Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

Anda 10:47, 18 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
U mnie jesienia tez juz bardzo cieniscie w ogrodzie. Wertykulacje robie wiosna. Musze tylko zawsze troche odczekac, zeby ziemia sie juz dobrze nagrzala i obeschla. Na razie sie to u mnie sprawdza

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zana 10:55, 18 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Po wiosennej wertykulacji i zasileniu fajnie odbija, ale pod koniec sezonu w miejscach bardziej cienistych mech zaczyna się panoszyć. Zawsze się zastanawiam jak ten mech "wygryza" zakorzenioną w podłożu trawę?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
malgol 10:56, 18 mar 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ja chyba też będę jednak tylko wiosną robić. Ta jesienna jakoś się nie sprawdza w moim ogrodzie.
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 11:01, 18 mar 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Zana napisał(a)
Po wiosennej wertykulacji i zasileniu fajnie odbija, ale pod koniec sezonu w miejscach bardziej cienistych mech zaczyna się panoszyć. Zawsze się zastanawiam jak ten mech "wygryza" zakorzenioną w podłożu trawę?


Według mnie włazi w puste miejsca. W miejscach cienistych jesienią nie dają rady gatunki lubiące słońce i moim zdaniem mech to wykorzystuje
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Anda 11:01, 18 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Zana napisał(a)
Po wiosennej wertykulacji i zasileniu fajnie odbija, ale pod koniec sezonu w miejscach bardziej cienistych mech zaczyna się panoszyć. Zawsze się zastanawiam jak ten mech "wygryza" zakorzenioną w podłożu trawę?


Trawa w cieniu jest słabsza i mu ustępuje po prostu. U mnie też mech się odradza w miejscach cienistych, ale tak po prawdzie już mi to nie przeszkadza. Tam, gdzie rośnie mech nie mam chwastów, a z dwojga złego wolę mech Bardzo fajnie się po nim chodzi na boso
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
malgol 11:10, 18 mar 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Anda napisał(a)


Trawa w cieniu jest słabsza i mu ustępuje po prostu. U mnie też mech się odradza w miejscach cienistych, ale tak po prawdzie już mi to nie przeszkadza. Tam, gdzie rośnie mech nie mam chwastów, a z dwojga złego wolę mech Bardzo fajnie się po nim chodzi na boso


Ja w sumie też lubię mech Ale jednak w trawniku się go boję Chciałabym jakiś fragment ogrodu omszyć do chodzenia właśnie,ale tak żeby do trawnika nie miał dostępu.
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Anda 11:13, 18 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
malgol napisał(a)


Ja w sumie też lubię mech Ale jednak w trawniku się go boję Chciałabym jakiś fragment ogrodu omszyć do chodzenia właśnie,ale tak żeby do trawnika nie miał dostępu.


W słonecznych miejscach raczej trawnik wygra

A czemu boisz się mchu?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
malgol 11:20, 18 mar 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Anda napisał(a)


W słonecznych miejscach raczej trawnik wygra

A czemu boisz się mchu?



No że pożre mi cichaczem cały trawnikPo kawałku , po kawałku i będzie po trawie
A jednak nie wyobrażam sobie nie mieć trawnika
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Anda 11:37, 18 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
malgol napisał(a)


No że pożre mi cichaczem cały trawnikPo kawałku , po kawałku i będzie po trawie
A jednak nie wyobrażam sobie nie mieć trawnika


Acha Mech pozeracz

No w miejscach cienistych istnieje taka mozliwosc niestety. Na sloncu trawa jest mocniejsza od mchu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
malgol 12:02, 18 mar 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Mam zamiar przesadzić moje przywrotniki ostroklapowe na przedpłocie, ale po drugiej stronie ulicy rosną dęby...gdzies czytałam ,że przywrotniki nie lubią ich sąsiedztwa. Czy to prawda i czy ta odległość będzie szkodliwa?Jesienią do mojego ogrodzenia dolatują spadające liście dębowe
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies