Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 19:15, 27 lut 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anitka napisał(a)
...

Masz przy kulach bukszpanowych strzęplice sine? Dobrze pamiętam ? Jeśli tak to proszę powiedz mi co robisz z nimi na wiosnę. Wyskubujesz czy przycinasz suche końce czy całą trawkę ?

Anitko, musiałam przypomnieć sobie fotki z zeszłego roku.
strzęplicę najlepiej wyskubać. Suche części łatwo wychodzą w całości. Najlepiej zebrać od spodu roślinki, ze środka wychodzą nowe zielone części.
Tutaj przed:

I po oczyszczeniu:

Dziś była piękna pogoda, więc właśnie wysprzątałam rabatę przy domu. Podwiązałam pnącą różę New dawn, Przycięłam rozplenice i miskanta memory. Szałwia, kocimiętka i sasanki wypuszczają już młode listki.

Tak wyglądała w maju zeszłego roku:

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:21, 27 lut 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Pierwsze 3 godziny w ogrodzie zaliczone. Łącznie z kawą na tarasie.



Pierwsze zwiastuny wiosny:


____________________
Ogródek Iwony II
Gardener27 19:32, 27 lut 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Super Iwonko że wróciłaś. Widzę że sezon rozpoczęty, słoneczny dzień idealny na prace ogrodowe. Pierwsze zwiastuny wiosny widzę, kwiaty o tej porze roku cieszą ogromnie.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Iwk4 19:36, 27 lut 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anda napisał(a)
Całe szczęście, że wróciłaś Tu bardzo potrzebne są doświadczone ogrodniczki z dojrzałymi ogrodami, więc już nie znikaj na tak długo

Ewuniu, buziaki. Będę.

Zaczyna kwitnąć sesleria - kurcze, nie pamiętam jaka, dostałam 3 sadzonki rok temu od Edytki Linsday...

Jest koniec lutego. Miesiąc szybciej wszystko, niż rok temu.


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:39, 27 lut 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Gardener27 napisał(a)
Super Iwonko że wróciłaś. Widzę że sezon rozpoczęty, słoneczny dzień idealny na prace ogrodowe. Pierwsze zwiastuny wiosny widzę, kwiaty o tej porze roku cieszą ogromnie.

Przemku, mało mam krokusów, rok temu szybko przekwitły i postanowiłąm nie dokupywać. A jak teraz widzę je, to chciałoby się więcej i więcej...
Niedługo pojawią się w handlu bratki, to znowu sobie kupię. Lubię je, bo w cieniu kwitną cały sezon. Zrekompensują mi małą ilość krokusów.
____________________
Ogródek Iwony II
HannaR 19:42, 27 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Jak to: zaczyna kwitnąć sesleria? Szok.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Iwk4 19:48, 27 lut 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Haniu, szok. Rok temu o tej porze leżał śnieg. Nie ma porównania.
Trzeba się spieszyć z cięciem. Stipa zielona, trawy chyba nie weszły w stan zimowego snu. Niektóre miskanty zielone źdźbła mają, podobnie rozplenice.
Sprzątając rabaty, będę od razu przycinać róże, mają pękające pąki liściowe.
____________________
Ogródek Iwony II
Anusia 19:51, 27 lut 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Iwonka powoli wracamy. Dzisiaj był piękny dzień. U mnie też pierwsze porządki i obowiązkowa kawa na świeżym powietrzu. Jesienią nie przycięłam lawendy. Czy już można ?
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Iwk4 20:15, 27 lut 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniu, ja też nie ciełam lawendy jesienią, ale z lawendą jeszcze poczekaj. Lawenda i róże, jak zakwitną forsycje. Kilka róż już dziś podcięłam przy murze, ale one nie skończyły wegetacji przez zimę. Cały czas mają liście.
Lawenda jest wrażliwa na mrozy, jeszcze ma czas.

W lutym jeszcze nie piłam kawy na tarasie.
A w słońcu, jak pracowałam przy murze, zrobiło mi się tak ciepło, że na chwilę kurtkę zrzuciłam.
____________________
Ogródek Iwony II
Margerytka40 20:19, 27 lut 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Iwk4 napisał(a)

Ewuniu, buziaki. Będę.

Zaczyna kwitnąć sesleria - kurcze, nie pamiętam jaka, dostałam 3 sadzonki rok temu od Edytki Linsday...

Jest koniec lutego. Miesiąc szybciej wszystko, niż rok temu.




To może być s. Heufleriana choć na 100% nie wiem. Pozdrawiam Iwonko
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies