Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Gdanszczanka 23:44, 10 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
Nie za dużo bo nie będzie efektu łaaał
____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
Rojodziejowa 23:46, 10 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
Haha faktycznie. Ale patrz zdobi przez cały rok łatwy w utrzymaniu, mrozy i wiatry mu nie straszne
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
jazzy 23:56, 10 lip 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Rojodziejowa napisał(a)
No zabij mnie jazzy, ale to dla mnie jest i tak za duża przeplatanka...

Inna opcja, to po orostu z rabat zrezygnować. Ta opcja mi nie leży, bo chałupa opatulona betonem to nie to co lubię.


Spoko, przecież to tylko luźna propozycja
Ale z rabat nie rezygnuj Smutno będzie. Nawet jeśli zdecydujesz się na głaz to posadź przy nim choć małą roślinkę
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Gdanszczanka 00:01, 11 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
Rojodziejowa napisał(a)
Haha faktycznie. Ale patrz zdobi przez cały rok łatwy w utrzymaniu, mrozy i wiatry mu nie straszne


no dokładnie - same plusy
żadnych nawozów, oprysków, nie zrzuca liści na zimę a ph gleby ma głęboko w .. sobie

sadź głaz !
____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
Rojodziejowa 09:12, 11 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
Ludziska moje drogie! Czytam, czytam o tych bambusach i już myślałam że ta odmiana, o której Wam pisałam (pseudosasa japonica) to właśnie ta wymarzona, ale na jakimś forum znalazłam info, że nie bardzo ludziom rusza i taka bidna jest dalej. Jak myślicie, czy zamiast tego bambusa jak wsadziłabym Kruszynę Pospolitą Asplenifolia, to by nie straszyło?

I coś Wam jeszcze napiszę! Zarzekałam się, że nie będzie u mnie róż, a zamówiłam na jesień parę krzaczków na szpaler. Teraz szukam, czy to w ogóle możliwe, żeby to wyglądało minimalistycznie bo róża to mi się wyjątkowo kojarzy z romantycznymi ogrodami.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
AniMa 09:26, 11 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Asiu znalazłam na http://www.ogrodowisko.pl/watek/4104-miniaturowe-oczko-wodne-misy-beczki-donice-balie?page=3 że myślisz o użyciu kastry budowlanej. Też się nad tym zastanawiam. Jestem ciekawa twoich prac nad nią. Będę podglądać
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
natka098 09:27, 11 lip 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Wg mnie wszystko może wygladac minimalistycznie. Dajesz szpaler, rowno docinasz. Wszystko prostokątne i jest minimalizm. Bo nowoczesny ogród to głównie geometria i jednolitość. Można posadzić wszystko oby tylko formę zachować. Takie jest moje zdanie.
____________________
Natalia - Mój zakątek
natka098 09:27, 11 lip 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Dubelek
____________________
Natalia - Mój zakątek
Rojodziejowa 09:36, 11 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
Ania no właśnie mam już Equisetum hyemale 'Robustum' w koszyku Teraz się zastanawiam gdzie to umiejscowić. Na razie to w tych kastrach je będę prawdopodobnie trzymać i sprawdzę, czy jest po co dziury kopać Jak tylko będą jakieś rezultaty, to niezwłocznie je opiszę.

natka098 to się cieszę, że tak piszesz
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
AniMa 10:12, 11 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Asiu ja zamierzałam zrobić oczko z kulkowymi fontannami i był mi potrzebny zbiornik. Teraz wiem, że nie podłącze w docelowe miejsce prądu i fontanna nie zadziała. A jak wleje wody i nie będzie ruchu to od razu zrobi się "szczawiowa". Szefowa pisze, że roślinki mogą temu zapobiec - tylko czy w takiej małej kastrze one się za szybko nie rozrosną - myślę.....
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies