dębem...

Jak sprzątam rabaty, to na koniec korzystam z grabi do trawy. delikatnie wszystko wygrabiają i nie kaleczą roślin cebulowych. Za dwa tygodnie moze być juz ciężko. Chciałabym codziennie po trochu uporządkować rabaty. dziś dopiero pierwsza akcja i nie jestem przyzwyczajona. Nogi, jak z waty...
____________________
Ogródek Iwony II
Wiolka5_7 20:57, 27 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
A czy to nie czasem sesleria Sadleriana ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Zana 20:57, 27 lut 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
ML to ja bym tam zostawiła. Fajnie tworzą lekką przysłonę płotu. Czy red baron tak późno wychodzi, że wiosną się nic nie dzieje?

Może przywrotnik ostroklapowy? Tylko nie wiem czy by Ci pasowało jego żółte kwitnienie pod śliwami. Ewentualnie może kwitnące wiosną kukliki? Teraz są takie ładne odmiany: Cosmopolitan, Mai Tai. One mają potem bardzo ładne liście i ładnie się jesienią przebarwiają. Można "wcisnąć" szałwię, może jakieś ze dwie limonkowe jeżówki "upchnąć" (Honeydew jest biało-limonkowa). Już oczywiście nic nie powiem o moich ukochanych jeżówkach Green Jewel). Mikołajki? Kilka czosnków?
Nie wiem czy chcesz tam bardziej bylinowo czy jednak trawiaście?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
MirellaB 21:03, 27 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwonka też dzisiaj popracowałam w ogrodzie. Kawa na tarasie i nawet się opalałam hi hi

Ja bym posadziła cebulowe - resztę bym zostawiła. Ładny jest ten zakątek, nie ma sensu robić tam rewolucji. Posadz cebulowe, a po nich wszystko już ruszy i nie będzie pusto
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies