Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Zana 17:44, 24 maj 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Wiolka5_7 napisał(a)

Widzę, że ma same plusy chciałam ją też do cienia,bo chce wywalić carexy Id i szukam czegoś w zamian


Będzie idealna, będzie Pani zadowolona. Rozjaśni cienisty zakątek
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
tulucy 20:00, 24 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Anula, a może byś do mnie kiedy zajrzała? Od razu Ci się humor poprawi, u mnie wykopki w toku. Ale warzywnik mam cud miód i kawę też mam, i o sernik mogę się postarać, i o bezę. Co tam dusza zapragnie No i w końcu do kogo masz prawie najbliżej jak nie do mnie?????
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 20:11, 24 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Popieram Lucy . Od niej do mnie to już rzut beretem .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Monia81 20:32, 24 maj 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Anula jak cudnie, że jesteś, no aż musiałam się zalogować i skrobnąć cosik nie będę cytować fotek, bo wiesz, że mnie wszystkie zachwycają, pokazuj, pokazuj co tam u Ciebie w trawie piszczy bo widoki masz cudowne, a Lady jak zawsze zachwyca acha no i jakbyś przypadkiem chciała się wybrać troszku dalej np. w kierunku Śląska, to ja też serniczek mogę upiec, kawusię też przyszykuję
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Zana 21:27, 24 maj 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Lucy i Mrokasia no tak sobie pomyślałam, że jak bym ukopała te montany, które mam nadzieję są montanami, to bym do Lucy zawiozła i Was obie przy okazji obskoczyła Na niedzielę dałoby radę?

Monia ależ mi miło niezmiernie, że specjalnie dla mnie się logujesz i skrobiesz cosik. Lady siedzi niezmiennie na swoim miejscu, ale pewna zmiana wokół niej zaszła, tzn. wywaliłam to nieszczęsne koło kamienne. W okolicach śląskich byłam całkiem niedawno i to dwa razy. W najbliższym czasie nie kroi mi się podróż w tamte rejony.

Dziewczyny kusicie tymi serniczkami, oj kusicie. Mrokasia jedynie powściągliwa, miała okazję mnie ostatnio widzieć i wie, że mi kilogramów przybyło. Ale ja chętnie jeszcze kilka następnych przyjmę


A w ogóle to historia z Lady była taka, że strasznie mnie denerwowało to podwyższenie otoczone kamieniami polnymi wokół magnolii dziadkowej i siedzącej pod nią Lady. Magnolia po toczonych przeze mnie rewolucyjkach aby coś posadzić wokół Lady (były róże, trawy, żurawki) zaczęła marnieć. No trochę jej korzeni przy okazji delikatnie mówiąc uszczknęłam. Tak więc zaczęłam się z nią mentalnie żegnać, zwłaszcza że wmówiłam sobie, że na kursie kolizyjnym rośnie, że trawnik by się w tym miejscu przydał itd. itp. Przekonałam mężatego, że z niej już nic nie będzie i trzeba ją usunąć. Trwało to baardzo długo, ale w końcu się zgodził. Tak więc dwa lata temu wiosną ochoczo z pomocą syna kamienie wywaliliśmy a potem zaczęłam rozwalać to podwyższenie. Korzenie wycięłam chyba prawie wszystkie. Wystarczyło mocno popchnąć i by leżała. I wtedy wydarzył się cud! Magnolka wypuściła nową gałązkę. No i się zaczęło! Uznałam (wbrew racjonalnym argumentom), że to znak od Dziadka. Drzewko musi zostać! Przemodliłam całą zimę, żeby przetrwała tak ogołocona z korzeni. Nie dość, że przetrwała to wypuściła kolejną gałązkę. Przetrwała jeszcze kolejną zimę i teraz wypuszcza kilka nowych gałązek. No cud jak nic

Ło matko, ależ się rozpisałam, jak nie ja!

____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
mrokasia 22:39, 24 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Mnie niedziela pasuje .
A nie kuszę serniczkami z prostego powodu - ja z tych nie piekących . Poza tym z Łucją nigdy w życiu bym się nie odważyła w tej dziedzinie konkurować . Ale kawę dobrą u mnie dostaniesz a i jakąś sałatkę też machnę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Zana 22:51, 24 maj 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasiu dajże spokój z sałatkami, ogród Kochana, ogród chcę oglądać
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
tulucy 23:47, 24 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Niedziela pasi jak najbardziej to ja serniczek czy cuś tam machnę, że y uwagę od ogrodu pobojowiska odciągnąć.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
antracyt 08:31, 25 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Podoba mi się historia z dziadkową magnolią. Będę za nią kciuki trzymać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
malgol 09:24, 25 maj 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Anula! No w końcu Ja tyle w swoim watku nie jestem co zazwyczaj byłam w Twoim i ta długa przerwa bardzo mi się dała we znaki
Zdjęcia jak zawsze piękne a co do Montan to jesli lubia półcień to pomogę Ci je zagospodarowac u mnie, hi,hi
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies