Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Zana 07:23, 07 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Nowa12 napisał(a)
Ale ładnie wyszła Wam ta ścieżka. Z jakiego to jest materiału?


To płyty betonowe kupowane w jednym z marketów budowlanych. Wolałabym kostkę granitową, ale jakoś temat mnie przerósł (kupić, przywieźć, znaleźć fachowca do położenia itp.).


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 07:33, 07 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
malgol napisał(a)


Anula, ja to już ostatnio prawie nie zaglądam do kompa i forum zapuszczone,ale do Ciebie postanowiłam zajrzeć po weekendzieI nie zawiodłam się Piekne wszystko a ten carex coraz bardziej mi się podoba.Szkoda,ze nigdzie go kupic nie mogę
Usmiecham się do Ciebie w razie gdybyś dzieliła go wiosna i szukała dobrego domu

te zdjęcia Izowego ogrodu tez wymiatają


Kochana, jak Ty tkwiąc w stanie izolacji forumowej zaglądasz do mnie, to to taki zaszczyt dla mnie, że hej. Ale coś byś u siebie jednak może wstawiła, cooo?
Carexa będę wiosną dzielić jak najbardziej, ale już niestety mam co do niego plany u siebie.

Em podlewał swoje dosiewki trawnikowe i wyszedł taki wieczorny deszczyk w słońcu


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 07:40, 07 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Wiolka5_7 napisał(a)
Przepiękne fotki ogrodu
Wszystko sliczne,hakonki boskie
Nowa ścieżka extra,bardzo w moim guście


Ta ścieżka to trochę czasu i dosyć ciężkiej pracy kosztuje. Samo przywiezienie ok. 40 płyt to kilka kursów (cholernie ciężkie są), zdjęcie darni to pikuś przy ich taraganiu. Kamienie też w workach po 25 kg, trzeba dokupić i zatargać. Ciężarówka z tragarzem by się przydała. Samochodem osobowym nie da się na raz wszystkiego zawieźć, tak więc wszystko na raty i trwa dosyć długo. Fajnie, że się podoba.

Sporobolusy porosły takie długaśne, że musiałam je pozawijać.


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
April 07:42, 07 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
Zana napisał(a)


Aprilku, dobrze że napisałaś o tym niecierpku himalajskim, że taka z niego cholera. Chociaż w ogóle nie znałam tej rośliny i chyba ze względu na zakaz uprawy ciężko go zdobyć.

Derenia na żywo jak najbardziej możesz obejrzeć, zapraszam.
Do ZP niestety się nie wybiorę, teraz na pierwszym miejscu są roboty ziemne, zakupy w przyszłym roku.
I nie wiem jak będzie z dokończeniem tych robót ziemnych. Wczoraj był dzień złych wiadomości, mój tata znowu jest w szpitalu. Nie wiem czy na ten weekend będę na działce. Muszę dogadać się z rodzeństwem kto do niego kiedy pojedzie. No i raczej nici z ogrodu w następny długi weekend. I tak powoli zaraz będzie koniec sezonu.



Aniu, przykro mi bardzo. Ogrodem się nie przejmuj, poradzi sobie, masz inne priorytety. Ogrodowi czasem takie "zostawienie i nie wtrącanie się" też dobrze robi. Vide ogród Izy. Trzymam kciuki.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Zana 07:43, 07 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
effka napisał(a)
Aniu bardzo mi brakowało Twoich pięknych zdjęć Cudnie, cudnie, cudnie!!!
Ścieżka profesjonalna, będę odgapiać z pewnością, bo mam kawałek do zrobienia na wjazdowej między rodkowiskiem a brzozami


Ach dzięki, dzięki, dzięki.
Eeee, profesjonalnie to to raczej nie jest, zobaczymy co będzie po zimie i za dwa lata. Mam nadzieję, że będzie się to jakoś trzymać. Ta ścieżka z ubiegłego roku (tak samo robiona) ma się bardzo dobrze, tylko obrzeża nieco się wypaczyły, trzeba trochę poprawić. No ale tam było bardziej prosto w poziomie, w tym miejscu wszystko jest krzywo.


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 07:56, 07 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
galgAsia napisał(a)
Aniu, po raz pierwszy oficjalnie nawiedzam twój ogród, bo cichaczem to od ponad 2 lat tu jestem . Ogromnie podobają mi się te światłocienie i cienie, i jestem wielką fanką hostowej.
Fajny jest ten dereń rozłogowy. Derenie mają taki fajny rysunek liści i odcienie zieleni też ciekawe. A w ub. roku kupiłaś derenia kousa Satomi - jak się on sprawuje?
No a ścieżki to majstersztyk. Też planuję bezczelnie zgapić Twoje patenty (podobno naśladownictwo to najwyższa forma uznania).


Asiu, gratki za odwagę ujawnienia się po dwóch latach cichego podglądactwa. Cieszę się, że mam taką wielbicielkę mojego ogrodu, chociaż on cały czas w procesie budowy. Ścieżkę zgapiaj sobie do woli, mogę się tylko cieszyć, że moja twórczość znajduje naśladowców. A patent nie jest mój, też podgapione.

Co do derenia, to hmmm... Przede wszystkim zaskoczyłaś mnie niezmiernie taką pamięcią. A dereń, no cóż, niestety poległ. Ponieważ kupiłam go wyłącznie z łakomstwa, nie mając miejsca docelowego, był zadołowany ale tropikalnych upałów nie zdzierżył. Kolejna nauczka, żeby nie dać ponosić się fantazji zakupów.
A Ty planujesz założyć swój wątek? Skoro już się ujawniłaś to chyba nie ma na co czekać.

Sporobolusy zaczęły kwitnąć:


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 07:59, 07 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A teraz muszę się zbierać do roboty, mam nadzieję, że uda mi się wrócić po południu. Miłego dnia dla wszystkich zaglądających.


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Helen 08:10, 07 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Uwielbiam zdjęcia i Twój ogród. Zaglądam i zaglądam i zaczął mi się podobać żółty kolor
____________________
Helen - Hortensjowo
Gosiek33 08:52, 07 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Z westchnieniem oglądam Twój ogród
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 08:59, 07 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Zana napisał(a)

Chaos na słonecznej, perowskie rozkładają się na wszystie strony, liatry w dużej części też leżą. Nie wiem dlaczego u innych stoją pionowo a u mnie nie chcą.


ha - takie samo mam połączenie! Perowskia z rudbekią. Tylko moje marne ilości
Perowskia za żyzno może mieć i za dużo wody.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies