Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

jolanka 22:42, 03 wrz 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Iwonko, szkoda, ze nie było okazji spotkać się dzisiaj

tak naprawdę, to można było pooglądać, popodziwiać, kilka roślin kupić. Bardzo milo bylo poza tym spotkać się i poznać osobiście osoby, z którymi rozmawiamy tylko wirtualnie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
OlgaKol 06:36, 04 wrz 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Dobrze, że chociaż można było coś ciekawego zobaczyć na żywo . Czasem tak jest, że ani kupić ani zobaczyć.
w Twojej fotorelacji, mnie zauroczyła ta bordowa hortensja i róża Ascot
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
inka74 07:12, 04 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
jolanka napisał(a)
Iwonko, szkoda, ze nie było okazji spotkać się dzisiaj

tak naprawdę, to można było pooglądać, popodziwiać, kilka roślin kupić. Bardzo milo bylo poza tym spotkać się i poznać osobiście osoby, z którymi rozmawiamy tylko wirtualnie


Mam nadzieję, że okazji się znajdzie trochę do spotkań. W końcu nie mamy do siebie aż tak daleko grupa wrocławska co i rusz na jakieś spotkania się umawia...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:15, 04 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
OlgaKol napisał(a)
Dobrze, że chociaż można było coś ciekawego zobaczyć na żywo . Czasem tak jest, że ani kupić ani zobaczyć.
w Twojej fotorelacji, mnie zauroczyła ta bordowa hortensja i róża Ascot


Ascot ładna była, malinowa pachnąca, duży kwiat. U Madżenki pięknie kwitnie w ogrodzie. Dziewczyny tylko narzekają, że długą przerwę w kwitnieniu ma.
Bordowa hortensja niestety tylko w moim wypadku na taras - ogrodówka. Seria magical - Ruby Tuesday.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:22, 04 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
majkamaj napisał(a)
Ja też odniosłam takie wrażenie.


Cieszę się, że odosobniona w tej opinii nie jestem myślałam, że może ja już jakiegoś focha mam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:52, 04 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Żurawki w moim ogródku - zestawienie dla Alis
Paris - jasne listki na początku, potem ciemnieją. Piękne ciemnoróżowe kontrastujące kwiaty. Rośnie w półcieniu, słońce bezpośrednie po południu kilka godzin. Świeżo dzielona. Z jednej sztuki 2 takie kępki mam.


Fire Alarm - jednolita w kolorze bordowo czerwona. Szybko rośnie. Kupiłam 3 na wiosnę - mam teraz 6. W sierpniu dzieliłam. Warunki jak Paris- półcień, trochę słońca bezpośredniego.


Purple Forever - obłędnie fioletowa. Ładnie się zagęściła. Kwiatów nie miała. Pełne słońce przez większość dnia. Delikatnie spodnie najstarsze listki przypalone.


Obsidian. Prawie czarne liście. Bardzo ciemne, jednolite. W pełnym słońcu z nutką zieleni. U mnie w doniczce w pełnym słońcu przez 3/4 dnia. Doskonale sobie przez cały sezon poradziła. Na zimę pójdzie do gruntu. Na wiosnę jak przeżyją rozmnożę i znów do doniczki pódzie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:05, 04 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Lime Marmelade - w pełnym słońcu cytrynowa, w cieniu bardziej limonkowa. Ładna. Wytrzymała. Mocno rośnie.


Marmelade - mix kolorów, spód liścia w róż a wierzch w zieleń z beżem. Bardzo ładnie się zagęściła przez sezon. Kupiłam z 2 listkami dosłownie a teraz duże kopy. Rośnie u mnie w półcieniu pod magnolią i rozchodnikiem, który ją prawie zjadł.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:22, 04 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Tą kupiłam jako Berry Smoothie ale albo nią nie jest albo do wybarwienia ładnego wymaga słońca. U mnie rośnie w cieniu. Nie podoba mi się taka pstrokata. Będę ją wymieniała w tym miejscu ale jeszcze nie wiem na jaką.


Tej nazwy nie kojarzę. Nie kwitła. Półcień. Słońce po południu. Ładne jaśniejsze żyłkowania.


I ostatnia ogromna sałata kupiona za 8 zł ale bez nazwy. Druga już na 3 została podrzielona
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
alis 10:54, 04 wrz 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Dzięki Iwonka, masz niezłą kolekcję Żurawek i Ty się nie chwalisz buziol
Dzięki Twojej prezentacji rozpoznałam kilka swoich NN, zdaje się, że mam w swojej kolekcji również Berry Smoothie i Obsidian.

Podoba mi się Purple Forever i Fire Alarm, takiego koloru potrzebuję

____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Anda 20:23, 04 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Tez byłaś na wystawie Żurawki masz obłędne, zwłaszcza Purple Forever mi sie spodobała
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies