Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Dragonka 21:15, 08 mar 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Iwk4 napisał(a)



Iwonko, wyciągam zdjęcie z października jak królika z kapelusza..ale powiedz mi, co to za drzewo masz takie śliczne? To z zielonymi liśćmi? za choinką (wybacz, nie wiem nawet co to za iglaste). Ma bardzo zgrabną sylwetkę, a ja poszukuję właśnie drzewa, na widok którego zabłyśnie mi oko A Twoje mi się bardzooo podoba
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Anitka 20:07, 13 mar 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Iwk4 napisał(a)

Anitko, musiałam przypomnieć sobie fotki z zeszłego roku.
strzęplicę najlepiej wyskubać. Suche części łatwo wychodzą w całości. Najlepiej zebrać od spodu roślinki, ze środka wychodzą nowe zielone części.



Dziękuje Iwonko za odpowiedź. Wyskubałam im czuprynki tak jak zalecałaś.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
akak 22:35, 15 mar 2019

Dołączył: 25 lis 2016
Posty: 19
Iwk4 napisał(a)

Witaj Akak. Planujesz założyć wątek?


Iwk4 planuję od dłuższego czasu... ale mój ogródek wygląda miernie , ale na Ogrodowisko i tak regularnie zaglądam
Iwk4 13:52, 16 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
iwka napisał(a)
Cześć Iwonko na moje oko to sesleria sadleriana

Dziękuję Iwonko, tak, Edytka właśnie potwierdziła.


MirellaB napisał(a)
Na moje oko sesleria to haufleriana

Mirelko, one są podobne. Tutaj mam heuflerianę. Część już oczyściłam, chociaż byłam przerażona, bo ona zakwitła szybciej, niż zdążyłam oczyścić. I zastanawiałam się, co teraz ...
Więc jej nie cięłam, tylko wyskubałam. Bardzo ładnie wychodziły stare źdźbła.


Tak właściwie, to teraz one są mocno podobne. Trochę inaczej wyglądają latem...


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 14:09, 16 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anitka napisał(a)


Dziękuje Iwonko za odpowiedź. Wyskubałam im czuprynki tak jak zalecałaś.


Gdyby ktoś jeszcze nie widział zywej ściany u Anitki, to polecam serdecznie, bo to dzieło sztuki. Anitko, gratulacje:

https://www.ogrodowisko.pl/watek/7741-moj-azyl-na-wichrowym-wzgorzu?page=429#post_6
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 14:12, 16 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kurcze trawka Ci już zakwita, czytam o roszadach na rabacie, cebulowe wiosną robią świetną robote tylko potem juz nie tak ładnie trzeba by faktycznie pomieszać z czymś co zasłoni....

Tam nie ma Sylwia dużo miejsca, więc się zastanawiam... Ale jeśli by doszły inne roślinki, to już by było ok. Niestety, taki los tulipanów, że trzeba im pozwolić dożywić się z listków, bo inaczej nie mają szans na dokarmienie cebulek, gdyby liście zbyt szybko obciąć...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 14:13, 16 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kasiolaaa napisał(a)
Iwonko jest tak piekna rabata z tymi LM i Red Baronem ze bym nic nie zmieniala tulipany szybko przekwitają wiec chwilowa pociecha choc sa piekne

Kasiu, dlatego się zastanawiam...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 14:36, 16 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Joku napisał(a)
Iwonko dziękuję za odpowiedź .

Proszę bardzo

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 15:05, 16 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
HannaR napisał(a)
Ja bym dała z tyłu ekran z kolumnowych cisów, a z przodu rozplenice.


Haniu, świetny pomysł, ale na cisy nie mam tam miejsca. Ściana jest możliwa z bluszczu, który wspina się po płocie obecnie coraz wytrwalej.
Rozplenice startują tak samo późno, jak red baron, więc musi być coś jeszcze tam. Ale pomysł zapisuję, tym bardziej, ze zamówiłam u Polinki Lady U, mogłyby tam sobie zaistnieć. Tylko tam już rosną LM i chyba nie będzie pasować razem... Albo jedno, albo drugie ... Czyli chyba bym musiała wysadzić LM ... W sumie mogłabym

Będę myśleć ...
____________________
Ogródek Iwony II
HannaR 15:08, 16 mar 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Pod drzewami pasują mi bardziej niższe trawy.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies