Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek frontowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek frontowy

wrobelki 21:50, 04 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Marzenaka napisał(a)
Z ciekawości nawet zajrzałam na początek żeby zobaczyć jak było. Niesamowita zmiana!

Nareszcie cieszy ten kawałek i to bardzo
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Gardener27 10:15, 06 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Genialnie wyszła część ogrodu od frontu Bardzo przemyślane nasadzenia i świetnie poprowadzona linia rabat
Widzę że czujesz niedosyt i bierzesz się za resztę ogrodu Bedę kibicował
Te szpalery wina wyglądają imponująco Jakbym był we Francji a nie Polsce
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
wrobelki 14:54, 06 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Bardzo Ci dziękuję Przemku za te miłe słowa Niedosty jest więc zmiany będą może nawet uda mi się trochę miejsca przygotować w tym roku
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 19:52, 06 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Udało mi się narysować jak ma wyglądać wcześniej wspomniana rabatka przed kratkami Narysować to może za duże słowo bo niestety co jak co ale z rysowaniem kiepsko z cukrem na bank poszło by lepiej ale cóż

W środku ma być altanka/pergola z materiałowym dachem przy kratkach rozplenice i róże a przed hortensje i no właśnie tu nie jestem pewna buksy/azalie japońskie? Coś zimozielonego ale może byłoby fajnie żeby kwitło też coś tu wiosną?
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 20:28, 06 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
jest jeszcze opcja wypasiona, ciut kosztowna, ale niezwykła - sosna Varella (Pinus mugo 'Varella') jako kulki, I wtedy mozna śmiało połączyć z kilkoma azaliami
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 20:42, 06 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Fajny z niej "jeżyk" tylko byłaby jedynym iglakiem w moim ogrodzie. Zawsze wolałąm liście grabić niż mieć igły. Muszę się z tym przespać
Na skarpie między płotem a przyszłą altanką myślę żeby dać juki, przetacznik, stipę, szałwię(plamami), może perowską na górę jako taki pasek i czyściec jako wypełnienie? Co o tym myślisz?
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Rojodziejowa 20:57, 06 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8511
wrobelki napisał(a)
Fajny z niej "jeżyk" tylko byłaby jedynym iglakiem w moim ogrodzie. Zawsze wolałąm liście grabić niż mieć igły. Muszę się z tym przespać
Na skarpie między płotem a przyszłą altanką myślę żeby dać juki, przetacznik, stipę, szałwię(plamami), może perowską na górę jako taki pasek i czyściec jako wypełnienie? Co o tym myślisz?


Czyli podobny zestaw jak u mnie ma być Tylko u mnie bez juki. I Ty nie masz przywrotnika, a ja właśnie zakupiłam za namową Toszki. Chciałam dziś sadzić, a tu pada i się tylko ślizgam po tej skarpie :/ Trzeba przyznać, że te liście ciekawe i pięknie się na nich kropelki deszczu zbierają
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
wrobelki 21:02, 06 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Rojodziejowa napisał(a)


Czyli podobny zestaw jak u mnie ma być Tylko u mnie bez juki. I Ty nie masz przywrotnika, a ja właśnie zakupiłam za namową Toszki. Chciałam dziś sadzić, a tu pada i się tylko ślizgam po tej skarpie :/ Trzeba przyznać, że te liście ciekawe i pięknie się na nich kropelki deszczu zbierają


Podobny podobny bo z jednej inspirki Toszkowej przywrotnik tez po głowie chodzi (liście cudne a żółte kwiatki wcale mi nie przeszkadzają wręcz przeciwnie po tej stronie domu pożądany kolor) ale to plan robię na przyszły rok to kto wie na czym się skończy W przyszłym tygodniu wreszcie urlop będzie można więcej pomyśleć
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 21:26, 06 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kobietki - w naszym klimacie wielkiego pola manewru z wyborem roslin na skarpę nie ma. Pozostaje tylko kwestia kompozycji.
Na skarpę potrzeba rośliny niewymagające, efektowne o głębokim lub rozległym systemie korzeniowym.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Rojodziejowa 21:30, 06 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8511
A ja się tak zastanawiam... tej stipie trzeba jakoś pomóc przezimować?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies