Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 23:35, 16 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Dziewczyny, ta Lila Wunder to taka marketowa róża. Moja jest z B ale fakt - wolę ją niż np. Minervę
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
UrsaMaior 21:39, 17 paź 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8184
Nie wiem czy widziałaś, że my z Jolą sprzeczamy się właśnie gdzie sobie Twojego dęba posadzę;D
____________________
ogród pod lasem
inka74 23:36, 17 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Oj bo będę musiała udać się do ciebie na poszukiwania... wolnego miejsca. W sumie dziwię się że po takich widokach dębowych u Kwartecika jeszcze dęba u ciebie brak
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
JoannA 23:22, 20 paź 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
inka74 napisał(a)
Dziewczyny, ta Lila Wunder to taka marketowa róża. Moja jest z B ale fakt - wolę ją niż np. Minervę

Jak wysoka rośnie u Ciebie Lila Wunder?
A trawniczek pewnie już się ładnie zazielenił bo słoneczka ostatnio nie brakowało Dzisiaj popadało troszkę ale to kropla w morzu potrzeb.
Sadzę cebulowe ale powoli mi to idzie bo tylko godzinkę codziennie po pracy mogę popracować w ogrodzie. Parę dni urlopu by się znów przydało.
Pozdrawiam Iwonko
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
inka74 09:10, 21 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Joasiu - w ciągu dwóch ostatnich sezonów Lila miała coś koło 80 cm - 1 metra. Dosyć szczupła też jest.

Ja nie mam jak, ani przed, ani po pracy zająć się ogrodem. Wracam późno, jak jest ciemno lub jestem daleko. A wczoraj padało i ogólnie miałam taką niemoc, że tylko 200 cebulek wsadziłam. Ale już powoli zbliżam się do końca wsadzenia nowych cebul - zostaną tylko te wykopane z ubiegłego roku.

Mam pytanie - czy twój ambrowiec pachnie??? Jak przechodzę koło mojego Slendera to unosi się w powietrzu taki korzenny zapach. Jest niesamowity. Jak go wącham bezpośrednio to zapachu nie wyczuwam. Wyczytałam, że ambrowce pachną ale nie mogę zlokalizować co dokładnie - czy opadłe liście czy kora.

Za to mam wybrakowanego grujecznika - nie przebarwia się - jest zielony nadal. Nie pachnie. Podobno zapach jest w ich przypadku cechą indywidualną. Mi się trafił taki wybryk jak patrzę na Joli cudnie przebarwionego i na mój to mam ochotę go wykopać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 10:08, 21 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
U Joli przecudnie się przebarwia ale nie pachnie, mojemu w porywach przebarwiają się dwie gałązki ale opadłe liście pachną watą cukrową. Kupiłam niedawno drugiego i ciekawa jestem jak będzie się zachowywał. Na razie cały w zielonych liściach stoi
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
JoannA 10:10, 21 paź 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Idę obwąchać mojego ambrowca
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 11:39, 21 paź 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
inka74 napisał(a)
Joasiu - w ciągu dwóch ostatnich sezonów Lila miała coś koło 80 cm - 1 metra. Dosyć szczupła też jest.

Ja nie mam jak, ani przed, ani po pracy zająć się ogrodem. Wracam późno, jak jest ciemno lub jestem daleko. A wczoraj padało i ogólnie miałam taką niemoc, że tylko 200 cebulek wsadziłam. Ale już powoli zbliżam się do końca wsadzenia nowych cebul - zostaną tylko te wykopane z ubiegłego roku.

Mam pytanie - czy twój ambrowiec pachnie??? Jak przechodzę koło mojego Slendera to unosi się w powietrzu taki korzenny zapach. Jest niesamowity. Jak go wącham bezpośrednio to zapachu nie wyczuwam. Wyczytałam, że ambrowce pachną ale nie mogę zlokalizować co dokładnie - czy opadłe liście czy kora.

Za to mam wybrakowanego grujecznika - nie przebarwia się - jest zielony nadal. Nie pachnie. Podobno zapach jest w ich przypadku cechą indywidualną. Mi się trafił taki wybryk jak patrzę na Joli cudnie przebarwionego i na mój to mam ochotę go wykopać.

Pytam o Lila Wunder bo właśnie ją zamówiłam i muszę ją jakoś sensownie posadzić
Sobota była wyjazdowa i nic w ogrodzie nie robiłam wykopałam tylko carexy ID i mam nową miejscówkę na róże.
Ambrowca obwąchałam z każdej strony i żadnego zapachu nie wyczułam, liście też nie pachną, ale za to pięknie się wybarwia na czerwono.
Mokro po wczorajszych opadach, a planowałam trochę cebul posadzić.
Mam jeszcze około 300 cebulek do posadzenia. Narazie posadziłam tylko tulipany wykopane z ubiegłego roku, 150 krokusów, 200 szafirków i cebulice.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
inka74 13:02, 21 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Gosia wychodzi, że teraz trzeba kupić grujecznika w szkółce, który w doniczce już jest przebarwiony i pachnie inaczej to loteria.

Joasiu z Lila mam nadzieję, że będziesz zadowolona. Popatrzyłam teraz na jej opis. Wzrost mniej na więcej się zgadza. U mnie w półcieniu jest bo bałam się, że ją będzie przypalać. Nie wiem jak w pełnym słońcu się zachowa. I z tym zapachem to bym polemizowała. Silnego to nie ma. Lekko pachnie. Ciekawa jest. Z fioletów jak dla mnie ładniejsza niż Heidi, Ebb Tibe, Minerva czy Rhapsody in blue. Te mam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:18, 21 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Idę sadzić cebule i liście zbierać bo mnie zasypało
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies