Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

KasiaLangier 19:29, 21 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Zana napisał(a)


THX
A jarząby to właśnie Twoje, Autumn Spire Flanrock. Tak więc wiesz, już wiesz co Cię czeka jak podrosną.
A takie mają owocki.




Doczytałam, śliczny ten jarząbek Zapisuję i zaczynam szukać miejsca dla niego miejsca
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Zana 19:31, 21 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Nowa12 napisał(a)
Czy możesz mi napisać coś o carexie montana Raureif? Jak duży ci rośnie, w jakim on jest kolorze w sezonie, kiedy startuje?


Źdżbła ma cieniutkie, zielone z białym paseczkiem. Wysokość osiąga coś w przedziale 20-30 cm, szerokość u mnie ma 50 cm w trzecim sezonie. Startuje w okolicach połowy kwietnia.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:33, 21 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
inka74 napisał(a)
a gdzie je chcesz upchnąć? ))


No pomyślałam sobie, że może na tym krótkim odcinku ogrodzenia od bramy w stronę drogi, tam gdzie mi pan nieszczęśliwie skrzynkę sterującą od nawadniania ulokował. Tam miałyby sporo słoneczka.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:36, 21 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
galgAsia napisał(a)


Wykończycie mnie z tymi jarząbami - Ty, Makusia, AniaCh - no będę musiała je kupić, nie ma(m) siły... Tylko gdzie ja je posadzę ?!?


No przecież coś tam kombinujesz z żywopłotem, to może zamiast.
Ja właśnie szukam jakichś alternatyw na żywopłoty, bo te trzeba ciąć. A ja za ileś tam lat nie dam rady już wszystkiego ciąć, więc już teraz myślę o zamiennikach. Te jarząbki są kolumnowe, gęściej posadzone stworzą zieloną ścianę.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:36, 21 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasiolaaa napisał(a)
Jarzab piekny cudownie wybarwiony ❤


O tak Kasiu, w tym roku się doczekałam.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:37, 21 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
galgAsia napisał(a)
Anulka, a w jakich odstępach masz te jarząby posadzone?
Ale wiesz, w którymś momencie muszę przyjechać i zrobić remanent … coby mi się w papierach zgadzało


Nie pamiętam dokładnie, ale coś mi się kojarzy, że co 1,5 metra. Postaram się nie zapomnieć i zmierzyć przy najbliższej okazji.
A na remanent oczywiście zapraszam, ale jak już będzie warto taki kawał drogi jechać.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:39, 21 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
KasiaLangier napisał(a)


Doczytałam, śliczny ten jarząbek Zapisuję i zaczynam szukać miejsca dla niego miejsca


Widzę, że zarażam
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
eVka 19:57, 21 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zana napisał(a)


Odpoczynku można pozazdrościć, aczkolwiek może niekoniecznie w okolicznościach chorobowych. Oj, ja też potrzebuję już resetu. W tym roku właściwie jesteśmy bez urlopu, a rok do łatwych nie należy.
Myślę, że do Ciebie pasowałoby poidełko w bardziej nowoczesnym stylu.

Tak, powiem Ci, że mimo że chorobowy urlop to dużo mi dał. Poczytałam książki, poleża) am na leżaku w słońcu, miło.

Aniu, może przyszły rok będzie dla was łaskawszy, czego z całego serca Ci życzę

Poidełko ptaszkowe chciałabym stalowe lub betonowe proste w formie.
____________________
Wiolka5_7 20:11, 21 paź 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Zana napisał(a)


Źdżbła ma cieniutkie, zielone z białym paseczkiem. Wysokość osiąga coś w przedziale 20-30 cm, szerokość u mnie ma 50 cm w trzecim sezonie. Startuje w okolicach połowy kwietnia.


Aniu a ten carex to na jakie stanowisko ? Czy na słońce i suchą glebę się nadaje,czy musi mieć wilgoć ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 20:24, 21 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Anula, jak dobrze, że my Cię tutaj mamy na forum.
Takiej porcji wrażeń estetycznych, jak po obejrzeniu zdjęć z Twej wyprawy do Izy, to już dawno nie miałam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies