Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 15:05, 28 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
U mnie te liście, co oddałam na zielone, to z katalpy. One nie nadają się na ziemię liściową - ma chyba zbyt dużo mączniaka. Nie ryzykuję. Ja cierpię na brak miejsca więc taki druciak to nie bardzo. Mam inny patent - zbieram liście odkurzaczem z rozdrabniaczem i zostawiam w workach. Więcej się mieści i szybciej się rozkłada. Worki muszą być podziurawione i można dodać mocznik dla przyspieszenia kompostowania. Mam na razie 2 takie worki
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 15:12, 28 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
To też sposób
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 15:29, 28 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
U mnie leje. Z sadzenia tulipanów nici. Na chwilę wyskoczyłam pod daszek zrobić kilka zdjątek.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
JoannA 15:30, 28 paź 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
inka74 napisał(a)
U mnie te liście, co oddałam na zielone, to z katalpy. One nie nadają się na ziemię liściową - ma chyba zbyt dużo mączniaka. Nie ryzykuję. Ja cierpię na brak miejsca więc taki druciak to nie bardzo. Mam inny patent - zbieram liście odkurzaczem z rozdrabniaczem i zostawiam w workach. Więcej się mieści i szybciej się rozkłada. Worki muszą być podziurawione i można dodać mocznik dla przyspieszenia kompostowania. Mam na razie 2 takie worki

Liście z katalpy i klonów też pakuję w worki. Pozostałe do kompostownika lub do skrzyni warzywnej bo jedną już całkowicie opróżniłam.
Odkurzacz wyciągnę jak reszta liści opadnie. Narazie wybieram ręcznie.
Przed nami jeszcze troszkę ładnej pogody i z cebulami się wyrobisz. Mnie też jeszcze sporo zostało do posadzenia, ale już luzik
Pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
inka74 15:32, 28 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
JoannA 15:34, 28 paź 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Trawnik już ładny, zielony. A deszcz potrzebny Iwonko, roślinki muszą się na zimę porządnie opić, szczególnie te zimozielone.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
inka74 15:37, 28 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 16:09, 28 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
U mnie pierwszy deszczowy dzień od wiosny. Oczom nie wierzę.
Bardzo nostalgiczne te ostatnie zdjęcia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 17:52, 28 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Haniu, strasznie długo deszczu u ciebie nie było. Dla ogrodu deszcz to zbawienie. U mnie popadywało od czasu do czasu. Ja bym wolała trochę mniej go teraz bo jeszcze pełno cebul czeka. Ale następny weekend ma być ładny. Może mi się uda wszystkie wsadzić.
Tak trochę smutny ogród już się robi. Nie zdążyłam zrobić zdjęć dobrych,jak kolory słońcem iskrzyły.

U mnie deszcz odsłonił pewną wtopę. Otóż okazało się, że kupiłam 2 różne rodzaje płyt prostokątnych. Nie było tego widać, gdy są suche ale po deszczu różnica jest znaczna no i co ja teraz z tym wszystkim zrobię???? Wymiana nie wchodzi w rachubę a nigdzie indziej mi nie pasują. No normalnie idzie się... ech
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 17:54, 28 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
A tych płyt nie da sie poprowadzić jakoś naprzemiennie, np. dwie takie i jedna inna, potem u'znów dwie takie i jedna inna? Taki rytm wprowadzić?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies