Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozmnażanie hortensji

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozmnażanie hortensji

Matka 12:36, 04 wrz 2013


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
A czy jeszcze można ciachać na rozmnażanie?
____________________
U Matki
Joaska 15:17, 04 wrz 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Bogda ale co ciachać????
zielne ...chyba troszkę za późno nie wiem czy dadzą radę przetrwać zimę z tak słabym systemem korzeniowym, chyba że masz ogród zimowy to tam dadzą radę sadzonki zimą
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Matka 18:50, 04 wrz 2013


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
już ciachnełami do ziemi wsadziłam, tzn do doniczek z ziemią, na zimę do garażu chciałam, a może lepiej okryć a wcześniej zadołować?na zimę?

jak lepiej?

stwierdziłam, ze zielne z wierzchołków ukorzeniają się prawie w 100%!
____________________
U Matki
elzbieta_flo... 14:40, 05 wrz 2013

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 13
Ludzie proszę o informację: pod koniec sierpnia zrobiłam zaszczepki z hortensji (dokladnie tak jak było w internecie, a więc: zielne pędy z 2 parami liści, dolne dwa liście oberwałam a koniec sadzonki z piętką zamoczyłam w ukorzeniaczu i posadziłam tak aby pod ziemią zostały miejsca po uprzednio usuniętych liściach, w mieszance torfu do hortensji i piasku w stosunku 1:1). Dbam żeby młode sadzonki miały wilgotno, ale część z nich mi więdnie. Stoją u mnie na balkonie (wschodni) - miejsce delikatnie ciepłe i widne. Może one muszą odchorować i jeszcze się zabiorą.
Z góry dziękuję za pomoc - moż ecoś żle zrobiłam?
Ela
kachat 15:35, 05 wrz 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Elżbieta, spryskaj roślinki wodą ze spryskiwacza i przykryj szczelną foliową przezroczystą torebką, przyciśnij ją do doniczki gumką aby się trzymała i była szczelna, i roślinki powinny szybciutko się podnieść. Co drugi dzień podnoś na 10 minut torebkę, aby przewietrzyć, spryskiwaj roślinki (nie podlewaj), i przykrywaj na kolejne 2 dni. I tak w sumie kilka tygodni minimum, aż się dobrze ukorzenią. I nie trzymaj na słońcu ale w cieniu!
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
elzbieta_flo... 15:47, 05 wrz 2013

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 13
Kachat
Jesteś wielka serdeczne dzięki.
Pozdrawiam najserdeczniej jak tylko potrafię.
Anabell 16:13, 05 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Elżbieto - one powinny być okryte torebką foliową i zrobione dziury , lub postawiona butelka po wodzie z obciętym dnem. Zmniejsza to wyparowanie wody. i od czasu do czasu opryskać wodą nie doprowadzić do zwiędnięcia. Okryj ją jeszcze może się weźmie.
A jaka to odm. ogrodowa czy bukietowa. jeśli bukietowa to lepiej wiosną ściąć zdrewniałe i ukorzeniać, wszystko jedno czy w domu czy na działce.Pozdrawiam.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
elzbieta_flo... 16:44, 05 wrz 2013

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 13
Witaj Anabell
Wielkie dzięki że mi odpisałas. Już okryłam je torebkami foliowymi. Mam zrobione 7 sadzonek ogrodowej i 2 bukietowej.Ogrodowe mają jeszcze listki ciut zwiędłe (moze sie podniosą), niestety listki tej bukietowej całkiem zeschły.Pewnie z nich nic nie będzie. Powiedz mi jeszcze czy trzeba je podlewać?Czy tylko zraszać listki.
Ja te sadzonki nie mam w doniczkach, tylko w plastikowych kubeczkach - może tak być?
Widzisz jaki ze mnie ogrodnik z Bożej łaski.Pozdrawiam
Ela
Gardenarium 17:29, 05 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mamy watek ogród z sadzonek, poczytaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/334-ogrod-z-sadzonek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
elzbieta_flo... 17:54, 05 wrz 2013

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 13
Dzięki Gardenarium - przeczytałam .
Nie mam działki tylko trochę zielonego (10m na 10 m) pod balkonem,- mieszkam w bloku. Tak że wszystkie sadzonki jakie zrobiłam trzymam na balkonie. W zimie chyba przeniose do domu, ale może być za ciepło przy kaloryferach. Nie wiem co zrobić.
Ela
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies