Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek frontowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek frontowy

jolka 22:05, 07 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Hortensjowe szpalery piękne, a w przyszły roku dopiero dadzą czadu
A'propos traw, to bardzo się cieszę że stipa się wysiewa sama, może u mnie też się wysieje, bo wolałabym się już nie bawić w to sianie, pikowanie, itd.. A rozplenica - widziałam parę siewek wokół starych kęp, ale jest strasznie podobna do zwykłej trawy no i trudno jej nie wyplewić.

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
wrobelki 08:29, 08 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
jolka napisał(a)
Hortensjowe szpalery piękne, a w przyszły roku dopiero dadzą czadu
A'propos traw, to bardzo się cieszę że stipa się wysiewa sama, może u mnie też się wysieje, bo wolałabym się już nie bawić w to sianie, pikowanie, itd.. A rozplenica - widziałam parę siewek wokół starych kęp, ale jest strasznie podobna do zwykłej trawy no i trudno jej nie wyplewić.


Bardzo dziękuję Jolu
Ja też nie lubię się bawić w sianie obawiam się jednak że przy obsadzaniu skarpy nie będę miała wyjścia trochę za duża żeby wszystkiego nakupić więc zabawa w rozmnażanie się zbliża wielkimi krokami
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 22:08, 08 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
I zaraziłam się i ja nigdy nie byłam fanką jeżówek, ale przy okazji rozmyślania nad nową rabatą "kratkową" stwierdziłam że fajnie by było aby coś jeszcze tam latem kwitło, a że młody uwielbia stokrotki i temu podobne pomyślałam o jeżówkach. Przeglądając u wujka googla zdjęcia trafiłam na jeżówkę 'Echinacea Greenline' i zakochałam się. Rozsiałam tą miłość po domu i teraz wszyscy je chcą Teraz nie pozostało nic innego jak szukać po szkółkach
Tak więc na rabacie będą horkti 'Magical Moonlight' buksy(bo azalie tam chyba będą miały za dużo słońca) i między nie jeżówki . Miało być czerwono i biało z zielonym a będzie jak we frontowym biało limonkowo (ale róże czerwone muszą zostać) Zastanawiam się teraz bo miałam dokupić czerwone 'Sympathie' bo 2 szt brakuje czy nie dokupić jakiś innych. Może coś doradzicie do takiego zestawienia?
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 22:50, 08 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
azaliom nie będzie za słonecznie - moje rosną na plażo-patelni
To tak wyjaśniam, abyś nie tkwiła w błędnym pojęciu o azaliach
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 23:03, 08 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
No widzisz a ja właśnie wyczytałam że nie lubią za dużo słońca . Tam nie jest cały dzień słonecznie bo po 1 hortki będą im cień robić Skoro tak piszesz to przekonałaś mnie bo zdecydowanie wolę tam azalie, a mam w pobliżu szkółkę z maruschkami i albami więc to będą jedne z nich Ostatnio napaliłam się na biel ale może do sadzenia mi się zmienić
A co myślisz o tym moim połączeniu? I czy zostawić wszystkie róże takie same?
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 23:52, 08 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Błagam, o róże mnie się nie pytaj. Lubię je tylko w wazonie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 00:09, 09 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Chodziło bardziej o kolor niż o odmianę, ale rozumie i już nie męczę
Po drugiej stronie altanki/pergoli będzie skarpa obsadzona coś między tą inspirką którą wrzuciłaś u Asi (Rojodziejowej) a preriową Przemka Nada się?
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 00:34, 09 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nada pod warunkiem, że zastosujesz wspólny element łączący z chociaż jedną boczną rabatą.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 00:48, 09 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Myślałam żeby połączyć je trawami i jeżówką? Rozplenica będzie od środka kratek i na skarpie.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
kasja83 07:48, 09 sie 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
wrobelki napisał(a)

Bardzo dziękuję Jolu
Ja też nie lubię się bawić w sianie obawiam się jednak że przy obsadzaniu skarpy nie będę miała wyjścia trochę za duża żeby wszystkiego nakupić więc zabawa w rozmnażanie się zbliża wielkimi krokami


Buhahah, zebyś Ty sobie wyobraziła co ja sobie pomyślałam-czytając tak wyrwane z kontekstu:Ja też nie lubię się bawić w sianie. Jeszcze oczywiście doczytałam, że lubisz się bawić w sianie
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies