Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 20:18, 13 kwi 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8436
Agi2006 napisał(a)
Asia podstawę do działania masz genialną. Te murki oporowe super.U siebie planuję coś podobnego tylko nie mogę się wziąć za zrobienie papierow tzn. projektu do pozwolenia na budowę. Bardzo podobają mi się te szpalery grabów podświetlane. No czad! A gdzie masz te róże o których wcześniej pisałaś?

Tu zaznaczyłam na rożowo (Pompon flower circus)
Dodatkowo na zielono korony klonow, jakbym chciała żeby wyglądały.



Tutaj zanim trawa była zasiana może też widać odrobinę - wzdłuż murku, jest ich 8 sztuk.

No i jeszcze jedna z moich większych radości - podświetlenie grabów

A pod dziecięcym domkiem hamaki ukochane przez wszystkich z widokiem na zachody słońca

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 20:19, 13 kwi 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8436
Agi2006 napisał(a)
A i zapytam czy murki i schody będziesz czymś obkładać? I fajny domek ma Leon. Zazdro


Na razie nie myślę o obkładaniu niczym. Najchętniej zostawilabym takie surowe. Zobaczymy ile będą wyglądać znośnie.

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agi2006 21:00, 13 kwi 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Asia a te różyczki planujesz tylko na tym fragmencie czy pociagniesz je po całości wzdłuż murku ? Sprawdziły się na Twojej glinie? Ja też myślałam u siebie dać albo pashminy albo pastella. Potem zmieniłam plany a teraz znów o nich myślę. A graby będziesz czymś podsadzac?
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 21:01, 13 kwi 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Rojodziejowa napisał(a)


Na razie nie myślę o obkładaniu niczym. Najchętniej zostawilabym takie surowe. Zobaczymy ile będą wyglądać znośnie.



Surowe fajnie wyglądają. Tylko te zacieki po deszczu trochę takie ten nie tego
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Rojodziejowa 21:40, 13 kwi 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8436
Agi2006 napisał(a)
Asia a te różyczki planujesz tylko na tym fragmencie czy pociagniesz je po całości wzdłuż murku ? Sprawdziły się na Twojej glinie? Ja też myślałam u siebie dać albo pashminy albo pastella. Potem zmieniłam plany a teraz znów o nich myślę. A graby będziesz czymś podsadzac?


Posadziłam je na jesieni 2016, sprawują się super. Na razie to się boję cokolwiek kombinować, więc nie planowałam ich rozsadzać. Ale cały pas wzdłuż murku ma być rabatą. Planowałam tam kanciaste bukszpany lub cisy + coś jeszcze.

Na razie mam pustogłowie pomysłowe. Boję się iść w moje kaprysy, bo w rezultacie i tak wzdycham do bardzo minimalistycznych, kanciastych ogrodów

Pod grabami miałam początkowo coś dawać, tylko z kolei zastanawiam się czy nie okroję wtedy za bardzo tego miejsca bez rabat
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 21:44, 13 kwi 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8436
Agi2006 napisał(a)


Surowe fajnie wyglądają. Tylko te zacieki po deszczu trochę takie ten nie tego


No nie bardzo, pewnie dziabniemy jakiś impregnat. Białe murki też mi się podobają, ale nie takie nierówne jak nasze, a energii w nie nie będziemy wkładać dużo więcej niż od nas już wyciągnęły
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Johanka77 21:59, 13 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Rojodziejowa napisał(a)
Stan na dziś - skarpa (ledwo tknięta po zimie)



Najbardziej lubię niestety, albo i stety irgę na samej górze po prawej i ciut niżej jałowca tamariscifolia. Podoba mi się, że nie sterczy mi z tej skarpy jak reszta i nie jest też za niski.



Jesoooo!!! Jak ta skarpa zarosła!
A masz tam szałwię czy jakieś inne punkty kwietne? Bo tak mi się pamięta...

Ja bym coś tam w stópki dała. Posadź coś tuż pod skarpą, będziesz miała z głowy dół. Rozplenice czy hakone.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 22:05, 13 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Rojodziejowa napisał(a)



Tutaj zanim trawa była zasiana może też widać odrobinę - wzdłuż murku, jest ich 8 sztuk.

No i jeszcze jedna z moich większych radości - podświetlenie grabów




Asia, uwielbiam tę Twoją surową architekturę!

Oglądałaś pierwszy odcinek Mai w ogrodzie w tym sezonie? Awangardowy ogród pod Poznaniem.
Facet miał tęgosz mocny ze stipą. I tak mi się nasunęło, że jakbyś między te jukki stipy posadziłą, to będzie pe tar da !

Jak mi się to podświetlenie grabów podoba!!! To solary czy elektryka?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Rojodziejowa 22:08, 13 kwi 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8436
Johanka77 napisał(a)



Jesoooo!!! Jak ta skarpa zarosła!
A masz tam szałwię czy jakieś inne punkty kwietne? Bo tak mi się pamięta...

Ja bym coś tam w stópki dała. Posadź coś tuż pod skarpą, będziesz miała z głowy dół. Rozplenice czy hakone.


Przetacznik, szałwia i lawenda.
No właśnie ten dół szpeci, ale nie lepiej dać coś zimozielonego?

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agi2006 22:10, 13 kwi 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Rojodziejowa napisał(a)


Posadziłam je na jesieni 2016, sprawują się super. Na razie to się boję cokolwiek kombinować, więc nie planowałam ich rozsadzać. Ale cały pas wzdłuż murku ma być rabatą. Planowałam tam kanciaste bukszpany lub cisy + coś jeszcze.

Na razie mam pustogłowie pomysłowe. Boję się iść w moje kaprysy, bo w rezultacie i tak wzdycham do bardzo minimalistycznych, kanciastych ogrodów

Pod grabami miałam początkowo coś dawać, tylko z kolei zastanawiam się czy nie okroję wtedy za bardzo tego miejsca bez rabat


Pytam o nasadzenia pod grabami bo sama gdybam co pod moimi posadzić. Niby był plan , nawet zaklepany ale coś jednak nie daje mi spokoju. A o rozach różnie piszą. Ja osobiście szukam roślinek bezproblemowych.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies