Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja glebo terapia

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja glebo terapia

kerii 23:57, 30 cze 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185










____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 00:07, 01 lip 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185






____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 00:14, 01 lip 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Moje miśki rosną jak na drożdżach








____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 00:27, 01 lip 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Moja nowa mini rabatka





Phantom w towarzystwie floksów, wygląda na to że zakwitnie jako pierwsza z bukietuwek



____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 00:34, 01 lip 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
I moje ulubione czosnki





Pierwsza jeżówka resztę w pączkach jeszcze. Wkurzam się bo u wszystkich kwitną a u mnie dopiero pączki



Tu posadziłam cały rządek jeżówek też na razie w pączkach

____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 00:39, 01 lip 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185






____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 00:48, 01 lip 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185






____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 01:01, 01 lip 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Toszka napisał(a)


Wiem, że posadziłaś już trzmielinę ale... gdyby studnię obsadzić Stella de Oro (wcześnie wschodzi i może robić za skutecznie osłaniającą "trawkę"), a na deklu postawić jakąś sporą płytką misę z wodą, np. jako poidło i kąpielisko dla ptaków?
Czasami można takie płytkie ceramiczne lub cynowe misy utrafić
Ewentualnie jesli nie balia dla ptaków to np. rojniki posadzić.

Ewentualnie na deklu można by dać jakąś ozdobę, rzeźbę. Może być to np gdzieś wyszukany na starociach zegar słoneczny, lub postawiona metaloplastyka.
Ja tam bym ten wyniesiony dekiel przekuła na atut - postument na coś specjalnego

Nie wiem czy ta trzmielina nie będzie zbyt biała. Zbyt odcinająca się kolorem od tła.
Jeśli namąciłam, to przepraszam


Toszka długo myślałam co tam posadzić i liliowce też były brane pod uwagę jednak myślę, że trzmielina skuteczniej zasłoni to betonowe monstrum
Rzeźba czy poidełko dopada, jednak od czasu do czasu ruszam tą pokrywę bo bo korzystam ze studni, ramach ozdoby myślałam o takiej pompie abisynce może kiedyś. Na razie stoją tam kaktusy i agawy i chyba tak zostanie bo nie mam ich gdzie indziej postawić. Boję się żeby moje szalone psy się na nie nie nabiły
Ale dziękuję za pomysły nie wykluczone, że ta trzmielina to początek nowej rabaty

____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 01:13, 01 lip 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Kamcia napisał(a)
Ale Ci sie hortensje fajnie rozmnozyly. Planujesz wykorzystac je na nowej rabacie?


W tym roku udało się i będę mieć kilkanaście nowych sadzonek Rozmnażałam je z myślą o ogrodzie na wsi, tam mam w planie jedną całkiem nową rabatę, taką ogrodowiskową z trawami i rozchodnikami a resztę podosadzać tu i tam, miejsca mam dużo Zaczynam coraz bardziej myśleć o rabatach, że tak powiem mało wymagających
Posadzić zasypać korą i spokój a nie w ciągle z kopaczką biegać

____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 01:23, 01 lip 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
paradas napisał(a)
Mam 3 pokrywy z szamba obok siebie, fajnie je zakryłaś. Może też tak u siebie zrobię
Masz może zdjęcie roślin w tej misie betonowej z bliska?
Hosty na nóżkach są najlepsze


Na szambie przynajmniej tym w rabacie docelowo mają leżeć kamienie a na tym poidełko dla ptaków. Nawet już trochę go przykryłam kamieniami ale w między czasie okazało się, że to dobre miejsce na doniczki z rozmnożonymi żurawkami Cienisto, wilgotno dobrze się tam mają

A w tej dużej donicy to rośnie trawa Vertigo, pelargonie, czarny wilec ziemniaczany i bakopa.







____________________
Jola Moja glebo terapia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies