Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek frontowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek frontowy

wrobelki 08:17, 09 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
kasja83 napisał(a)


Buhahah, zebyś Ty sobie wyobraziła co ja sobie pomyślałam-czytając tak wyrwane z kontekstu:Ja też nie lubię się bawić w sianie. Jeszcze oczywiście doczytałam, że lubisz się bawić w sianie


Hi Hi hi... może bym i lubiła gdyby nie to że jestem uczulona na siano i po 5 min by ze mnie pożytku nie było
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Rojodziejowa 08:39, 09 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8688
wrobelki napisał(a)
Chodziło bardziej o kolor niż o odmianę, ale rozumie i już nie męczę
Po drugiej stronie altanki/pergoli będzie skarpa obsadzona coś między tą inspirką którą wrzuciłaś u Asi (Rojodziejowej) a preriową Przemka Nada się?


Gdzie ta preriowa inspiracja Przemka. Ja tu szperam po ina tu szukam po Pintereście moich smug, a tu pod nosem na ogrodowisku artykuł Danusi Ogród preriowy - spotkanie z naturą
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
wrobelki 10:49, 09 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Rojodziejowa napisał(a)


Gdzie ta preriowa inspiracja Przemka. Ja tu szperam po ina tu szukam po Pintereście moich smug, a tu pod nosem na ogrodowisku artykuł Danusi Ogród preriowy - spotkanie z naturą

Tu jest http://www.ogrodowisko.pl/watek/4081-zycie-w-wiejskim-ogrodzie?page=1198

Ale to rabata nie skarpa co nie zmienia faktu że cudna
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Urszulla 09:22, 10 sie 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
wrobelki napisał(a)
No widzisz a ja właśnie wyczytałam że nie lubią za dużo słońca . Tam nie jest cały dzień słonecznie bo po 1 hortki będą im cień robić Skoro tak piszesz to przekonałaś mnie bo zdecydowanie wolę tam azalie, a mam w pobliżu szkółkę z maruschkami i albami więc to będą jedne z nich Ostatnio napaliłam się na biel ale może do sadzenia mi się zmienić
A co myślisz o tym moim połączeniu? I czy zostawić wszystkie róże takie same?


moim zdaniem trzeba wypróbować przez rok każdy wariant i zobaczyć. bo to co nam się wydaje że dobre to roślinom nie zawsze.

Róże to jakieś małe okrywowe rozumiem jak przed hortki. Ja mam między hortensjami i to chyba lepsze rozwiązanie- ale..

przed hortensje żelazny zestaw to rozchodnik lub rozplenice. te pierwsze będą bordowe na jesień więc i do czerwonych róż się zgra.

Tylko czy te różę będą kwitły do późnej jesieni? jestem za dużą ilością jednego rodzaju róż


Nie wiem czy nie za dużo informacji naraz i się wszystko pomieszało. jak coś to pisz dalej.Bo słowo pisane a mówione to dwie różne rzeczy
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
wrobelki 10:08, 10 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Hej Ula ta rabata będzie oglądana z dwóch stron od środka kratek przed chce dać rozplenice i od tej strony też są róże ale nie okrywowe a pnące po się po kratkach(tych róż brakuje i tu się zastanawiałam czy dodać inną czy takie same wszystkie)
Z drugiej stony patrząc czyli spacerując po ogrodzie będą hortki przed nimi azalie (jak dadzą radę jak nie to tak jak mówisz wymienię na bukszpan) i między azalie pójdą jeżówki 'Grineline'

Róże które już rosną normalnie kwitną do października w tym roku jeszcze nie powtórzyły kwitnienia.
O rozchodniku nie myślałam a może by fajnie wyglądał z rozplenicami od środka
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Agania 09:41, 11 sie 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
wrobelki napisał(a)
Na dowód że nie leże tylko pracuję w ogrodzie moje prawie kulki w prawie skończonym frontowym "gwizdku" Z tej perspektywy chyba jeszcze nie było




ale się u Ciebie pozmieniało, ogród frontowy wyszedł efekciarsko, super
Gwizdek tak huczy, że aż przyleciałam

Czytam, że przed Tobą kolejne wyzwania
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
wrobelki 09:54, 11 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Agania napisał(a)


ale się u Ciebie pozmieniało, ogród frontowy wyszedł efekciarsko, super
Gwizdek tak huczy, że aż przyleciałam

Czytam, że przed Tobą kolejne wyzwania


Dziękuję bardzo za miłe słowa nieskromnie przyznam że mi tez się bardzo podoba
Wyzwania oczywiście że są bo doszłam do wniosku że dobrze by było resztę przerobić Kamień na murek już zamówiłam niestety będzie dopiero we wrześniu ale chyba zdążę przygotować ziemię na wiosenne sadzenie
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Kindzia 12:22, 11 sie 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Matko i córko...Kobieto...jakie Ty postępy zrobiłaś!!! Elegancko masz!!!

Masz róże na zachętę...teren masz, możesz sadzić
Candlelight, Barkarole, Chippendale (w środku, po lewej Jubilee Celebration, po prawej M-m Knorr) i długa różana rabata przy dojeździe do garażu



____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
kasja83 14:26, 11 sie 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Piękna zachęta od Kindzi
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
wrobelki 22:02, 11 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Kindzia napisał(a)
Matko i córko...Kobieto...jakie Ty postępy zrobiłaś!!! Elegancko masz!!!

Masz róże na zachętę...teren masz, możesz sadzić
Candlelight, Barkarole, Chippendale (w środku, po lewej Jubilee Celebration, po prawej M-m Knorr) i długa różana rabata przy dojeździe do garażu





Bardzo dziękuję Kindzia cieszę się ze postępy widoczne
Oj kusisz kusisz na takie piękne róże uwielbiam czerwone róże dlatego i mnie tylko takie ale jak widzę Wasze blado różowe to zaczynam żałować
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies