Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

jolanka 23:38, 25 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Widzę, że robiłaś zdjęcia ogrodu w ubiegłych latach. Wspaniale jest sięgnąć po czasie do pięknych wspomnień.
Od czasu jak założyłam tu wątek pod wpływem tego, co widzę u innych "przypomina mi się" czasami, że w jakimś tam folderze coś zostało utrwalone. To bardzo fajne uczucie
Dzięki za zaproszenie, na pewno milo mi będzie się spotkać i wypic kawę w towarzystwie Pięknej Damy
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Zana 23:41, 25 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Sylvana napisał(a)
Moim zdaniem masz piękną rabatę i nie wiem czemu szukasz dziury w całym.
Jedyne co może Ci trochę przeszkadzać to to, że wiosną jest pustawo, ale jeśli jesteście tam weekendowo to pewnie pojawiacie się dopiero jak robi się ciepło.

Mam pytanko odnośnie świecznicy - jak długo kwitnie i czy musi mieć bardzo wilgotną glebę - mam ją w swoich planach, ale nie wiem czy urośnie tam gdzie planuję.
Jakbyś mogła powiedzieć jeszcze ile miejsca trzeba na nią zarezerwować.


Dziękuję. Faktycznie wiosną jest pusto i smutno, ale teraz już zaczyna się zazieleniać. Już widzę, że hosty będą większe, mają więcej kłów niż w ubiegłym roku. Świecznica faktycznie lubi wilgotną glebę, moja rośnie w całkowitym cieniu i zaczyna kwitnienie pod na przełomie sierpnia/września, a więc późno. Kwiatostany rozwijają się we wrześniu i tej mojej pięknie pachną (bo są odmiany, które podobno raczej cuchną niż pachną). Jest bardzo wrażliwa na przymrozek, nawet mały ją ścina. Na wysokość rośnie ok. 150 cm (z kwiatami), szerokość tak chyba ok. 90/100.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Sylvana 23:55, 25 kwi 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Dziękuję za szczegółowe informacje...chyba będę musiała jeszcze przemyśleć sprawę lokum dla niej.... od dawna się do niej przymierzam....bardzo mi się podobają te świeczuszki
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Zana 07:24, 26 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Dzień dobry we wtorkowy poranek. Czy u Was też pięknie, cudownie słonecznie? (na termometr nie patrzę. Zaczynam się od Was coraz bardziej uzależniać, eM zaczyna wpadać w panikę, bo rodzina przez Ogrodowisko w odstawce!! Pocieszam go, że to tak tylko na początku bo założyłam wątek, że potem będzie już spokojniej. No cóż....
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
L00zak 07:52, 26 kwi 2016


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Super, że prowadzisz taki "pamietnik", fajnie się to ogląda
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
paulina_ns 07:58, 26 kwi 2016


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Zana napisał(a)
Dzień dobry we wtorkowy poranek. Czy u Was też pięknie, cudownie słonecznie? (na termometr nie patrzę. Zaczynam się od Was coraz bardziej uzależniać, eM zaczyna wpadać w panikę, bo rodzina przez Ogrodowisko w odstawce!! Pocieszam go, że to tak tylko na początku bo założyłam wątek, że potem będzie już spokojniej. No cóż....


O skąd ja to znam ile u nas wojen o to było, w końcu em zrozumiał, a ja przy nim staram się jak najmniej siedzieć tutaj, a jak już się wciągne to słyszę " ileż można godzin patrzeć na rośliny " a kto tutaj jest wie,że bardzo długo .
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Zana 08:10, 26 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
paulina_ns napisał(a)


O skąd ja to znam ile u nas wojen o to było, w końcu em zrozumiał, a ja przy nim staram się jak najmniej siedzieć tutaj, a jak już się wciągne to słyszę " ileż można godzin patrzeć na rośliny " a kto tutaj jest wie,że bardzo długo .


A nawet baaaaaaaaaaaardzo długo. To jest chyba never ending story!
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
zoja 09:00, 26 kwi 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Hej! przyszłam się przywitać o poranku
u mnie słoneczko a ja z ciepłą herbatką przed komputerem.

Przyznam Ci się, że ja do dziś nie specjalnie przepadam za hostami. Stety-niestety Teściowa ma ich dużo i odkąd zaczęłam rewolucje w ogrodzie to zaczyna mi je dawać w prezencie... nie bardzo wiem co z tego będzie bo u mnie mało cienia
Twoja rabata nawet mi się podoba. Czekam na inne realizacje

a co do eM - mój ma tak samo...
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Jagodaa 09:29, 26 kwi 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Idyllicznie . Fajnie mieć takie miejsce odskocznię, gdzie jest inaczej niż w domu, przede wszystkim spokojniej, wiem z doświadczenia . A tu jeszcze dodatkowo nowe pokolenia, tajemnicze, rodzinne rzeźby... Wyjątkowe miejsce .

____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
agata19762 09:35, 26 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Zana napisał(a)
Dzień dobry we wtorkowy poranek. Czy u Was też pięknie, cudownie słonecznie? (na termometr nie patrzę. Zaczynam się od Was coraz bardziej uzależniać, eM zaczyna wpadać w panikę, bo rodzina przez Ogrodowisko w odstawce!! Pocieszam go, że to tak tylko na początku bo założyłam wątek, że potem będzie już spokojniej. No cóż....


Aniu

U mnie też pięknie słonecznie.
Ogrodowisko faktycznynie pochłania.
Nie martw się nie jesteś w tym sama ja już mam tak ponad 4lata.
Mało jest w roku dni bez forum...
Dla mnie to uzależnienie jest bardzo przyjemne.

Miłego dnia.





____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies