Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Pszczelarnia 10:46, 28 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zana napisał(a)






Jak podpłomyk upieczony na żarnach. Świetna aranżacja.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Brzozowadzie... 11:20, 28 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Anulka, pieknie no! Te chorwackie kamienne miasteczka urzekające są bardzo! I ta ich niesamowita roślinność w donicach...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:22, 28 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Toszka napisał(a)

Zrób w nim kompostownik!
Warstwami. Przekładaj z drobnymi patyczkami (albo pociętymi), z korą, obornikiem, liśćmi, a nawet słomą, mączką bazaltową (mogą być wiórki rogowe, dolomit). Odpadki kuchenne też bardzo mile widziane. Sporo wyższą górkę usyp (nad poziom usyp, bo i tak opadnie o połowę). Niech pracuje. Możesz jeszcze zlać na prędce zrobionymi gnojówkami bez rozcieńczenia. Poszukaj dżdżownic i je do dołka "wpuść", będzie wermikompost za darmo
Ziemia ciepła to będzie się przerabiać. Jak będzie sucho to pamiętaj o podlaniu tego miejsca. Na koniec obsyp wszystko zmielonymi kosiarką suchymi liśćmi.
Na wiosnę przekopiesz (albo i nie, to sama ocenisz) i będzie cudna rabata.

U ciebie na piaskach pomiędzy roslinami możesz stosować permakulturę - czyli regularnie ściółkować: na wilgotne kartony (te potrzebne są dżdżownicom do tworzenia jaj) układać skoszoną trawę, obornik, resztki roślinne jak na kompost i to ściółkować drobną korą. Co dwa trzy lata dodawać mączkę bazaltową i dolomit. Na piaskach dajemy w mniejszych ilościach, ale częściej, bo przez piaski wszystkie mikro i makro dość szybko wypłukują się.
W przyszłości pracując w tym miejscu i tak będziesz ryć w ziemi - pazurkować, przegrabiać, kopać, haczykować - wszystko zacznie stopniowo mieszać się z piaskiem i zacznie się tworzyć piękna humusowa warstwa. Jak szybko powstanie to zależy od częstotliwości mulczu (ściółkowania) i jego grubości.

Pozwolę sobie do Toszki: ależ to jest super pomysł! Tak zrobię z moją poszerzaną rabatą na tyłach - przeniosę obrzeże i cała jesień będę tam sypać odpady. Nie wpadłabym na to!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kasia_CS 12:30, 28 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
ale cudowny urlop sobie zrobiliście - klimaty przepiękne! Uwielbiam takie miejsca, a jeszcze jak mieliście urlop od internetu itd to już w ogóle świetnie, bo można było w pełni chłonąć widoki, atomosferę miejsca...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Monia81 12:40, 28 sie 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Anulka urlop miałaś w pięknym zakątku Chorwację uwielbiam za ten jej nie powtarzalny klimat, kamienisty charakter i ten spokój płynący z otoczenia na pewno tam wrócę, bo reset w takim miejscu to jest to buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
AngelikaX 12:58, 28 sie 2018


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Zana napisał(a)


Ha, ha, ha, Ania no chciałabym taki domek letni

Ewa, Mrokasia, Kasia, Anitka, Gosia, Łucja odpowiadam, gdzie to miłe miejsce. Podane przez Was lokalizacje to niestety "pudła", chociaż Łucja zgadła. To miejsce jest w Chorwacji, w przeuroczej malutkiej miejscowości Bale. Miasteczko posiada oryginalną średniowieczną starówkę.










Obstawiałam Majorkę ślicznie, bardzo klimatyczni
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Anda 13:16, 28 sie 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Piękne widoki z chorwackich miasteczek, a to z basenem czadowe. W pierwszym momencie pomyślałam, że to Hiszpania
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
April 13:31, 28 sie 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Świetne wakacje i piękne zdjęcia Bardzo ładne ciekawostki wychwyciłaś.

Podziwiam dół pod rabatę, też takie kopałam niestety.
Toszka poddała ci rewelacyjny pomysł, no chyba że rabatę chcesz mieć szybko.
Ja w początkach ogrodu miałam kompostownik w formie dołu w ziemi. Z czasem stwierdziliśmy z mężem, że za ciężko wyciągać kompost z takiego dołu i zrobiliśmy komory z palet ale już w innym miejscu. Ale to co było w dole, zostało w nim i stało się rabatą z choinami kanadyjskimi. Świetnie na tym rosną
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 17:01, 28 sie 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Rozmarzyłam się... ech

Nie dość, że bardzo urokliwe miejsce to Twoje zdjęcia dopełniają dzieło
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Zana 21:54, 29 sie 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Iwonka/Inka, Jola/Kerii, Jolanka, Anpi, Zoja, Pszczółko, Agatka, Kasia, Monia, Angelika, Gosiek dziewczyny kochane zbiorowo podziękuję za tak liczne odwiedziny i cieszę się, że ten zakątek Chorwacji tak Wam się spodobał. Mnie te miejsca zauroczyły bardzo i mam zdecydowanie niedosyt zwiedzania.
Niechybnie przyczynię się do pomnożenia plagi "stonki turystycznej"

Haniu ostrość tego zdjęcia pozostawia jednak nieco do życzenia, robione "z ręki", bez statywu. Biorąc jednak pod uwagę wpływ grappy można uznać, że jest bardzo dobre.

Mrokasia ale czyż te rubensowskie kształty nie są apetyczne? Jak nic musisz swoje koniki podtuczyć.

Jolanka tak piszesz o tych dołach u siebie a jeszcze ani jednego nie pokazałaś. Jak zobaczę to uwierzę.

Effka priv wysłałam

April mam zamiar zrobić tak jak radzi Toszka, rabata będzie do obsadzania dopiero w przyszłym roku, tak więc teraz stworzę dół kompostowy.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies