Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

nicol21 11:18, 15 lip 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10211
Kasia_CS napisał(a)
A to opróżniona rabata z probnie wsadzonymi buksami w donicach. Przy okazji rabacie dostało się trochę wiecej miejsca - mniej wiecej tyle co od lezacego szmurka, ktorym zaznaczyłam rzeczkę szafirków

Widok z mieszkania

z boku, czyli taki jak z tarasu

i od strony ogródka


uklad buksow do zmiany - nie zdazylam polatac z doniczkami bo deszcz mnie przegonił. jest jeszcze opcja dokupienia tuj danica


Kasiu - ja bym dała te większe kulki bardziej do środka, a te mniejsze bardziej na zewnątrz. na ostatnim zdj widać jak ta mała ginie za tą dużą.

dodatkowo postarałabym się aby to był taki zorganizowany bałagan, czyli te kulki niby luzem, ale jednak po jakiś liniach poprowadzone. Kiedyś zakładałam kulkowisko i też parę ustawien miałam, aż w koncu przypadkiem wpadłam na takie ustawienia niby rozrzut a po liniach jednak. tak najlepiej mi to pasuje i do dziś podoba, jedynie co to część kulek padła :/ wiec obecnie tak dobrze nie wygląda, dosadziłam cisy ale póki co muszą urosnąć.
tutaj masz parę zdj w trakcie pracy i prawie na koniec. mam nadzieje ze zobaczysz o co michdzi z tymi liniami.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/3898-maly-ogrodek-za-i-przed-zabudowa-szeregowa-nicol21?page=28

i absolutnie nie twierdzę że jestem jedyna która ma rację.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
BKosimkArt 13:17, 15 lip 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
effka napisał(a)

Czy możesz spytac mamy co to za kfiatek, dostałam go wczoraj w bukiecie i baardzo mi się podoba

To czarnuszka jeśli jeszcze nikt nie odpowiedział...
zaległości jakieś mam wielkie
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 13:19, 15 lip 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Kasia_CS napisał(a)


Basiula
, dziękuję że się przymierzyłaś do mojej rabatki!! W tą stronę mogę powiększyć , tylko szafirki z krawędzi bym chyba musiała przenieść. A może właśnie zostawić, to coś by je potem przykryło.

Płożący jałowiec przyrasta tak wolno i jest pupilkiem eMa, więc kochana.. chyba zostanie. Na szczęście ma ładne limonkowe przyrosty. Cała reszta wypełniaczy typu lepnica, karmnik, przetacznik robią wypad.

Żółte to jakaś konkretna trawka w Twojej głowie? Tak w ogóle to przez myśl jeszcze mi przeszły jakieś małe hortki typu little lime albo bobo, tylko czy one mają szansę na takie patelni totalnej.

Kasiu, a może stipa?? fajnie nadawałaby lekkości... wiem że trudno czasem ją utrzymać ale niektórym się udaje...
ewentualnie jakiś carex kępiasty, może Bronze Form??
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 13:21, 15 lip 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
A przetacznik jeśli nikt nie przygarnie to ja mogę

Dodam jeszcze że jedną Danicę to bym dosadziła tam gdzie taka luka jest...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
eVka 15:50, 16 lip 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
BKosimkArt napisał(a)

To czarnuszka jeśli jeszcze nikt nie odpowiedział...
zaległości jakieś mam wielkie

Dziękuję, tak wiem, czarnuszka piękna jest!!!
____________________
Kasia_CS 23:42, 16 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasiolaaa napisał(a)
Lilie boskie


Dzisiaj poszłam je obejrzeć a one z białych zrobiły się różowawe Taka niespodzianka
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 23:46, 16 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
nicol21 napisał(a)


Kasiu - ja bym dała te większe kulki bardziej do środka, a te mniejsze bardziej na zewnątrz. na ostatnim zdj widać jak ta mała ginie za tą dużą.

dodatkowo postarałabym się aby to był taki zorganizowany bałagan, czyli te kulki niby luzem, ale jednak po jakiś liniach poprowadzone. Kiedyś zakładałam kulkowisko i też parę ustawien miałam, aż w koncu przypadkiem wpadłam na takie ustawienia niby rozrzut a po liniach jednak.


Dzięki za odzew! U Ciebie to już nie kulki a już całkiem spore kule!

Tak jak pisałam, nie zdążyłam za bardzo się pobawić ustawieniami na rabacie (ta mała zasłonięta kuleczka rośnie z poprzedniego ustawienia, gdzie była bliżej brzegu i tak miałam ją na bank przesadzać, bo jak pięść do oka tam )

Pomyślę jak to zrobić i pewnie dorzucę danikę jeszcze
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 23:52, 16 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
BKosimkArt napisał(a)

Kasiu, a może stipa?? fajnie nadawałaby lekkości... wiem że trudno czasem ją utrzymać ale niektórym się udaje...
ewentualnie jakiś carex kępiasty, może Bronze Form??


u mnie na kilkanaście sztuk w całości przeżyła jedna.. kilka wypuściło parę marnych źdzbeł, które jak chciałam przesadzić, to zabiłam rośnie mi co prawda kilka mikrokępek, ale nie wróżę im przeżycia zimy Choć stipę wielbię!

Bronze form do mnie nie przemawia, podobnie zresztą jak The Beatles właśnie ze względu na tą oklapłą czuprynę.

Do teraz byłam raczej nastawiona na anty w stosunku do brązowych traw, a teraz o dziwo mam chętkę na buchanani, choć to na różankę raczej
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Agania 14:39, 17 lip 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mieczyk abisyński śliczniusi taaki delikatny jest

Kajusi to ja chyba nigdy nie zobaczę niedoczas

Może na kulkowym kwadracie posadź trawki tak jak nicola żólte rozplenie lub turzycę Elatę/Everillo, jałowcom mówię tak jak Magleska stanowczo nie.

Jak lubisz stipę mam nasionka, jak teraz wysiejesz to Ci wiosna powinna powschodzić

Pozdrawiam całuję małą
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kasia_CS 16:47, 17 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
BKosimkArt napisał(a)
A przetacznik jeśli nikt nie przygarnie to ja mogę

Dodam jeszcze że jedną Danicę to bym dosadziła tam gdzie taka luka jest...


Danica kupiona, a przetacznik jak będzie wolny to jest Twój - jak pisałam, część pojechała do mamy, u mnie są 4 sztuki a w razie czego, to Ty się wybierasz do Wwy czy wysyłka?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies