Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

galgAsia 14:05, 22 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No jak to drzewo - ma pieniek A jak wysoki - to już sama określisz. Wszędzie opisują jako drzewo, chyba tylko w 1 miejscu padło określenie "krzew". Ja kombinuję wpleść je w nieformowany żywopłot.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
malgol 14:06, 22 paź 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
galgAsia napisał(a)
No jak to drzewo - ma pieniek A jak wysoki - to już sama określisz. Wszędzie opisują jako drzewo, chyba tylko w 1 miejscu padło określenie "krzew". Ja kombinuję wpleść je w nieformowany żywopłot.


O to , to! najbardziej by mi pasował ten sposób
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Johanka77 21:38, 22 paź 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Zana napisał(a)



Jesienny widoczek z tzw. pierdolnika




Jaki piękny pierdolnik!!!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Zana 22:11, 22 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Wiolka5_7 napisał(a)


Dzięki za info
to jednak na pełne słońce odpada,bo będzie miał za sucho....szkoda...
jednak wszystkie carexy najlepiej rosną jak mają wilgoci w nogach
Tak,więc trzeba będzie pójść w sucholubne seslerie


Może trzeba spróbować, tak jak Helen i Kasia napisały może dałaby radę na słońcu. Ale fakt faktem seslerie na takie stanowiska chyba pewniejsze.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:27, 22 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
AnnaMS napisał(a)


Anula podziwiam Ciebie i Twój tajemniczy ogród. Ciebie za tak magiczne zdjęcia jakie robisz swoim rabatom, drzewom, zakątkom leśnym Masz gdzie zaszaleć z trawami, hortkami, drzewami, super.
Fajną ścieżkę wymodziłaś, przyznam się że robię podobną z murkiem ze starej cegły po jednej stronie cegły jeszcze nie mam ale projekt w głowie jest i materiał na ścieżkę też już jest. Będzie bardziej w nieładzie poprztykana kępami fiołków, może będzie ładnie...
Twoja ścieżka z tą trawą wygląda odlotowo


Ha, robienie zdjęć zdecydowanie lepiej mi idzie niż urządzanie ogrodu. Mimo, że działka nie jest duża, faktem jest, że jeszcze mam sporo miejsca do poszalenia. Cieszę się, że ścieżka się podoba i może być dla kogoś w jakiś sposób inspirująca. Mogę Ci pozazdrościć murków ze starej cegły. Gdybym tam mieszkała z pewnością bym się pokusiła o takową. Jednakowoż ograniczone możliwości przede wszystkim czasowe jak też logistyczne wymuszają pewne kompromisy. Z tego jak opisujesz swoją, która powstanie, już rozbudza moją wyobraźnię, będzie pięknie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
AnnaCh 22:28, 22 paź 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Gdzie nie wejdę, tam jarząby i świdośliwy
No jarząby mam, a na przytarasową chyba kupię tą ŚŚ
Anula, Twój wątek koi wszystkie moje zmysły, piękne zdjęcia jak zawsze
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Zana 22:36, 22 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Poppy napisał(a)


Oh, ja tez mam swoja SS, w koncu, tylko nie lamarcka, jak Twoja, a Bellerine. Okazja byla

Anula, przepiekny Twoj ogrod, i zdjecia jak zwykle. Normalnie powtarzam sie bez konca, ale czego nie tkniesz, to wychodzi magia


Jak jest okazja to trza ją łapać.
A powtarzaj się ile chcesz Zaspokajasz mą próżność
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:41, 22 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
malgol napisał(a)


No w końcu i ja doczytałam,który to ten jarząbek
One kolumnowe sa ,ale jakie te kolumny mogą być szerokie? wie ktoś?
Pozbyłabym się jaśminowców,które jakoś o zawrót głowy nie przyprawiają i posadziłabym te jarząby...zasłonią mi sąsiadkę?


Gosia, link do opisu podaję:

http://encyklopediadrzew.pl/encyklopedia.php?r=1662

Co do nóżek, to moje są szczepione bardzo nisko, właściwie przy ziemi. Takie chciałam. Ale można kupić szczepione wyżej, wtedy masz dołem gołą nóżkę.

____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:42, 22 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
galgAsia napisał(a)

Cześć, Małgosiu! piszą w internetach, że 80-100cm. Możesz zrobić szpaler... a sąsiadka szeroka?


Oj Asiu, wyżej podałam link i to jest chyba szerzej niż 80-100
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:44, 22 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
mrokasia napisał(a)


Ballerinę mam i ja .

Anula, w tym roku to koniecznie przyjeżdżam na oględziny.


Aaaa weeeeźźźźź.....
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies