Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 09:30, 12 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
W sumie to jeszcze jedną rzecz bym chciała zrobić na koniec sezonu i po raz pierwszy w ogóle - kanciki jak jutro dopisze pogoda, to spróbuję, bo mlody wybędzie do dziadków i będę wolna jak ptak
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:22, 13 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ech... chciałam dziś robić kanciki, a tu deszcze regularny pada od rana
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasya 10:44, 13 lis 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41865
Kasia_CS napisał(a)
Ech... chciałam dziś robić kanciki, a tu deszcze regularny pada od rana

hihi...ja bym sie nie martwiła
mozna posiedzie cz kawką i popatrzec na ogrod, ktory teraz z pewnej odległosci wygląda duzo lepiej...przynajmniej u mnie

po co ci kanciki na zime jak snieg wszystko przykryje..
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasia_CS 10:48, 13 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasya napisał(a)

hihi...ja bym sie nie martwiła
mozna posiedzie cz kawką i popatrzec na ogrod, ktory teraz z pewnej odległosci wygląda duzo lepiej...przynajmniej u mnie

po co ci kanciki na zime jak snieg wszystko przykryje..


Kawka już była, na ogród ostatnio całymi dniami właśnie "tylko patrzę" a chciałoby się coś porobić

A kanciki po to, żeby wiosną już były zawsze to o jedną rzecz mniej do zrobienia, a wiosną zawsze dużo roboty - będę kopać, dzielić, przesadzać.. końca nie widać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
DorKa 10:58, 13 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia_CS napisał(a)


Kawka już była, na ogród ostatnio całymi dniami właśnie "tylko patrzę" a chciałoby się coś porobić

A kanciki po to, żeby wiosną już były zawsze to o jedną rzecz mniej do zrobienia, a wiosną zawsze dużo roboty - będę kopać, dzielić, przesadzać.. końca nie widać

Ja Cię rozumiem i w deszczu pewnie bym robiła, gdybym się uparła ale na wiosnę jak zrobisz to będą takie świeżaczki idealne A tak to pewnie i tak będziesz musiałam coś poprawiać.
A z wolności możesz w inny sposób skorzystać
____________________
Dorka Zakręcony ogród
kasja83 12:54, 13 lis 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Kasia_CS napisał(a)
Ech... chciałam dziś robić kanciki, a tu deszcze regularny pada od rana

Kanciki nie zając-nie uciekną
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
lindsay80 14:01, 13 lis 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kasia, to nic dziwnego że ciemierniki zaczynają kwitnąć, jak dobrze pójdzie to nowe pąki do wiosny będą się tworzyć.
Polecam tylko systematycznie pozbywać się starych liści i przekwitniętych kwiatów, u mnie były tak gęste, że niektore pędy zaczęły zagniwać, ja za późno je wyrywałam i moje ciemierniki złapały choróbsko, na liściach mają czarne plamy, od jakiegoś czasu te chore liście wyrywam, pryskam, ale coś nie mogę się tego świństwa pozbyć.

Też mam ŚŚ z tego samego źródła co Renia i bardzo je lubię, bo o każdej porze roku coś fajnego oferują, a to kwiaty śliczne, a to owoce, a to cudne przebarwienia jesienią.
____________________
Tu ma być ogród :)
Kasia_CS 16:23, 13 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
DorKa napisał(a)

Ja Cię rozumiem i w deszczu pewnie bym robiła, gdybym się uparła ale na wiosnę jak zrobisz to będą takie świeżaczki idealne A tak to pewnie i tak będziesz musiałam coś poprawiać.
A z wolności możesz w inny sposób skorzystać


Haha, no wolność wykorzystana na maksa na babskie zabiegi i małe zakupy A do tego kupiłam sobie amarylisa w L, bo były ładne cebule - mam nadzieję, że to nie będzie pomyłka i że będzie biały, bo były 3 lp;pry do wyboru, a tylko na folii był narysowany kolor kwiatka
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:25, 13 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kasja83 napisał(a)

Kanciki nie zając-nie uciekną


no wiem wiem... ale jak będzie jakiś pogodniejszy dzień to podejmę próbę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:27, 13 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
lindsay80 napisał(a)
Kasia, to nic dziwnego że ciemierniki zaczynają kwitnąć, jak dobrze pójdzie to nowe pąki do wiosny będą się tworzyć.
Polecam tylko systematycznie pozbywać się starych liści i przekwitniętych kwiatów, u mnie były tak gęste, że niektore pędy zaczęły zagniwać, ja za późno je wyrywałam i moje ciemierniki złapały choróbsko, na liściach mają czarne plamy, od jakiegoś czasu te chore liście wyrywam, pryskam, ale coś nie mogę się tego świństwa pozbyć.

Też mam ŚŚ z tego samego źródła co Renia i bardzo je lubię, bo o każdej porze roku coś fajnego oferują, a to kwiaty śliczne, a to owoce, a to cudne przebarwienia jesienią.


U mnie tylko 1 kandydat do kwitnięcia, bo jako jedyny się trochę rozkręcił, a że liści ma tylko kilka na krzyż to pewnie nie trzeba będzie się pozbywać liści - trudno nazwać je starymi Na razie krzaczki są mocno ażurowe bym powiedziała, gęstość poziom -1

Mam nadzieję, że to nie będzie jedyny pąk w tym sezonie

Aaa i jeszcze co do ŚŚ to na priva się odezwę.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies