Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Kasya 23:10, 30 cze 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42204
same piekne kompozycje
i zestawienie host super jak mnie rosliny zarosna to pewnie hosty bede sadzic
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Zana 23:11, 30 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kokesz napisał(a)


Kurczę, moja vision in red jakaś blada przy Twojej kupiłam jesienią przez internet 5 kłączy, niby gwarantowali 100% zgodność odmian a tu ani tawułki ani lilie ani hosta się nie zgadzają. No cóż będę reklamować.


Reniu widziałam fotkę tej Twojej rzekomej Vision in Red w którymś wątku i to na pewno nie jest ona.
Jak byś chciała to mogę Ci bliżej jesieni wysłać sadzonkę, swoje podzieliłam i mam ich trochę.

Jeszcze raz Vision in Red z innej strony. Hakone w donicach zaczyna być widoczna.






____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 23:17, 30 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Alicja169 napisał(a)
Śliczne te tawułki in Red. Moje posadzone wiosną (inne odmiany) po prostu zaschły.
Ukryły się wsród chwastów i nie były podlewane, bo nie doszło ze zraszaczy
A swoją drogą - takie zdjęcia - to są zdjęcia


Oooo to wielka szkoda. A one akurat potrzebują dużo wody.
A czasami chwasty potrafią ukryć się wśród naszych kochanych roślinek. Ja dzisiaj z "morza" jarzmianek wyrwałam krzaczysko pokrzywy wysokie na ok. 90 cm. Naprawdę nie wiem kiedy ona tam wyrosła.

Liliowce pomarańczowe, nie mam jakoś do nich serca. Chociaż jak kwitną taką masą to mają swój urok.




____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Helen 23:17, 30 cze 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Anulka, ale masz perfekcyjne rabaty, tzn. fajnie zestawione, ale z ładem
No i trawniczek wymiata, chciałabym taki mieć, równiutki i zielony w upały
____________________
Helen - Hortensjowo
Zana 23:23, 30 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
sarenka napisał(a)
Strzyżenie wyszło Ci super
Za rozpiskę host i ja dziękuję, zdj zapisałam - bedzie ściągawka
Tawułki bordowe- nie widziałam takich jeszcze- robią wrażenie
Róża bajeczna ten kolor!


Cieszę się, że ściągawka może się przydać. Do cienia piękne są rodgersje, zdjęcia gdzieś powyżej.

Z cienistych klimatów rabaty ruderowej






____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kokesz 23:24, 30 cze 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Zana napisał(a)


Reniu widziałam fotkę tej Twojej rzekomej Vision in Red w którymś wątku i to na pewno nie jest ona.
Jak byś chciała to mogę Ci bliżej jesieni wysłać sadzonkę, swoje podzieliłam i mam ich trochę.

Jeszcze raz Vision in Red z innej strony. Hakone w donicach zaczyna być widoczna.



No pewnie, że chcę
Jest piękna
Dziękuję
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Poppy 23:27, 30 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Zana napisał(a)


Dziękuję Moniczko. Raczej zdjęcia, ogród cały czas w budowie, więc to migawki z nieustającego placu boju.

Jarzmianki już kończą, za tydzień pewnie będą do ścięcia.



A czosnków jeszcze nie ścięłam:



Jak za tydzień powycinam jarzmianki, czosnki, przywrotniki to się chyba łyso zrobi.


To lavender z Dieterem? NIe oddawaj Dietera, to polotora metra nie wyglada zle. Albo wrzuc gdzies pod plot Ja sie na swojego zloszcze, za to przyspieszone przekwitanie, jak znajde kiedys cos podobnego w kolorze i ksztalcie, kwitnacego dluzej, to nabede Ale na razie sie nie zapowiada.
Rodgrezja w hakonach czy hakone w rodgrezji udaly sie nad wyraz.
A jezowka hula dancer wydaje sie byc subtelniejsza niz zwykla pallida. Sialas ja z nasion?
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Zana 23:32, 30 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Bumblebee napisał(a)


Też bardzo lubię przegorzany zawsze coś się koło nich kręci niestety mszyce też le lubią, ale biedronki sobie z nimi radzą

Piękny ogród, zawszę, jak potrzebuję chwilę odetchnąć zerkam do Ciebie rabata na hostowej jest cudowna.

Zastanawiam się nad zakupem jeżówki bladej, jest bardzo wysoka?


Aniu, jak miło znowu Cię widzieć. Moje fotki ukojeniem duszy Twej? Przyjemność dla mnie wielka.

Jeżówka blada (moja Hola Dancer) jest wysoka, kupiona w tym roku ma około metra, może ciut więcej. U mnie się pokłada, ale może potrzebuje czasu.



Zaczynają kwitnienie Honeydew, przesadzane w tym roku.






____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 23:39, 30 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Helen napisał(a)
Też mam krwawnicę Robert. Jak wysoka u Ciebie rośnie?


Hmmm, jak by to powiedzieć. Trzy sadzonki tej krwawnicy kupiłam w ubiegłym roku jesienią i zadołowałam. No i one są zadołowane do tej pory. A mimo to świetnie sobie poradziły, siedzą tuż przy linii kroplującej.
Tak więc odnośnie rozmiaru trudno mi się wypowiedzieć, bo rosną w warunkach odbiegających od ogrodowo przyjętych standardów. Jak na razie mają ok. 50/60 cm.

Jeżówką Hula Dancer jestem zachwycona, wybaczam jej nawet to pokładanie się. Może jak się dobrze zakorzeni to się odpowiednio spionizuje. To tegoroczny nabytek więc opinię mogę kiedyś zmienić.
Zresztą ja nie jestem miarodajna opiniotwórczo odnośnie bylin na słoneczne miejsca bo sama z takowymi zaczynam przygodę.

Bliżej mi jednak do cienistych klimatów.

Hortensje Polestar pięknie się w tym roku ukwieciły:





____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Nowa12 23:41, 30 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Tawułki Vision in Red też uwielbiam. Piękne są. Ale dopiero w tym roku przekonałam się ile tawułki wody potrzebują. Bez podlewania bardzo mdleją a na Vision in Red nawet część kwiatów podeschła. W zeszłym roku więcej padało to sobie radziły.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies