Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 10:23, 28 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Basia_KRK napisał(a)




OMG, ale wypasiona sadzonka numer 1 Jutro jadę do LM. Takie właśnie sadzonki lubię! Nawet wolę zapłacić trochę więcej, ale mieć dorodną!
Rozumiem, że czerwone doniczki to znak rozpoznawalny Zymona ?

tak, Zymon w czerwonych ma swoje sadzonki ale nie wiem czy tylko w takich
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:24, 28 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
SlonecznyOgrod napisał(a)

Spróbować możesz skoro jesteś rozczarowana.
Czy oni Ci je wysłali też za wcześnie?

Jeszcze zimno, ale już od jutra będzie coraz lepiej, a od czwartku zdejmiemy czapki
wczoraj pierwszy raz wyszłam do ogrodu. Brakowało mi tego
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:26, 28 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Agatorek napisał(a)


Tez mam (miałam rano) ziemię zamarzniętą i mróz. Taka zima tej wiosny :/.

na szczęście już jest ładniej i cieplej
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:32, 28 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ewik napisał(a)
Widzę że pogoda u Ciebie podobna jak u mnie , przymrozki cały czas , ale w dzien było słoneczko i 3 pierwsze krokusy pokazały kolor, jak to cieszy
jak róże przeziomowały ? u mnie niektóre prawie całe czarne , inne zielone .
Ewcia, róże różnie. Część nie widać że zima była a część trzeba przyciąć praktycznie do ziemi. Wywaliłam na razie 2 - Ebb Tide, od 3 lat ma 1 pęd i 3 kwiatki. Mam jej dosyć. I niestety Heathcliff wypadł.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 10:34, 28 mar 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41957
inka74 napisał(a)
Ewcia, róże różnie. Część nie widać że zima była a część trzeba przyciąć praktycznie do ziemi. Wywaliłam na razie 2 - Ebb Tide, od 3 lat ma 1 pęd i 3 kwiatki. Mam jej dosyć. I niestety Heathcliff wypadł.

Ja jeszcze nic nie wywalilam, ale najgorzej jak zaczną z podkładki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 10:39, 28 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ja co roku eliminuję te, które są słabe, nie podobają mi się lub chorują. Oddaję sąsiadce jeżeli się nadaje a jak nie to wyrzucam. Przestałam mieć skrupuły. Kiedyś każdy kwiatek ratowałam na siłę. Teraz chcę, aby rabata mnie cieszyła. Za płotem rośnie przechowalnik a i kumpela obsadza działkę więc mam komu dodać
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kokesz 10:44, 28 mar 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Ja chyba dojrzewam do wywalenia moich trzech pierwszych rodków, i azalii domowych, które kiedyś posadziłam.
Dam zamiast nich ciemierniki, powinny pasować mam ich tyle w tym roku, że chyba się zaciemiernikuję
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
inka74 10:47, 28 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Wczoraj najpierw udało nam się spotkać z Aprilkiem, zrobiłyśmy napad na pobliską szkółkę. Nie wyszłyśmy z pustymi rękami a potem ogarniałam rabaty. Posprzątałam prawie cały front i posadziłam runiankę pod huśtawką. Trawa tam nie rośnie, może ona da radę.
Dziś bok obrabiam. O ile nie zacznie padać. Kwitną iryski. Ilość bzyków powala. Normalnie rabata się trzęsie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:50, 28 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kokesz napisał(a)
Ja chyba dojrzewam do wywalenia moich trzech pierwszych rodków, i azalii domowych, które kiedyś posadziłam.
Dam zamiast nich ciemierniki, powinny pasować mam ich tyle w tym roku, że chyba się zaciemiernikuję
Dojrzewamy ogrodowo a tak serio to jakbym miała większy ogród to inaczej do tematu bym podchodziła.

Ciemierniki po rodkach, hmmm... Sprawdź ph. Ciemierniki kwaśnego nie lubią.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
jolanka 10:53, 28 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
inka74 napisał(a)
Wczoraj najpierw udało nam się spotkać z Aprilkiem, zrobiłyśmy napad na pobliską szkółkę. Nie wyszłyśmy z pustymi rękami a potem ogarniałam rabaty. Posprzątałam prawie cały front i posadziłam runiankę pod huśtawką. Trawa tam nie rośnie, może ona da radę.
Dziś bok obrabiam. O ile nie zacznie padać. Kwitną iryski. Ilość bzyków powala. Normalnie rabata się trzęsie

Aż wzdycham, i do widoków i do spotkaniowego buszowania po szkółkach
Pokaż te Anny na obwódki? Jak znowu będzie u mnie ćma to bukszpany będę musiała usunąć.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies