Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

OlgaKol 16:56, 02 wrz 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
inka74 napisał(a)


Ogród mały ale w miarę pojemny. Coś koło 623 metrów z czego prawie połowa to dom, ścieżki i inne zabudowania.

Mam nadzieję, że tujka masy nabierze o ile zimę przetrwa. Poprzedniej się to nie udało. Do gruntu trzeba będzie kiedyś ją wsadzić bo tu ziemi mało. Ale za to fajnie przy wejściu wygląda.

Tuje trzeba dużo podlewać. Ja w donicach mam cyprysiki - ale na zimę wynoszę je do garażu, który jest z oknem.
Pozdrawiam
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 17:25, 02 wrz 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
inka74 napisał(a)
Jolu poprawia się i to bardzo. Jesteśmy teraz w końcu pod dobrą opieką, leki i odczulanie działają. U nas nie da się uniknąć tego co go uczula bo za dużo tego jest. Więc jak mogę to ograniczam, szczególnie, że ma krzyżowo - wziewne z pokarmowymi. Będzie dobrze

A w ogródku cieszę się tym co mam i co mogę bezpiecznie mieć - dobrze, że jeszcze na róże nie ma alergii z tym bym miała kłopot spory.
Trawami pozachwycam się u was

Miałam ten sam problem z moim synem - uczulony był na kurz, trawy, zboża, bylicę. 9 lat szczepień i jest OK. Teraz jedynie jest uczulony na opryskane owoce i warzywa. Te z domowego ogródka mu nie szkodzą - jedynie te kupowane.
Może robić za testera dla produktów BIO
W lidlu jest sporo takich owoców i warzyw - kiedyś mu nie szkodziły, ale ostatnio kupiłam bio-banany po których lekko spuchł - coś chyba zaczęli oszukiwać

Pozdrawiam
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
lojalna_ 17:36, 02 wrz 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Wiesz my mieszkamy drugi rok i ta poranna kawa to bezzcenne . Wczesniej blokowiec byłam nie wiedziałam ile moze dac przyjemnosci ogrod.

Sporo przeszliście z choroba jestes ekspertem w tych sprawach. Wytrawłosci Wam zycze ))) i zmian na lepsze
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
inka74 18:38, 02 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Wiecie co, właśnie spotkało mnie coś mega miłego. Pisałam wam, w jednym ze sklepów ogrodniczych jestem stałym gościem. I dziś rozmawiałyśmy trochę z właścicielką o różach które u niej kupiłam i... Dostałam następne w prezencie w zamian za zdjęcia jak u mnie rosną. Jestem mega miło zaskoczona a mój samochód wypełnił się obłędnym zapachem. Takie cudo między innymi dostałam


____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
alis 19:28, 02 wrz 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
inka74 napisał(a)
Wiecie co, właśnie spotkało mnie coś mega miłego. Pisałam wam, w jednym ze sklepów ogrodniczych jestem stałym gościem. I dziś rozmawiałyśmy trochę z właścicielką o różach które u niej kupiłam i... Dostałam następne w prezencie w zamian za zdjęcia jak u mnie rosną. Jestem mega miło zaskoczona a mój samochód wypełnił się obłędnym zapachem. Takie cudo między innymi dostałam




O jacie, jak miło i jaka zawartość auta cudna
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
lojalna_ 20:00, 02 wrz 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Cudne fajnie masz ))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
jolanka 20:06, 02 wrz 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
zaskoczenie zachowaniem Pani pełne ale jakze miłe
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
frezja 20:12, 02 wrz 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Miło na koniec tygodnia takie gratisy to ja lubię.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
inka74 20:16, 02 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
OlgaKol napisał(a)

Tuje trzeba dużo podlewać. Ja w donicach mam cyprysiki - ale na zimę wynoszę je do garażu, który jest z oknem.
Pozdrawiam


)) masz świętą rację, to pijusy są straszne. Tą pilnuję i mocno podlewam. Mam drugą taką tuję w donicy, kulkę na pniu formowaną, jest u mnie 3 lub 4 rok. Kulka bardziej wytrzymała. Wytrzymuje na tarasie w zimie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:39, 02 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
alis napisał(a)


O jacie, jak miło i jaka zawartość auta cudna

Krwawniki boskie purpurowe i zawilca sama kupiłam ale 2 piękne róże Augusta Luise i Royal Copenhagen (to ta kwitnąca) dostałam ))

Dziewczyny, no gęba mi się cały czas śmieje od ucha do ucha.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies