Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zmyślony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zmyślony

Michael 22:36, 09 maj 2013


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Witam
o proszę ale miłe zdjęcia dla mojego oka pięknie pięknie i jeszcze raz pięknie zupełnie inaczej niż pamiętam jak byłem u Ciebie
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Kondzio 22:40, 09 maj 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
całkiem inne widać że wszystko rośnie
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
myszorek 22:41, 09 maj 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Skoro już dopełniłam powinności zazdjęciownia wątku, pozdrawiam odwiedzaczy, miłych gości i cały świat. Mam rewelacyjny humor, bo jutro urlop, cisza i spokój, ja i ogródek. Będę kontemplować dłutowanie ostów . Szczerze, to jak zobaczyłam w prognozach deszcz planowany na sobotę, to się zeźliłam i poczułam ogromną niesprawiedliwość. Muszę się zmierzyć ze swoją działką, albo ona zmierzy się ze mną i bęc.
Szczególne pozdrowienia dla naszej Pszczółeczki posyłam.
____________________
ogród zmyślony
Michael 22:44, 09 maj 2013


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
no to musisz pozaklinać ten deszcz aby sie przesunął w czasie no chyba, że może popadać w nocy i proszę takim to dobrze urlopik działeczka
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Sebek 23:12, 09 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jest cudnie Bardzo się mi podobają Twoje rabaty - te od czapy jak i z kapeluszami smardzów
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Loosiuu 23:45, 09 maj 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Werbena już ci kwitnie?
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
beta 08:12, 10 maj 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Myszorku...fantastyczny ten Twój ogród...oglądam i wzdycham...super ujęcie warzywnika, śliczny jest...ja z pomidorami czekam do 15-stego...pozdrawiam i udanego urlopu życzę
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
myszorek 08:27, 10 maj 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
O Michael się uaktywnił, jak to miło! Pamiętam jak zjajechaliście z wycieczką na mój ugorek. Dużo jeszcze przede mną, ale ile już zrobione. Sama się dziwię, ale jakoś pomału i do przodu . Uściski przesyłam.

Łośku, siewkę werbeny przeniosłam na zimę do domu i od miesiąca kwitnie .

Część werbeny w gruncie przetrwała zimę. Już wiem jak ona to robi. Otóż w najpierw werbena wypuszcza prosty pęd, a później pędy boczne, które często mają kontakt z gruntem. Łatwiej im przetrwać zimę, zwłaszcza jeśli rosną w korze. Te pędy boczne wypuszczają korzonki i zaczynają się zielenić. Podobnie potrafi też przyrastać lawenda i pewnie spora część krzewinek-wrzośce, tymianek. No i werbena też tak właśnie ma.

Sebku dziękuję za komplementa . Wiecie, że mówi się, że smardze nie mają kapeluszy, tylko główki? Ponoć dlatego, że w środku są puste i nie mają budowy typowej dla kapelusznika. Taka ciekawostka.

Kondzio z tym rośnięciem to jest trochę tak, że na zdjęciach pokazuje się to co się chce, resztę oplatając całunem milczenia .

Wiecie, co zaobserwowałam? W mojej okolicy zaczynają brązowieć świerki. Jestem przerażona. Brązowieją i te małe i ogromne, najczęściej w połowie wysokości, od zewnątrz. Mam wrażenie, że to jakiś robal musi być. Wiecie coś na ten temat?


____________________
ogród zmyślony
myszorek 08:40, 10 maj 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
beta napisał(a)
Myszorku...fantastyczny ten Twój ogród...oglądam i wzdycham...super ujęcie warzywnika, śliczny jest...ja z pomidorami czekam do 15-stego...pozdrawiam i udanego urlopu życzę


Betko czyli jeszcze 5 dnie do pomidorowania? Ponoć zimna Zośka ma przyjść. Najwyżej będziemy okrywać.

W domu czeka jeszcze ze 20 doniczek różnych ziół, które powoli zaczynają już oplatać meble i tylko chodzę i podlewam.
Mam dwa rodzaje bazylii, trzeci rodzaj wysiany, stewię, rozmaryn, mój ulubiony estragon, 3 rodzaje mięty, szałwię ananasową (ale pachnie pięknie), werbenę cytrynową, czosnek niedźwiedzi, kocankę, hyzop, krwiściąg lekarski, trzy różne mięty, szałwię prpurową i pewnie coś jeszcze. Njbardziej cieszy mnie werbena cytrynowa, bo to werbena .

Warto mieć w ogrodzie [i]estragon. Taki "swój" jak się nawdycha słońca, to później pachnie w kuchni calutką zimę! Na rabacie też pachnie pięknie.
[/i]
Wybaczcie, ale teraz udam się wiadomo dokąd. Dłubadełko już czeka na mnie, pogoda jest jeszcze. Miłego dnia.
____________________
ogród zmyślony
beta 08:45, 10 maj 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ilość ziół imponująca...zielnik będzie hitem!....rozumiem, że wszysko wysiewałaś?...ja to się trochę zgapiłam....ale coś napewno sobie kupię

miłej i owocnej pracy życzę
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies