Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 15:10, 16 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anda napisał(a)
A w rozplenicach penstemony o ciemnych liściach albo ogniste Crocosmia Lucifer

Ewuniu, nawet penstemony wrzuciłam do koszyka na all... i kukliki
Jeśli nie tu, to pomysł skopiuję w innym miejscu
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 15:19, 16 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mysza napisał(a)
Hej Iwonko.
Mam podobną rabatę, na ostatnich stronach jest pokazana na kilku zdjęciach.
Bardzo ją lubię.
Gdy wiosną zetnę ML, Red Barona, Hortensję Anabell i Hakone to całą robotę robią tuje Danica.
Macham

Gosiu, u Ciebie bardzo ładnie to wygląda,
https://www.ogrodowisko.pl/watek/5238-brzozy-i-swierki-na-dlugiej-i-waskiej-dzialce?page=550#post_3
tylko boję się w tym miejscu tuj, bo one się rozrosną. Widziałam wielkie okazy, a tam wąsko. Wiem, ze można ciąć, mam kulki danica przy wejściu, rok temu chciałam je przyciąć, ale szybko zrobiło się gorąco, i nie udało się. Też je lubię
Reszta podobnie. Może jednak zostawić tutaj tak?
____________________
Ogródek Iwony II
Anda 17:36, 16 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Iwk4 napisał(a)

Ewuniu, nawet penstemony wrzuciłam do koszyka na all... i kukliki
Jeśli nie tu, to pomysł skopiuję w innym miejscu


Penstemony uwielbiam we wszystkich odmianach i też będę dokupywać Kukliki też uwielbiam, ale na razie nie mam miejsca na nowe. Ale kiedyś na pewno jeszcze jakieś się u mnie pojawią.
Zauważyłam, że kukliki jak mają za sucho, to dostają mączniaka, więc dobrze je podlewaj
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Iwk4 17:40, 16 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dragonka napisał(a)


Iwonko, wyciągam zdjęcie z października jak królika z kapelusza..ale powiedz mi, co to za drzewo masz takie śliczne? To z zielonymi liśćmi? za choinką (wybacz, nie wiem nawet co to za iglaste). Ma bardzo zgrabną sylwetkę, a ja poszukuję właśnie drzewa, na widok którego zabłyśnie mi oko A Twoje mi się bardzooo podoba

Basiu, trochę naszukałam się, pamiętałam zdjęcie, nie pamiętałam roku i nazwy.
To klon princeton gold
tutaj masz link, jak kupiliśmy go i pierwsze [przymiarki w ogrodzie:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6594-ogrodek-iwony-ii?page=219#post_4
Ma nam zacienić latem taras
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 17:56, 16 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
akak napisał(a)


Iwk4 planuję od dłuższego czasu... ale mój ogródek wygląda miernie , ale na Ogrodowisko i tak regularnie zaglądam

Akak, zawsze możesz założyć wątek w dziale "projektowanie ogrodów". Zawsze łatwiej planować, jak widzi się zdjęcia...
Właśnie M mnie goni, ze tak długo siedzę przy kompie, a ja utknęłam w zdjęciach zeszłorocznych i analizuję nasadzenia, by móc wyeliminować błędy ...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 18:01, 16 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
HannaR napisał(a)
Pod drzewami pasują mi bardziej niższe trawy.

Myślisz, że lepiej rozplenice niż RB?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 18:02, 16 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anda napisał(a)


Penstemony uwielbiam we wszystkich odmianach i też będę dokupywać Kukliki też uwielbiam, ale na razie nie mam miejsca na nowe. Ale kiedyś na pewno jeszcze jakieś się u mnie pojawią.
Zauważyłam, że kukliki jak mają za sucho, to dostają mączniaka, więc dobrze je podlewaj

Ewuniu, masz jakieś swoje ulubione?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 18:13, 16 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
W nocy strasznie wiało, dzisiaj też, a ja miałam zaplanowaną pracę w ogrodzie, więc trochę popracowałam w części, gdzie mniej wiało w zaciszu. Pogodynka pokazywałą 39 km/h w nocy. Wczoraj kupiłam kilka bratków i zostawiłam na zewnątrz na stole. Pół nocy się martwiłam, czy ich nie wywiało po ogrodzie. O czwartej nie wytrzymałam, ubrałam się i wyszłam na dwór. Bratki nadal były na miejscu, ale zabrałam je do domu. Wreszcie mogłam spokojnie zasnąć...




Zmarzłam, ale coś tam zrobiłam. Posprzątałam kolejną rabatę, przycięłam hortensje Vanilia Fraize, kilka traw. Reszta czeka w kolejce...
Żonkile niedługo będą kwitły

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 18:17, 16 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Fotki dla Ewy Bacowej:
Moje - Twoje ciemierniki



____________________
Ogródek Iwony II
Dragonka 18:19, 16 mar 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Iwk4 napisał(a)

Basiu, trochę naszukałam się, pamiętałam zdjęcie, nie pamiętałam roku i nazwy.
To klon princeton gold
tutaj masz link, jak kupiliśmy go i pierwsze [przymiarki w ogrodzie:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6594-ogrodek-iwony-ii?page=219#post_4
Ma nam zacienić latem taras

Dziękuję Iwonko wygooglałam już go, to jest drzewko jakie pokrojem bardzo mi się podoba, niezwykle zgrabny jest. Twój okaz piękny, dlatego zwróciłam na niego od razu uwagę, przyciąga wzrok
I jak tam czytam, to trochę skołowana jestem- na jednych stronach podają,że on wysoki rośnie aż 15-20m (to jedynie mnie martwi bo chciałabym posadzić bardzo blisko domu i dachu i tylko dlatego mam obawy) a na innych, że docelowa wysokość to 3-4m, hmm. I w co tu wierzyć? Czy Twój szczepiony na pniu jest? Bo te szczepione nie rosną tak wysoko, tak? I jeszcze jednego fajnego u Ciebie widzę, Odessanum... znowu będę się głowić, narobiłaś mi 'smaka' tymi drzewami
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies