Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 08:06, 15 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
MiluniaB napisał(a)
Pięknie rośliny kwitną. Masz co pokazywać ogrodowego Jak oglądam takie zdjęcia to się zastanawiam co ja tu robię z moim nudnym ogródeczkiem
Ozdoba rdzawa zawsze robi na mnie wrażenie - bardzo mi się podoba.

Milunia, ty absolutnie nie masz nudnego ogrodu!!! Po prostu wolisz bardziej poukładane rabaty. Ogród masz piękny. Ja jestem akurat z tych osób, co muszą mieć sporo bodźców różnego rodzaju. Lubię robić ciągle coś nowego. Jestem "odkrywcą". Może dlatego tak bardzo lubię podróżować. Taką też mam robotę i trochę przenoszę to do ogrodu. U mnie musi się coś dziać bo inaczej się nudzę i wariuję. I tak już postęp zrobiłam bo ograniczyłam ilość kolorów w ogrodzie. Zieleń, limonka i brąz to moja baza. Postęp w tym kierunku jakiś jest zamiast pstrokacizny ba, coraz więcej powtórzeń mam roślinnych. Pewnie jeszcze zmiany będą bo wbrew pozorom to, że musi się coś dziać nie oznacza u mnie, że musi mnie bombardować intensywnością doznań. Jestem introwertykiem. Ty wcześniej do tego etapu ogrodowania doszłaś. Pewnie następny mój ogród byłby zupełnie inny. Tak jak u ciebie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:14, 15 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Kasya napisał(a)

Sosen 8

I chciałam żebyś mając na oku swoją zerknęła czy ta moja jedna piecioigielna to może być drobnokwiatowa bo bez metki byla
jak bym widziała ten wilczomlecz to rozumiem mam dzwonić ))

Co do moich sosen - obie są pięcioigielne. Ale czy twoja jest drobnokwiatowa to nie mam pojęcia. Serio. Igły moich są krótkie, niezbyt sztywne. Dosyć mocno zagęszczone. Kwiaty liczne. Te moje mają bardzo podobny układ ale różnią się kolorem kwiatów i tym jak rosną.

8 sztuk mówisz kupiłaś...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:17, 15 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
popcorn napisał(a)
Pięknie masz I nowe zakupy! Wow

Już jest pięknie, a rbi się coraz piękniej, jak to w ogóle możliwe?

Bambus od Ciebie żyje chyba się przyjął
dzięki za dobre słowo czyli te moje wieczne tetrisy na coś się jednak przydają
Z zakupami muszę przystopować. Przekroczyłam budżet. Na wakacje chcę wyjechać. W końcu.

Cieszę się z bambusa. To dobra odmiana niech ci rośnie ładnie. A te luźne pędy też się ukorzeniły czy padły? Pytałam bo się zastanawiam nad zrobieniem takiej mini ściany z niego.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:49, 15 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Dziewczyny, jakby ktœraś miała na zbyciu sadzonkę geranium magnificum Rosemoor to proszę pamiętajcie o mnie. Lub jakbyście gdzieś robiły zakupy i by była to ja chętna. Jest w 2 sklepach internetowych ale boję się, że jak zacznę wkładać do koszyka to na bodziszku się nie skończy.

Stacjonarnie go nie widzę niestety. A był. Tylko ja go nie wzięłam głupia.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
popcorn 08:52, 15 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
inka74 napisał(a)
dzięki za dobre słowo czyli te moje wieczne tetrisy na coś się jednak przydają
Z zakupami muszę przystopować. Przekroczyłam budżet. Na wakacje chcę wyjechać. W końcu.

Cieszę się z bambusa. To dobra odmiana niech ci rośnie ładnie. A te luźne pędy też się ukorzeniły czy padły? Pytałam bo się zastanawiam nad zrobieniem takiej mini ściany z niego.


W wodzie ale nie chcą puszczać korzeni ani liści. Chyba nic z tego.

Moje dwa bambusy w gruncie powoli zaczynają się budzić. Dwa pozostałe w doniczkach raczej trupy chyba że odbiją od korzenia - ale już połowa czerwca a tam głucho...

pozdrawiam serdecznie

PS ja też ciągle coś zamawiam i lepiej tego nie podsumowywać bo si ę włos na głowie jeży
____________________
Mój nowy ogródek
inka74 09:01, 15 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Ławka po malowaniu
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Nowa12 09:07, 15 cze 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
inka74 napisał(a)
cieszę się, że w takim razie mi się udało nie przesadzić z materiałem

Oba judaszki mam w słońcu. Ten o ciemnych liściach na dawnej owalnej ma go więcej, praktycznie od rana do wieczora. Ten o jasnych listkch Rising Sun ma słońce rano do 10 i po 14-15. Nie przypala go.


Pytam bo mojego mam na pełnym slońcu cały dzień i dość mocno go na początku sezonu przypala i gubi liście. Potem wypuszcza następne i już jest ok.
Tak się dziwnie zachowuje .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
inka74 09:18, 15 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Aga, z reguły drzewa o jasnych liściach wolą półcień.
To zdjęcie sprzed chwili. Już ma słońce mniejsze. Przeświecające przez gęstą jodłę.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 09:52, 15 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
jeśli mój bodziszek to rosemoor to po przekwitnięciu uszczknę kawałek dla Ciebie


chciałam powiedzieć że na zdjęciach oglądając uporządkowany ogród wygląda jakby mu metrażu przybyło, dobra robota
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 10:09, 15 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41752
inka74 napisał(a)
Ławka po malowaniu

Taki bardzo romantyczny zestawik
Czy masz do niego odpowiednie filiżanki do kawy ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies