Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Johanka77 18:34, 20 mar 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Hej Iwonka!
Wpadłam przywitać się wiosennie.
Widzę, że dzień nie najlepszy…

Ciemierniki to jaz decydowanie w LM lubię kupować. Tam są zawsze dorodne i… w czerwonych doniczkach Poznałam

Ciepła życzę nam wszystkim, bo w tym wariackim kraju tylko wiosna nas uratuje...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Mary 21:54, 20 mar 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
SlonecznyOgrod napisał(a)
Porównanie ciemierników, bez porównania

Co te szkółki w tym roku tak wypychają na siłę te zamówienia, przecież noce mroźne w całej Polsce, a nawet w dzień, podczas transportu rośliny mogą się pochorować
Kiedyś te wysyłki były takie późne kwiecień, maj a nawet czerwiec.Żeby były jak najlepiej odchowane. A teraz wysyłają rośliny jeszcze nie dające oznak życia, świeżo dzielone, nie ukorzenione, które mogą szybko zgnić...

Buraczkowy ciemiernik extra!

Albamar wysyła rośliny zahartowane.
Odebrałam w piątek przesyłkę. W środku była karta.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
MiluniaB 21:58, 20 mar 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Tak, tak właśnie o te ozdoby mi chodziło super. Czy zdradzisz gdzie można je kupić?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
SlonecznyOgrod 22:06, 20 mar 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
inka74 napisał(a)
porównanie wstawiłam bo przez net rzadko pokazują co naprawdę sprzedają. Wolę kupować stacjonarnie ale nie wszystkie odmiany są. A ja się już nauczyłam, że odmiany bardzo się między sobą różnią. Może gdyby ogród był większy to bym mniej na to zwracała uwagę ale jest mały i ma to znaczenie.
Wysłać chcą mi bo za pobraniem wzięłam. Pazerność nie zna granic. Napisałam, że nie przyjmę wysyłki jak teraz wyślą. Ich problem. Niech się nauczą czytać uwagi i maile.

Ten ciemiernik na początku był w ciemnej, pięknej czerwieni. Takiego dobrego wina, na które patrzysz pod słońce. Teraz ciemnieje i zielenieje. Ładny jest, szczególnie, że kwiaty ma w górę patrzące.

Dzięki, więcej nie potrzeba, już go chcę
Czy one teraz są w LM?

Co do wysyłek, widziałaś moje hosty, opłacone z góry były.
Liczyli że ktoś machnie ręką, coś wyjdzie z ziemi coś nie wyjdzie, może się uda...
A Ty dobrze zrobiłaś, dwa tygodnie to dużo, a jeszcze jest praktycznie bardzo zimowo.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Mary 22:25, 20 mar 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
Doczytałam, że Mrokasia była szybsza i już informację o przechowywaniu sadzonek wczoraj wkleiła.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
inka74 06:22, 21 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Magleska napisał(a)
Iwonka cudny ten większy ciemiernik masz już niezłą kolekcję
są teraz jeszcze w LM
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 06:24, 21 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
April napisał(a)


Aż poszłam sprawdzić jaka nazwa jest na moim i ten sam Ale twój ładniej wygląda.
marudzisz
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 06:26, 21 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Johanka77 napisał(a)
Hej Iwonka!
Wpadłam przywitać się wiosennie.
Widzę, że dzień nie najlepszy…

Ciemierniki to jaz decydowanie w LM lubię kupować. Tam są zawsze dorodne i… w czerwonych doniczkach Poznałam

Ciepła życzę nam wszystkim, bo w tym wariackim kraju tylko wiosna nas uratuje...
macham Kochana! Tęsknię już za ogrodem, za pracą w nim...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:00, 21 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Mary napisał(a)

Albamar wysyła rośliny zahartowane.
Odebrałam w piątek przesyłkę. W środku była karta.
Dzięki! U mnie trochę temat bardziej skomplikowany niż samo postawienie pod domem. W doniczkach musisz pilnować podlewania. A ja ogólnie mam z tym kłopot. Zapominam. Tak myślałam, że będę miała dostawę towaru, jak rabata będzie już skopana i przygotowana. Lub w trakcie. Mniej w tych doniczkach będą stały lub od razu pójdą do gruntu, tam łatwiej zniosą ew. przymrozek czy to, że je nie podleję. Zamówiłam rośliny, które później startują. Trawy. Chcę wiedzieć że nie dostanę kota w worku. No i podzieliłam sobie dostawy finansowo. Dlatego zamówiłam dostawę na kwiecień... Widzisz, cały misterny plan po prostu padł bo ktoś nie przeczytał uwag do zamówienia... I to mnie złości. Oprócz tego nadal uważam, że trochę za wcześnie jest na wysyłki w tym roku i jest to zachłanność po prostu. Może jeszcze bardziej złości mnie to po dostawie od Kiełkowskiego ciemiernikowej... Taka próba zarobienia na wszystkim...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:03, 21 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
MiluniaB napisał(a)
Tak, tak właśnie o te ozdoby mi chodziło super. Czy zdradzisz gdzie można je kupić?
Amazon, szukaj dostawcy ZenMan. Nie wiem czy na polskim jest. Ja jeszcze na niemieckim kupowałam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies