Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Anda 13:12, 19 lip 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Kasiu, a co chcesz miec tam jeszcze oprocz tych kulek? Bo moze wolisz miejsce przeznaczyc na byliny, niz na wiecej kulek? Kulki zwieksza srednice z czasem, tez warto to wziac pod uwage
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 13:21, 19 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Będą białe jezowki, jakies trawki, wiosna cebulowe. Myslisz, ze darowac sobie i zostawić wersję nr 2?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anda 13:24, 19 lip 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Wg mnie tak Pustawiaj sobie byliny dookola kulek, pomysl, ze za trzy lata wszystko bedzie mialo o wiele wieksza objetosc i zdecyduj wtedy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eVka 14:17, 19 lip 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Również bym zostawiła już tak jak jest i dosadziła byliny, może stipy, jeżówki i będzie pięknie.
____________________
mrokasia 14:45, 19 lip 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Ekhm, to mnie się podoba bardziej pierwsza wersja z wìększą ilością kulek.
Tylko że bym zaproponowała by jałowca wyjąć ze środka rabaty i dać go na brzegu w którymś z dwóch rogów przy trawniku. Po pierwsze on mi nie pasuje tak blisko wysokiego kulkowca, po drugie w rogu na brzegu będzie wg mnie mniej się rzucał w oczy a i słońca będzie miał więcej.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasiolaaa 15:40, 19 lip 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Kasia_CS napisał(a)
Takie baty u Pastelli to norma? Bo listki na nich wyglądają niby identycznie jak w pozostałych pędach
u mnie niema takich batow raczej zwarty krzaczek moze czyms magicznym lejesz ze tak chce blizej nieba hihi
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
jolanka 16:13, 19 lip 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kasiu, ja myślę tak sqmo jak Kasia-Mrokasia
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
anulajda 17:17, 19 lip 2018


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
Kasiu Pastellki u mnie wypuszczają takie baty po kilka z krzaka ale one tak w sumie nie odstają zbytnio wielkoś od reszty a jak zacznie się te w pełni drugie tłoczenie to już wogole nie widać różnicy
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Zana 20:12, 19 lip 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasiu, gapię się i gapię na te Twoje kulki już chyba z godzinę. Tak jak Ewa napisała, one na razie są malutkie, ale kiedyś będą sporo większe a rabata nie jest wielka.
Nie wiem, takie coś mi się narysowało, dałabym chyba tylko trzy po jakby po linii łuku. Wybacz jakość rysunku, ale że ja w ogóle coś narysowałam, to jest osiągnięcie na miarę zdobycia kosmosu



____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Annak 20:44, 19 lip 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Kasia_CS napisał(a)


Aniu, żurawki to żelazne rośliny - przy odrobinie opieki nawet ten mały kawałek się ukorzeni Ja wycięłam każdą oddzielną rozetkę - ostrym nożem oddzielam od reszty tak, żeby był kawałek piętki - czyli tego "grubego". Usuwasz nadmiar liści, żeby roślina się nie musiała wysilać - usuń te największe, a zostaw mniejsze i młode.

Możesz od razu w docelowe miejsce dać (jeśli nie na patelni, bo wiem, że codziennie o podlewanie nie możesz zadbać) albo do "przechowalnika" albo w doniczki. Można podlać ukorzeniaczem (choć ja żurawek nigdy nim nie traktowałam).

Jeśli masz problem z rozróżnianiem tych rozetek, miejsca podziału, to zerknij np. tu


Kasiu, dzięki za odpowiedź i filmik. Ja sądziłam, że to się powinno delikatnie rozdzielać, a tymczasem ostrego noża do tego trzeba. Zobaczę, co wyjdzie z tej na siłę podzielonej sadzonki. Ja przeżyje - znaczy można i te inne też ciachnąc
pozdrawiam
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies