Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Zana 22:07, 30 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
inka74 napisał(a)
las jarzmiankowy mnie urzekł - to Roma?? Lubię czosnki w takim przekwicie, jak sztuczne wtedy wyglądają. U mnie Herzogin Christiana po raz pierwszy ma więcej niż jeden kwiatek i na razie jest niska tak pod 50 cm. Ciekawe czy wystrzeli tak jak u ciebie w górę w poprzednich latach. Oby nie.

A i hostowa wymiata. Uwielbiam ją po prostu!!!


No powiem Ci, że te jarzmianki też mnie w tym roku po całości zaskoczyły. Tak, to Roma, niestety za wysoka na tę rabatę. Kiedyś przeniosę w inne miejsce.
Ja to się tych moich róż prawie wcale nie naoglądałam w tym roku. Wszystko już przekwitnięte.

Ale kwitnie Pashmina, mój jeden krzaczek, ledwo ją widać z objęć hakone, która w tym roku oszalała




____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:20, 30 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
anna_g napisał(a)
Witaj, przeglądnęłam ostatnich kilkanaście stron i muszę napisać to co większość to już i tak napisała. Zdjęcia robisz zjawiskowe - trudno oderwać wzrok. I pięknie masz skomponowane te rabaty - nawet jeśli twierdzisz, że na fotkach to lepiej wychodzi Osiągnęłaś świetny klimat ogrodu. Gratuluję Z pewnością jeszcze będę wpadać żeby pooglądać te cuda. Pozdrawiam


Witaj Aniu. Bardzo dziękuję za tak duże uznanie dla tej mojej "twórczości" ogrodowej. To ogród w nieustającej budowie, tylko weekendowy, proces tworzenie rozłożony w czasie na lata.

Przekwitające naparstnice też mają swój urok:







____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:25, 30 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
anna_g napisał(a)


Uwielbiam ją. Mam od kilku lat ale trzy lata temu z przymusu zostala przesadzona i dwa ostatnie sezony strasznie "biedowała". Miała po dwa kwiaty a potem ogałacała się z liści W tym roku widzę, że już lepiej. Jest mocniejsza i obficiej kwitnie (do tej pory kwiatów 6 ). Mam nadzieję, że już się jej polepszy, bo to moja ulubienica - chociaż maleńka. U Ciebie jest cudna. Czy masz ją posadzoną w pełnym słońcu ?


Aniu, u mnie wszystkie róże rosną w półcieniu. Chyba jednak mają za mało słońca bo kwitnienie nie jest oszałamiające. Heidi mam trzy krzaczki obok siebie dlatego wydaje się, że tych kwiatów jest dużo.

Białe tawułki na ruderowej, prawie wszystkie oberwały od słońca. Nie ma go tam za wiele, ale za to jest w samo południe, o najgorszej dla nich porze.




____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:29, 30 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Anda napisał(a)
Sliczne widoki Morze jarzmianek to jest to
Róże masz przepiękne. Dietera chcesz się całkowicie pozbyć? Nie możesz przesadzić?


Oj Ewa, tymi różami to się nie nacieszyłam w tym roku. Herzogin już opadnięta, reszta też. Novalis w ogóle nie zakwitły w tym roku i strasznie mi zmarniały. Jedynie Lavender Ice jeszcze kwitnie.
Dietera na razie nie mam gdzie przesadzić, docelowo chyba go komuś oddam, ale to już chyba w przyszłym roku. Chyba nie lubię tak wysokich róż.

Zaczynają liatry




____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:37, 30 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Johanka77 napisał(a)


Patrz, dopiero zauważyłam!
Jaka dorodna ta magnolia!


Magnolia posadzona, ale foty brak

Zaskoczyły mnie rodgersje, a właściwie ta jedna, która ni z tego ni z owego ma czerwone kwiaty. Chyba mam dwie odmiany, chociaż kupowane lata temu razem jako jedna i ta sama. Ta kwitnąca na czerwono rosnąc w bieda piachu chyba nie kwitła do tej pory. Na pierwszym zdjęciu w tle bury kwiat drugiej sztuki.







Nie wiem kto kogo pożarł: czy hakone rodgersje, czy rodgersje hakone.



____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:45, 30 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Johanka77 napisał(a)


Ania, jak wysokie masz te annabellki?


Odpisałam po dokładnym obmiarze.

Anabelki wczoraj, ze wszystkich stron. Na ostatnim zdjęciu zza cyprysików, które co nieco przysłaniają bałagan, trwają cały czas prace "budowlane" ścieżki.






____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:53, 30 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Cześć Aniu Jak ja lubię, jak Ty wrzucisz fotki. Oglądam i oglądam! Magnolia cudna, kolumnowa? Dojrzewam powoli do kupna.
Jarzmianki piękne, róże super i te cienie u Ciebie na zdjęciach! Uściski.


Ha, ha, a ja to się Twoimi fotkami zachwycam i Twoimi kompozycjami. Też zawsze ze trzy razy obejrzę. Na cienie, półcienie też nie możesz u siebie narzekać, tworzą naprawdę niepowtarzalny urok.
Magnolia jest kolumnowa, odmiana Kobus Isis. Powędrowała między świerki, ale już kombinuję żeby ją jednak trochę przesunąć.

Migawki z kawałka słonecznego miejsca w moim ogrodzie:






____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Helen 22:54, 30 cze 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Też mam krwawnicę Robert. Jak wysoka u Ciebie rośnie?
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 22:55, 30 cze 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Bardzo mi się podoba jeżówka blada. Jesteś z niej zadowolona?
____________________
Helen - Hortensjowo
Zana 22:58, 30 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
malgol napisał(a)
Anula, piekna Ta twoja Heidi Klum w trawach.Gdyby nie to ,ze obiecałam sobie już róz nie kupować bo jakoś Nam razem jednak nie po drodze to od razu bym zamówiła

A po ogladaniu Twoich zdjęć postanowiłam jesienią zapisac się na kurs fotografii

Zajrzyj do mnie to zabaczysz jak wygląda tawułka od Ciebie.Podkreslam ,że ponoć była jedna( w co nie wierze do dzis )


Nooo Kochana, jak Ty taki kurs skończysz to nam tu dopiero szczęki poopadają. Już teraz kadry z Twojego ogrodu zachwycają. Tawułki oczywiście widziałam i zapewniam, że to była JEDNA sztuka.

Słonecznych migawek ciąg dalszy:







____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies