Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 11:30, 10 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zana napisał(a)
Mnie też się nie chce, ale jeszcze jutro jadę. Mają mi dowieźć ziemię, chcę rozrzucić z obornikiem i mączką, przekopywać to już raczej wiosną będę, teraz nie dam rady.
Książki sobie poczytaj


Ja chyba mączkę sobie zamówię i jeszcze przed zimą spróbuję porozsypywać nieco i przehaczykować. Bo już mam swojej końcówkę i tak "oszczędzam"

A książki są jak najbardziej na tapecie, bo ja uwielbiam czytać, tylko jak chcę poczytać coś swojego, to zaraz takie małe toto przychodzi i wręcza mi np Jasia i Małgosię albo coś w ten deseń
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 11:33, 10 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
UrsaMaior napisał(a)
U mnie na razie zimowała bez problemu, a jak wiadomo ja się z żadną rośliną nie cackami i nie okrywam, ale Toszka mówiła, że jej po 7 latach wszystkie wymarzły.


U mnie pewnie da radę, bo w terenie zabudowanym zawsze jednak mam ciut cieplej. No ale okaże się
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
iwonkap 13:35, 10 lis 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Kasia_CS napisał(a)


Ja chyba mączkę sobie zamówię i jeszcze przed zimą spróbuję porozsypywać nieco i przehaczykować. Bo już mam swojej końcówkę i tak "oszczędzam"


Na A. jeden sprzedawca ma dobra cenę na mączkę i darmową przesyłkę
kwartet 13:24, 11 lis 2017

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
A czy ta mączka to ma być taka pylista czy grubsza frakcja
melduje że moje ciemierniki zapączkowane
FC zauważyłam że u mnie zimują dobrze gdy w zimie i wiosną raczej sucho mają,tam gdzie mokro zimują dużo gorzej albo wręcz wypadają(stawiam na wygniwanie)
Kasia_CS 14:02, 11 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Aniu, ja swoją jak kupowałam to była pylista - wydaje mi się, że lepsza taka, bo łatwiej ją wprowadzić do gleby na tyle, by była bardziej przyswajalna. Z kolei może ta gruba na dłużej starcza- wolniej te składniki się do gleby wypłukują z grudki? Tak jak z siarką granulowaną i pylistą np.

Ja teraz kupię chyba taki mniejszy worek 10, max 25 kg. Ten duży ledwo dzwignąć można Ceny są na tyle atrakcyjne, że dużo się za tą mniejszą paczkę nie dopłaca, a zawsze łatwiej gdzieś upchnąć - tzn u mnie to ma znaczenie, bo nie mam żadnej komórki czy innego domku ogrodnika
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:06, 11 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kwartet napisał(a)

melduje że moje ciemierniki zapączkowane
FC zauważyłam że u mnie zimują dobrze gdy w zimie i wiosną raczej sucho mają,tam gdzie mokro zimują dużo gorzej albo wręcz wypadają(stawiam na wygniwanie)


I czyli mój ciemiernik nie jest osamotniony A Ty jakie masz odmiany? Ojeju, dlaczego Ty nie masz wątku, wrrr... tyle ładnych roślinek można by było obejrzeć. Aaa! Aniu przypomnij mi jak te poduchowane iglaczki u Ciebie się nazywają?

Co do mokrej gleby - to u mnie nigdy ten problem nie będzie raczej występował, bo na tych 30 cm z drenażem woda nie ma szans się utrzymywać, bo nie mam ani grama gliny.. raczej ta moja ziemia szybko wysychająca jest Jak mróz trzyma, to też pewnie szybciej puszcza i nie będzie mi woda specjalnie stać. Jeszcze tylko nad Praire fire się zastanawiam jak zabezpieczyć, bo ona ponoć gorzej zimuje.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
kwartet 14:58, 11 lis 2017

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Jedne to na pewno takie zwykłe nigry a drugie są jakieś double biało-zielonkawe(mają ostroklapowane liście)
Sosenka marie bregeon
Z praire nie pomogę(zrobiła całościowo kaput) ,ale Mażenka pisała, że u niej nie zimuje , a u niej ciepło
UrsaMaior 15:27, 11 lis 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8199
A u mnie z ciemiernikami na razie lipa Denerwuje mnie to wrrr.
____________________
ogród pod lasem
Kasia_CS 08:25, 12 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kwartet napisał(a)
Sosenka marie bregeon


Oo na zdjęciu wygląda na większą niz zapamiętalam


Z praire nie pomogę(zrobiła całościowo kaput) ,ale Mażenka pisała, że u niej nie zimuje , a u niej ciepło


Kurcze spróbuję ją przezimowac, szkoda mi będzie jak zmarznie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 08:26, 12 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
UrsaMaior napisał(a)
A u mnie z ciemiernikami na razie lipa Denerwuje mnie to wrrr.


Moze Twoje zakwitną w odpowiednim ciemiernikom czasie, bo teraz ponoc trochę wcześnie sie zabrały za to. A te od teściowej chyba powinny, bo już konkretne masz.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies