Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

Gosiek33 08:15, 07 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Wpadłam derenie zobaczyć. Zimno, moje wyglądają podobnie, choć cięte nie były. Oby do ciepełka...
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Wiolka5_7 08:25, 07 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
A derenie nie mają za mało słońca ? Bo dlatego mogą się nie przebarwiać gałązki...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
malgol 08:29, 07 maj 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Wiolka5_7 napisał(a)
A derenie nie mają za mało słońca ? Bo dlatego mogą się nie przebarwiać gałązki...


Te akurat sa na słońcu. Mam też w cieniu.Po cięciu wyglądają tak samo.Prezd cięciem miały czerwone gałązki z poprzedniego sezonu

Może powinnam niżej ściąc i wtedy odrosłoby od ziemi czerwone?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
mrokasia 08:36, 07 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
Wiesz co, ostatnio kupowałam IH i w szkółce stały takie z czerwonymi gałązkami i takie z bardziej zielonymi. Wzięłam te czerwone ale to ciekawe czemu te drugie były właśnie zielone.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
KasiaBawaria 08:39, 07 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
malgol napisał(a)
Kwitna mi już rodki


i takietamy wieczorne
na pierwszym planie miała być nowa rabata cisowo-turzycowa...ale on wazniejszy


To kocur prawda? Trawki przepiekne ale to puchate...cudowne
Przepieknie zimuja ci turzyce. Moje po 3 zimach wywalilam, bo przemarzly w koncu.
____________________
Zapraszam na kawe
Makao_J 08:44, 07 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Nie mam pojęcia czemu są takie zielone. Jeżli to na pewno IH to bym poczekała i obserwowała. Myślę że to nie wina cięcia.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Wiolka5_7 09:31, 07 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Przejrzałam fotki tych moich IH i przypomniało mi się coś ...

Patrz w marcu po cieciu mają czerwone gałązki..



A dziś maj - zupełnie zielone
Przypomniało mi się,że derenie tak mają, że na wiosnę zielenieją a jesienią znowu czerwienieją im gałązki


____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Iwona100 09:38, 07 maj 2020


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
malgol napisał(a)


Te kudlate " trawy' to turzyce Evergold. Mają już kilka dobrych lat. Obok nich jest bialozielona trzmielina ścianana na gruby dywanik. A krzewy to bordowy berberys i dalej śliwy wiśniowe. Karlowata choinkę to pewnie poznajesz
Nie wiem co tam jeszcze wypatrzylas , ze Ci się spodobało

Wszystko wygląda świetnie. Ja też mam Evergold ,tylko po zimie nie wyskubuję brzydkich liści a ścinam go krótko . Tylko niestety trochę długo się po tym zbiera. I się wyjaśniło,że krzewy to berberysy.
Ja moje derenie przycięłam w zeszłym roku krótko i się fajnie rozkrzewiły i mają czerwone łodygi. Ale moje to Elegantissima. U Ewy Pszczelarni wyczytałam kiedyś ,że co ok.4 lata ścina je krótko. Tylko one po takim cięciu też się trochę długo zbierają. W artykule na stronie Ogrodeusa pisze ,że młode pędy wiosną są zielone ,a w trakcie sezonu czerwienieją.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
malgol 10:01, 07 maj 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Wiolka5_7 napisał(a)
Przejrzałam fotki tych moich IH i przypomniało mi się coś ...


A dziś maj - zupełnie zielone
Przypomniało mi się,że derenie tak mają, że na wiosnę zielenieją a jesienią znowu czerwienieją im gałązki




No to dobra wiadomośc Bo zielone nie bardzo mi się podobają.Na dodatek zmarzły im świeże listki w kwietniu i zbierają się po raz drugi...cos długo im schodzi
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 10:04, 07 maj 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Iwona100 napisał(a)

Wszystko wygląda świetnie. Ja też mam Evergold ,tylko po zimie nie wyskubuję brzydkich liści a ścinam go krótko . Tylko niestety trochę długo się po tym zbiera. I się wyjaśniło,że krzewy to berberysy.
Ja moje derenie przycięłam w zeszłym roku krótko i się fajnie rozkrzewiły i mają czerwone łodygi. Ale moje to Elegantissima. U Ewy Pszczelarni wyczytałam kiedyś ,że co ok.4 lata ścina je krótko. Tylko one po takim cięciu też się trochę długo zbierają. W artykule na stronie Ogrodeusa pisze ,że młode pędy wiosną są zielone ,a w trakcie sezonu czerwienieją.


Była zima kiedy Evergoldy wyglądały fatalnie.Nawet kilka wywaliłam, jakiś grzyb je trafił i ścinanie nie poprawiło im urody.Ale teraz zimuja doskonale i nic z nimi nie robie. Czasem tylko ciachne końcówki , które "zamiataja" po ziemi i są brzydkie

Z dereniami to mnie pocieszyłas Będę je obserwować
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies