Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zmyślony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zmyślony

myszorek 17:12, 15 sty 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Przetacznik napisał(a)
ja z przyjemnością wspominam wizytę w Twoim ogrodzie, znalazłam tam i delikatność i rozmarzenie i fantazję... i mam to na zdjęciach : )
A niedługo spróbuję pierwszy raz w życiu wysiać werbenę i oby urosła tak pięknie jak u Ciebie






Weroniko siej, siej werbenę, będziem kibicować wschodom. Piękne te zdjęcia robisz, siedzę sobie i nieskromnie wzdycham z tęsknotą za tymi widokami
____________________
ogród zmyślony
myszorek 17:14, 15 sty 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
irena_milek napisał(a)
A ja do tej pory werbeny nie miałam, i jak u was ją podpatrzyłam i Danusi, to teraz mam nasiona, wiadomo ..od Danusi i też sobie werbenę posieję
Myszorku pozdrawiam, u ciebie jest pięknie...faktycznie dyscyplinę widać!

Irenko również pozdrawiam, oj będzie werbenowo jak Polska długa i szeroka, pięknie!
____________________
ogród zmyślony
myszorek 17:21, 15 sty 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
EwaG napisał(a)
Za zgodą Madzi opisałam jej ogród na swoim blogu. Możecie poczytać (a może bardziej pooglądać) tutaj

http://wirtualnyogrod.blogspot.com/2013/01/ogrod-ze-stara-jabonia.html

Widzę, że polecacie sobie stronę projektanta Anthonego Paula. Ja do niego "trafiłam" za sprawą ogrodu rzeźb tworzonego przez jego żonę Hannah Peschar. Jest to oczywiście również ogród A.P. Wirtualną wycieczkę po ogrodzie można obejrzeć w internecie

http://www.hannahpescharsculpture.com/

Jest też bardzo ciekawa seria "21st century garden" przyznam się, że przebudowała ona moje spojrzenie na ogród diametralnie. Oczywiście jeden z odcinków to ogród Anthonego i Hannah

http://www.blinkx.com/watch-video/21st-century-garden-art-episode-12-the-water-gardens-of-anthony-paul/t71D_-3hn13-F-7e7g6bRA

Madziu raz jeszcze dziękuję.
EG


Ewo, to ja dziękuję! Czuję się bardzo wyróżniona!
Obejrzałam zalinkowany filmik, jest bosko. Takie ogrody chyba trafiają do mnie bardziej niż klasyczne angielskie rabaty. Dostrzegam jak istotne dla mnie są wyważone granice pomiędzy zieleniną a kwitnącymi i jak wspaniale komponują się mocne architektoniczne rośliny. Do tego piękne instalacje tworzy Hannah. Ciekawie chyba być rzeźbiarką w związku z ogrodnikiem i szukać wspólnego mianownika.
____________________
ogród zmyślony
myszorek 17:32, 15 sty 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Sama sobie wątek wypełniam, ale nie sposób każdego nie pozdrowić.
Sebku zapamiętałeś rabatę.

Teresko, Madziu dziękuję za odwiedziny.

Pszczółko nasza pracowita, jak widziałam, że nosisz wodę ze strumyka to mnie ciarki przechodziły. Nie podźwigaj się. Oglądaliśmy "Twój" odcinek w "Mai" kilka razy oczywiście z dumą pt: o, my znamy tą Panią, oczywiście z zachwytem nad pięknem ogrodu, oczywiście z zachwytem nad gospodarzami: jacy pracowici. Jesteście niezwykli, chciałabym tak rozumieć i widzieć piękno natury jak wy i tak umieć troszczyć się o nasze ukochane pciółki.
____________________
ogród zmyślony
Joaska 11:06, 16 sty 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Myszorku a Ty siejesz werbenę do gruntu od razu czy do doniczek a potem w grunt??
Myślę że w tym roku będzie szła werbenowy na ogrodowisku wszyscy sieją werbenę ale będzie pięknie!!!!
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Zeta 11:11, 16 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Joaska napisał(a)
Myszorku a Ty siejesz werbenę do gruntu od razu czy do doniczek a potem w grunt??
Myślę że w tym roku będzie szła werbenowy na ogrodowisku wszyscy sieją werbenę ale będzie pięknie!!!!


No właśnie o to samo chciałam zapytać...bo mam ochotę na tą werbenę.....tylko narazie nie mogę znaleźć nasion...ale szukam..
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
myszorek 18:28, 16 sty 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Drogie Dziewczyny,
otóż ja nie wiem jak się sieje werbenę. Jest gdzieś wątek o tym, jak to zrobić w doniczce, ale ponieważ mi nigdy nic z tych doniczek nie wychodzi (za mało samozaparcia i systematyczności), toteż zdaję się na łaskę natury. Zarówno z werbeną jak i z ostnicą, o którą pytał mnie ostatnio mailowo Sławko. Ja nie umiem tak w doniczce i już. Natomiast jeśli chodzi o rytuał siewu ogrodowego, to gdy ścinam werbenę po zimie to biorę te jej koszyczki w łapki i wytrzepuję co się jeszcze da, gdzie popadnie. To koniec roboty.Potem czekam. Werbena wschodzi nierównomiernie i siewki dość późno nabierają rozpędu, mam jednak wrażenie, że jest bardzo plenna, także z pewnością i Was zaskoczy.
Myślę, że nasionka można rozrzucić w grunt jak tylko zejdzie śnieg, niech poczują jeszcze trochę chłodu.

Stipa sieje się zupełnie sama. W okolicach maja pojawiają się małe czupurki, które jeśli trzeba przenoszę bez obaw, że się zniszczą. Stipa potrafi wysiać się nawet na agrowłókninie, jeśli ma trochę wilgoci. 2 lata temu kupiłam w sklepie 4 sadzonki i na wiosnę było tego ze 200 siewek jak nic, także jeśli raz już u Was zagości, to zawsze gdzieś będzie. Zaskoczyło mnie, że wysiała się nawet na froncie domu, ze 30 metrów od nasadzenia pierwotnego.
Nie wiem, czy w tym sezonie się potwierdzą moje przypuszczenia, ale wydaje mi się, że ona nie lubi rosnąć w jednym miejscu, bo sadzonki, które wyrosły przy roślinach matecznych były mizerniejsze, niż te, które zasiedliły nowe powierzchnie.

Zeta, proszę Cię o adres do wysyłki nasion, mam jeszcze trochę. Nie może być, żeby na cudnym Roztoczu jej zabrakło.

P.S.W piątek moja werbena w ogrodzie miała jeszcze zielone łodyżki i listeczki przy gruncie. Jest nadzieja.
____________________
ogród zmyślony
gusiarz 16:18, 22 sty 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Witam Myszorku - Biegnę do Ciebie z polecenia Magnolii - bo zamarzyłam o rabacie lawendowo stipowej, a Ty taką podobno posiadasz...I rzeczywiście Cudna jest te fotki ostatnie wspaniałe. Muszę tu posiedzieć i poczytać choć pismo obrazkowe. Ja też uwielbiam trawy - wręcz kocham I nawet Danusia obdarowała mnie nasionkami werbenki. Tylko kiedy ją wysiać do skiełkowania? Pozdrawiam serdecznie...

Edit:
Nooo już doczytałam jak siejesz werbenkę
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
19:11, 23 sty 2013
Witam;

przybywam zaznaczyć wątek w ulubionych aby nie uleciał

Pozdrawiam właścicielkę i oczywiście będę czkać na aktualne tegoroczne fotki
Zeta 19:17, 23 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Myszorek jesteś cudowna z tymi nasionami .....a Roztocze ....no cóż ...wstyd się przyznać ale pani z ogrodniczego ( niejedna ) nie wiedziala co to właściwie jest ta werbena ..jak dodałam patagońska zrobiła wielkie oczy.....jakiś egzotyk czy jak .. ?? No bez komentarza.....myślałam że moze w Lublinie znajdę ale jakaś masakra...nigdzie jej nie ma zaczełam dzisiaj szukać na internecie ...ale jak masz nasionka bede wdzięczna... Daj tylko znać czy jeszcze masz ?? Odwdzięczę się napewno ..
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies