Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Kasya 10:10, 15 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41935
Gosiek33 napisał(a)
jeśli mój bodziszek to rosemoor to po przekwitnięciu uszczknę kawałek dla Ciebie


chciałam powiedzieć że na zdjęciach oglądając uporządkowany ogród wygląda jakby mu metrażu przybyło, dobra robota


Pokaz tego bodziszka
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 10:24, 15 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Gosiek33 napisał(a)
jeśli mój bodziszek to rosemoor to po przekwitnięciu uszczknę kawałek dla Ciebie


chciałam powiedzieć że na zdjęciach oglądając uporządkowany ogród wygląda jakby mu metrażu przybyło, dobra robota
Gosiu - będę wdzięczna. I to bardzo!!! u ciebie to jeszcze jeden bodziszek mnie korci, ten cytrynowy wallicha Blogold.

Naprawdę ogród na większy wygląda? Zdjęcia odległości przekłamują ale jest to prawda, że jak zlikwidowałam takie bardzo ostre kontrasty w dużej masie na rabacie typu żółto-cytrynowy iglak + fioletowy perukowiec i szarozielony jałowiec czy nagle kula czerwieni w berberysie w pełnym słońcu, lub jaskrawo fioletowe żurawki między beżowymi to jakoś inaczej się zrobiło, spokojniej. Jeszcze parę rzeczy jest do zmiany. Wszystko po kolei, nie od razu Kraków zbudowano.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:27, 15 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
popcorn napisał(a)


W wodzie ale nie chcą puszczać korzeni ani liści. Chyba nic z tego.

Moje dwa bambusy w gruncie powoli zaczynają się budzić. Dwa pozostałe w doniczkach raczej trupy chyba że odbiją od korzenia - ale już połowa czerwca a tam głucho...

pozdrawiam serdecznie

PS ja też ciągle coś zamawiam i lepiej tego nie podsumowywać bo si ę włos na głowie jeży
szkoda, myślałm, ze może także inny sposób jest na ich ukorzenienie niż tylko sadzonka. Kiedyś bambusy w próbówkach hodowane były modne.

No ja wiem, że jak jeden wsadzę to potem po dodaniu przesyłki to mi ciężko będzie ten fakt zaakeptować i zawsze coś dobiorę. Nie zawsze mądrze. A potem się zastanawiam co z tym zrobić
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:36, 15 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Kasya napisał(a)

Taki bardzo romantyczny zestawik
Czy masz do niego odpowiednie filiżanki do kawy ?
Proszę Pani, ja nawet mam zestaw Rosenthala do kawy dla 1 osoby czyli dla mnie. Goście muszą zadowolić się Gallo. Nie żebym sobie go kupiła dostałam kiedyś jako prezent gwiazdkowy. Nie jest to seria Versace ale zawsze Rosenthal, morski motyw z muszelkami i konikiem. A i tak piję w dużych kubkach bo lubię kawę z mlekiem.
Mam też chińską i arabską porcelanę po ojcu. Kiedyś zwoził takie rzeczy z wypraw za chlebem.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 10:43, 15 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasya napisał(a)


Pokaz tego bodziszka






jest nieco potargany po ulewnych deszczach, normalnie trzyma się prosto


wygląda, że da się podzielić, choć kępki trzymają się w kupie. Jola wczoraj zrezygnowała i orzekła by poczekać do przekwitnięcia.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 10:47, 15 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Śliczny, to może być on. Podobno kwitnie do połowy lipca. nie ma co go teraz męczyć bo jak wszystko w kupie to nawet uszczknąć się łatwo nie da wbijając łopatkę. Szkoda kwiatów.
Gosiu, przypomnę się w takim razie w lipcu i zaplanuję wyjazd w wasze strony. Na razie co weekend to coś mam. Jak nie urok to przemarsz wojska lub spotkanie handlowe
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
popcorn 10:58, 15 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Co do nowej ławki i romantycznego zestawu do kawy.


Nie wiem czy to Wasz rodzaj humoru ale ja bym bardzo chciała takie filiżanki :

____________________
Mój nowy ogródek
inka74 11:31, 15 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
oh my goodness... stop talking do mnie przemawia. I "Kindly fu.k off" czasami mam tak ochotę odpisać moim upierdliwym kolegom
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
popcorn 11:40, 15 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Please, go die hahaha buahahaha

wyobraź sobie czyjąś minę jak wypije trochę kawy/herbaty i to przeczyta

generalnie te cztery od lewej bym chciała I znajomi może by się śmiali zamiast obrazić
____________________
Mój nowy ogródek
inka74 11:48, 15 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Raczej by się zastanawiał co mu tam dosypałaś.
ja teraz kupiłam fajny kubek z dziurką na łyżeczkę czy sznurek od herbaty. śmieszny jest
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies