Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Kasia_CS 22:33, 08 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Rozplenica wyglada świetnie! Ale... Też wolę te z bardziej wystającymi kotkami
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
paulina_ns 06:45, 09 paź 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Aniu zaglądam cichaczem coś czasu ostatnio mi na wszystko brakuje pasuje mi do ogrodu wyskoczyć i tak już mi schodzi drugi tydzień, liczę,że dzisiaj będzie słoneczko i uda mi się coś w końcu porobić buziaki!
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Makao_J 06:49, 09 paź 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Spora ta rozplenica. Dobrzej jej u Ciebie a Ty chcesz ją wywalić. A może gdzieś na tyły wsadziś jako tło.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
April 07:44, 09 paź 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10484
Aniu, rozumiem że można lubić różne koty. Długie, bardziej wystające, bardziej puszyste. Ale jak patrzę na twoją rozplenicę to nie bardzo rozumiem czemu ci się nie podoba. Jest zwarta, gęsta z piękną zielenią. Może tylko miejscówka ci nie pasi? Ja bym się takiej gwiazdy nie pozbywała.
Nie wiem co to za odmiana bo raz piszesz że kupowana jako Viridescens, raz że pozbywasz się lady U...
Widziałam Lady U u Kwartecika i wygląda inaczej. Sama sobie właśnie Lady nabyłam.
Może twoją rozplenicę wystarczy zmniejszyć, obdarowując sadzonkami koleżanki, a resztę zostawić. A na tą nową wielką rabatę nie będzie pasować?
____________________
April April podbija las Mazowsze
tulucy 07:50, 09 paź 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
Ania się żadnej Lady nie chce pozbywać, choć chętnych by było pewnie sporo...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
April 08:32, 09 paź 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10484
tulucy napisał(a)
Ania się żadnej Lady nie chce pozbywać, choć chętnych by było pewnie sporo...


Że nagiej Lady nie chce się pozbyć to wiem. Chyba jestem jedyna, która tą panią nie jest zainteresowana
Mam na myśli rozplenicę jakąś, dużą, z ostatnich zdjęć. Już dawno mi mówiła że będzie wykopywać. Ale patrzę na fotkę i chyba trochę szkoda ją usuwać. Robi nowe rabaty, zawsze się gdzieś taki okaz upchnie.

Łucjo, twoje róże mi się dziś śniły. Naoglądałam się na wieczór setek piękności... Liczyłaś ile ich masz? Jestem pewna że 200 dawno przekroczyłaś, bo ja mam 100 z ogonkiem, część odmian podobnych, ale tylko część. A ty rzucasz nazwiskami i rzucasz... No ilość niesamowita. I do tego pięknie się sprawują. Musisz mieć dobrą ziemię
____________________
April April podbija las Mazowsze
Toszka 09:09, 09 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ta rozplenica 'Viridescens' sprawdza się w duzych ogrodach. W małych traci na atrakcyjności, bo trzeba głowę zadzierać. Jej urodę podkreśla dalsza perspektywa. Miałam ją i też u mnie nie sprawdziła się...za wąski ogród na nią. To samo miałam z Pampasówką...która zdechnąć przez ponad 4 sezony nie chciała. Za wielka była i zbyt niebezpieczna do wąskiego ogrodu. Krawędzie liści ostre są jak brzytwa. Moment nieuwagi i palce miałam pocięte do krwi.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
tulucy 09:10, 09 paź 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
April, skończyłam liczyć przy chyba 270... Rok temu, jesienią... Potem coß dokupiłem, coś wypadło, muszę przyznać, że straciłam rachubę i rozsądek zdrowy przez nie też ziemia jest super, żyzna, geograficznie to równina łowicko-błońska, żyzne tereny rolnicze pod warzywa...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
April 09:18, 09 paź 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10484
Toszka napisał(a)
Ta rozplenica 'Viridescens' sprawdza się w duzych ogrodach. W małych traci na atrakcyjności, bo trzeba głowę zadzierać. Jej urodę podkreśla dalsza perspektywa. Miałam ją i też u mnie nie sprawdziła się...za wąski ogród na nią. To samo miałam z Pampasówką...która zdechnąć przez ponad 4 sezony nie chciała. Za wielka była i zbyt niebezpieczna do wąskiego ogrodu. Krawędzie liści ostre są jak brzytwa. Moment nieuwagi i palce miałam pocięte do krwi.


Toszko, dzięki za wyjaśnienia
A że Pampasówka ci tyle wytrzymała... Mi zależało właśnie na dużych trawach, z racji przestrzeni, ale ani pampasówka ani lasecznica nie przetrwały
Kupiłam LadyU i patrząc u Kwartecika w realu, to był strzał w 10. Choć z pewnością u mnie takie wielkie nie urosną, bo gorsze warunki glebowe.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:19, 09 paź 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10484
tulucy napisał(a)
April, skończyłam liczyć przy chyba 270... Rok temu, jesienią... Potem coß dokupiłem, coś wypadło, muszę przyznać, że straciłam rachubę i rozsądek zdrowy przez nie też ziemia jest super, żyzna, geograficznie to równina łowicko-błońska, żyzne tereny rolnicze pod warzywa...


No tak, mając taką ziemię, też straciłabym głowę dla róż. A tak, muszę się zadowolić marną setką, wegetującą w piachu
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies