Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Magda70 08:39, 31 lip 2018


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Rojodziejowa napisał(a)
Nie chce nic mówić, ale mnie poniosło i je tak opitoliłam graby, że pokażę dopiero w przyszłym sezonie o ile będzie co


Będzie, będzie... dobrze zrobiłaś.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 08:41, 31 lip 2018


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
nawigatorka napisał(a)
Taka huśtawka jak ta pierwsza jest już na ogrodowisko... kto przypomni jak ten oiekny ogród się nazywa... cisza tam od dawna.
Po co dwa hamiaki. Polecam dwuosobowy. Jak się bujać to tylko razem
Fajne te konstrukcje. Ale musiałyby być solidne.


Katiaax robiła...ale milczy od dłuższego czasu niestety...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Rojodziejowa 12:23, 31 lip 2018


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Jak gęsto najlepiej sadzić Hakone? Bo nie wiem ile zamawiać... Runiance szukam nowego domu

I jaki cis najlepszy na niską kostkę? Jakiś pośredni green mountain na allegro widzę. Nada się?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Toszka 14:55, 31 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zerknij u Ursy, chyba w zeszłym tygodniu wypisałam odmiany niskie, na kostki, zywopłoty.
Hakone, zależy która odmiana, bo rożnią się wzrostem i pokrojem. Za gęsto nie ma co jej sadzić. Wazne by na 10-15cm w głąb przekopać sporo kory. I dośc szeroko przekopać.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Rojodziejowa 21:34, 31 lip 2018


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Magda70 napisał(a)


Będzie, będzie... dobrze zrobiłaś.


Mam nadzieję. Na razie to tak z pewną nieśmiałością do tego podchodziłam. Jak zobaczę efekt, to pewnie mnie to ośmieli
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 21:34, 31 lip 2018


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Toszka napisał(a)
Zerknij u Ursy, chyba w zeszłym tygodniu wypisałam odmiany niskie, na kostki, zywopłoty.
Hakone, zależy która odmiana, bo rożnią się wzrostem i pokrojem. Za gęsto nie ma co jej sadzić. Wazne by na 10-15cm w głąb przekopać sporo kory. I dośc szeroko przekopać.


O dzięki. Skopiowałam:
Toszka napisał(a)
Taxus baccata Repandens Krzew o pokroju rozłożystym, igły ciemnozielone, odmiana żeńska. Po 10 latach dorasta do 0,5 m wys. 1,5 m szer. Polecany do nasadzeń pojedynczych jak również jako roślina okrywowa.

Taxus cuspidata Aurescens Niewielki krzew dorasta do 0,5 m wys. 0,8 m szer. Odmiana żeńska zawiązująca czerwone owocki. Igły o zabarwieniu pomarańczowy potem żółtym. Stanowiska słoneczne i półcieniste. Polecany do małych ogrodów, na niskie strzyżone żywopłoty.

Taxus cuspidata Rustique Krzew o pokroju rozłożystym, igły ciemnozielone. Stanowiska słoneczne, półcieniste, cieniste. Po 10 latach 0,8 m wys. 1,5 m szer. Dzięki możliwości cięcia można zastosować na niskie żywopłoty.

Taxus x media Denisiformis Krzew o rozłożystym pokroju, zabarwienie igieł zielone, odmiana męska. Po 10 latach dorasta do 0,8 m wys. do 2 m średnicy. Dobrze rośnie na stanowiskach słonecznych jak również w cienistych. Polecana do ogrodów przydomowych.

Taxus x media Fairview Niska odmiana o rozłożystym pokroju, igły zielone. Odmiana żeńska zawiązująca owocki. Po 10 latach dorasta do 0,5 m wys. 1 m szer. Polecana do małych ogrodów, ogrodów skalnych oraz na niskie żywopłoty.

Taxus x media Thayerae Odmiana o pokroju rozłożystym, igły zielone. Dosyć powolnym wzroście po 10 latach dorasta do 1 m wys. 2 m szer. Odmiana żeńska liczne czerwone owocki. Polecany do nasadzeń pojedynczych.


A co do Hakone to chodziło mi o Hakonechloa macra 'Aureola'. Bo o tej pisałaś chyba Toszko, że ona będzie u mnie na tych cienistych rabatach ładnie "świecić".
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Toszka 11:03, 01 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
czekaj, idę zmierzyć....czekaj, nie odchodź...metrówki szukam...

Jestem

trzyletnia kępa ma promień 55cm...czyli sadź co min. 70cm do 1m. Jesli chcesz teraz (i na przyszły sezon) w miarę gęsto to co 70cm.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Rojodziejowa 11:18, 01 sie 2018


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Toszka napisał(a)
czekaj, idę zmierzyć....czekaj, nie odchodź...metrówki szukam...

Jestem

trzyletnia kępa ma promień 55cm...czyli sadź co min. 70cm do 1m. Jesli chcesz teraz (i na przyszły sezon) w miarę gęsto to co 70cm.


Hehe heh OK. Czyli jak rabata ma metr szerokości to tylko rządek muszę posadzić. Dzięki wielkie!
Tak sobie myślę że może jednak jeszcze w ten rabacie oprócz dołożenia kostki z cisu walnę kostkę z bursztynu jeszcze... Żeby ciut więcej na wiosnę było oprócz cisu i obciętych kępek hakone? Czy może inaczej to załatwić?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Toszka 11:43, 01 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Proszę o wyjasnienie co to kostki z bursztynu
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Rojodziejowa 12:18, 01 sie 2018


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Toszka napisał(a)
Proszę o wyjasnienie co to kostki z bursztynu



Haha słownik psoci. Kostki z bukszpanu miałam na myśli.

https://pl.pinterest.com/pin/292522938267072074/ tak żeby były cięte na kanciasto żywopłociki z cisa i z bukszpanu. Czyli więcej zimozielonego.
https://pl.pinterest.com/pin/206461964147028998/ Cis myślałam wyższy a bukszpany niższe. I pomiędzy nimi ta hakone.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies