Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek frontowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek frontowy

Toszka 21:35, 06 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Stipie trzeba dać się rozsiać. Problemem moze być mata I jak znam stipę to pod koniec maja, w żwirze, u podnóża skarpy będziesz mieć młode stipowisko
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Rojodziejowa 21:38, 06 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8511
Toszka napisał(a)
Stipie trzeba dać się rozsiać. Problemem moze być mata I jak znam stipę to pod koniec maja, w żwirze, u podnóża skarpy będziesz mieć młode stipowisko

Te dziury w macie nie takie małe zrobilam, to liczę na to, że może da radę Generalnie to niedługo niewiele z tej maty zostanie Sito coraz większe
A nawet jak będzie tak jak mówisz, to takie stipowisko może by nawet fajnie wyglądało
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
wrobelki 21:41, 06 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Bardzo mi się ona podoba choć chyba nie aż tak jak rozplenica
A reszta roślin nada się?
Jeszcze mam jeden pomysł ponieważ u mnie ta skarpa długa jest to zastanawiałam się czy nie zrobić taki sektorów prostokąt trawy + drzewko na przemian z prostokątem takich nasadzeń jak wcześnie pisałam?
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 21:42, 06 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Czy rozplenica też się tak rozsiewa?
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 21:43, 06 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Rojodziejowa napisał(a)

Te dziury w macie nie takie małe zrobilam, to liczę na to, że może da radę Generalnie to niedługo niewiele z tej maty zostanie Sito coraz większe
A nawet jak będzie tak jak mówisz, to takie stipowisko może by nawet fajnie wyglądało

Też jak sadziłam w macie to nie żałowałam nożyczek
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 21:49, 06 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
U mnie nigdy rozplenica się nie wysiała... a może wypieliłam?

Stipa najchętniej wzrasta w szczelinach między kamieniami, kostką, w jakiś szczelinach. Można na jesieni zebrać nasiona i w lutym/marcu sypnąć na ziemię.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 22:08, 06 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Nigdy nie lubiłam siać zawsze mi się to wydawało mało efektowne przynajmniej w moim wydaniu w tamtym roku nie ścinałam przekwitniętych kwiatów lawendy i w tym roku znalazłam z 10 szt które wyrosły w szczelinach w chodniku to samo stało się z petuniami. Mają siłę przebicia może spróbuję wysiać trawy w przyszłym roku mam ochotę na dmuszkę jajowatą i rozplenicę pegasus obie jednoroczne jak się uda to będzie super
Jak stipa lubi w kamieniach to może ją na skalniakach z lawendą dam na przyszły rok
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
alis 15:20, 07 sie 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
wrobelki napisał(a)
Udało mi się dziś trochę popracować i nawet zrobiłam zdjęcia, ale niestety tuż po zmroku i są kiepskiej jakości Pierwsze zdjęcia tego co posadzić się udało
Szałwia i jeszcze trochę runianki

Szpaler Limek już go uwielbiam

I szpaler Vanilek które mam nadzieję w przyszłym sezonie poprawią się i nie będą aż tak pokładać jak nie to będę podpierać

A i zakwitły rozplenice cudne z nich szczotki



Ale pięknie będzie, szpaler Limek i Vanilek cudny. A moje rozplenice jeszcze bez szczotek
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
wrobelki 19:56, 07 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Moje coraz więcej wypuszczają i teraz jest ich pełno, a myślałam że w pierwszym roku skończy się na paru lubię takie zaskoczenia
Pooglądałam u Przemka rozplenicę 'Pegasus' co prawda jednoroczna ale ma śliczne fioletowawe szczotki już nawet znalazłam na nią miejsce
Dla mnie w tym roku to wszystkie rośliny po za lawedną to nowości więc się cieszę jak dziecko z każdego rozwiniętego kffiotka ale dziewczyny mówią że to już na jesień się zbiera
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 19:57, 07 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
alis napisał(a)


Ale pięknie będzie, szpaler Limek i Vanilek cudny. A moje rozplenice jeszcze bez szczotek

Bardzo dziękuje Alis
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies