Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 18:04, 18 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A mnie się udało dziś wsadzić 4 naparstnice od mamy i podzielić żurawkę - wyszło 6-7 sadzonek, zobaczymy, ile przeżyje. Wszystko poszło na różankę, bo pustkami świeciła do tej pory - może odżyje co nieco

A oczywiście na kulkowisku kombinuję i jakoś nie mogę ustawienia idealnego uzyskać. Niestety wszystkie moje kulki są podobnej wielkości i nie mogę jakos ich ładnie rozrzucić.. a jak grupuję, to przeszkadzają w tym te sadzone już dawno.. trzeba będzie je przesunąć co nieco.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 18:19, 18 lip 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Kasia_CS napisał(a)
Moja lilia coś zmienną jest- zobaczcie
kilka dni temu:


I dziś:


Zmiany koloru się nie spodziewałam, przez co się zastanawiam, jaką odmianę posadziłam Bo miałam 2 rodzaje lilii podwójnych - jedna taka jak na fotce sprzed kilku dni, a druga taka jak z dzisiejszej fotki I bądź człowieku mądry Ale chyba to jednak ta biała - Annemarie's dream
i jedna i druga wersja kolorystyczna piękna. Muszę o niej poczytać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Annak 19:32, 18 lip 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Kasia_CS napisał(a)
A mnie się udało dziś wsadzić 4 naparstnice od mamy i podzielić żurawkę - wyszło 6-7 sadzonek, zobaczymy, ile przeżyje. Wszystko poszło na różankę, bo pustkami świeciła do tej pory - może odżyje co nieco

A oczywiście na kulkowisku kombinuję i jakoś nie mogę ustawienia idealnego uzyskać. Niestety wszystkie moje kulki są podobnej wielkości i nie mogę jakos ich ładnie rozrzucić.. a jak grupuję, to przeszkadzają w tym te sadzone już dawno.. trzeba będzie je przesunąć co nieco.


Kasiu, a jak się dzieli żurawki? Ja kupiłam dość duże sadzonki, wydawało mi się, że nadają się do podzielenia... Niestety jak próbowałam podzielić to nie było to takie łatwe jak sądziłam i rozerwałam na siłę Chyba nie ukorzeni się ta mniejsza część Pewnie znowu coś źle zrobiłam
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
paulina_ns 19:44, 18 lip 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Ale masz piękną pastelle moja coś choruje i zastanawiam się, czy nie mordować jej więcej w donicy na tarasie i posadzić ją w gruncie, co roku tak jest,że w połowie lata chyba za bardzo ją przesuszam i cierpi bidulka.

Lilia zdecydowanie podoba mi się bardziej w wersji drugiej portrety jeźówek cudne pada u Ciebie Kasiu? U nas cały dzień...
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Zana 20:25, 18 lip 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Biała lilia cudowna, jak nie przepadam za liliami to ta Twoja bogato płatkowana jest dla mnie śliczna.
Secret Affair powinna być ciemniejsza, taka karminowa, chyba że fotka kolor przekłamuje. Ale zdjęcia śliczne i wszystkie jeżówki są piękne.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kasia_CS 09:36, 19 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
i jedna i druga wersja kolorystyczna piękna. Muszę o niej poczytać.


Przede wszystkim mocno pachnie polecam , fajniejsza wg mnie niz pojedyncze

ciekawa jestem, czy za rok mi wyjdzie martagon, bo w tym nie wykiełkowała cebula... ale ponoc tak sie zdarza, ze w pierwszym roku sadzenia nie wychodzi z ziemi.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:13, 19 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Annak napisał(a)


Kasiu, a jak się dzieli żurawki? Ja kupiłam dość duże sadzonki, wydawało mi się, że nadają się do podzielenia... Niestety jak próbowałam podzielić to nie było to takie łatwe jak sądziłam i rozerwałam na siłę Chyba nie ukorzeni się ta mniejsza część Pewnie znowu coś źle zrobiłam


Aniu, żurawki to żelazne rośliny - przy odrobinie opieki nawet ten mały kawałek się ukorzeni Ja wycięłam każdą oddzielną rozetkę - ostrym nożem oddzielam od reszty tak, żeby był kawałek piętki - czyli tego "grubego". Usuwasz nadmiar liści, żeby roślina się nie musiała wysilać - usuń te największe, a zostaw mniejsze i młode.

Możesz od razu w docelowe miejsce dać (jeśli nie na patelni, bo wiem, że codziennie o podlewanie nie możesz zadbać) albo do "przechowalnika" albo w doniczki. Można podlać ukorzeniaczem (choć ja żurawek nigdy nim nie traktowałam).

Jeśli masz problem z rozróżnianiem tych rozetek, miejsca podziału, to zerknij np. tu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:19, 19 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
paulina_ns napisał(a)
Ale masz piękną pastelle moja coś choruje i zastanawiam się, czy nie mordować jej więcej w donicy na tarasie i posadzić ją w gruncie, co roku tak jest,że w połowie lata chyba za bardzo ją przesuszam i cierpi bidulka.

Lilia zdecydowanie podoba mi się bardziej w wersji drugiej portrety jeźówek cudne pada u Ciebie Kasiu? U nas cały dzień...


Faktycznie sadzonka fajnie buja, mam jeszcze jedną kupioną w donicy tej wiosny i też nienajgorzej się ma Choć wczoraj znalazłam takie mini gąsieniczki na młodych listkach i mnoooostwo dziureczek. Spacyfikowałam ręką

Ja do donicy dałam większe róże niż pastella, ale dopiero tej wiosny też wsadziłam i zobaczymy jak się będą miewały. Boscobel na razie po kwitnieniu nie chce ruszyć na nowo, Chandos beauty za to wypuściła nowe listki z oczek

A donice mam z komorą wody na dnie, więc mogę nalać na zapas trochę

U mnie padało wczoraj, ale dopiero wieczorem tak porządnie i w nocy, a rano przelotnie. Ale ostani weekend mocno podlało to wszystko się budzi do życia Dziś narazie spokój

edit- jednak zaczęło padać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:57, 19 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zana napisał(a)
Biała lilia cudowna, jak nie przepadam za liliami to ta Twoja bogato płatkowana jest dla mnie śliczna.
Secret Affair powinna być ciemniejsza, taka karminowa, chyba że fotka kolor przekłamuje. Ale zdjęcia śliczne i wszystkie jeżówki są piękne.


no to może kiedyś ją zaprosisz do ogrodu

Secret affair faktycznie na żywo jest ciemniejsza, ale ciągle nie mogę uchwycić tego koloru na fotce
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:58, 19 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A teraz prośba o radę w sprawie kulkowiska...

Opcje są różne - np tu z Danicą (ewentualnie mam jeszcze jedną kulkę buksa mniejszą niz ta danica)



Ewentualnie danica tam gdzie łopata może?

Albo bez danici i bez buksa przed kulkową tujką, a w miejscu łopaty
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies