Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 09:38, 08 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anda napisał(a)
Śliczna wiosna, jakie kolorki i ta zieleń

Mszyca na porzeczkach zimuje jako jajo na gałązkach i zaraz po wykluciu idzie do liści. W fazie pękania pączków najlepiej opryskać jakimś środkiem oleistym. Teraz liski oskub i wyrzuć do śmieci, żeby się w lecie nie przeniosła na inne rośliny.


tak, ta świeżutka zieleń najpiękniejsza!

Nie zdążyłam z promanalem, bo jakoś wydawało mi się za chłodno było na oprysk, a jak nagle buchnęło słońce, to już było po zawodach z pryskaniem... agrest i porzeczka wyprzedziły wszystko. Mam nadzieję, że nie wszystkie liście mają zmiany, bo przecież nie ogołocę całego krzaczka, hihi

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:42, 08 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
DorKa napisał(a)
Kasia przyznaj czym dogrzewasz swój ogród,że on tak obrodzony Piękna wiosna u Ciebie a tulipki mega!


haha, garażem od spodu ogrodu Choć czy on taki ciepły, to nie wiem
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:11, 08 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Poranna rosa




A tu chyba jakiś nieplanowany miks powstanie, bo część tulipanów wydaje mi sie w pąku żółta.. obym się myliła, bo rabata jest w van eijkach i upstarach
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
BKosimkArt 10:22, 08 kwi 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Kasiu boska rosa na trawkach! Świetne zdjęcia!
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Anda 10:32, 08 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Wow, zjawiskowa ta trawa Piękny widok.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 10:46, 08 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Żałuję, że nie zmieniłam obiektywu, bo tym nie do końca udało mi się pokazać jak chciałam, ale już nie chciałam się kręcić

Dzięki Dziewczyny!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:47, 08 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A tu od Hani takie zapamiętajki dla mnie na przyszłość

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Znalazłam taka informację
Jeżeli cebule kwiatowe są utrzymywane w gruncie cały rok to kolejne nawożenie stosujemy po przebiciu się pędów rośliny na powierzchnię gruntu w dawce 30g/m2.(nawóz zrównoważony) koniecznie na suche rosliny.

Następnie przerywamy nawożenie na czas kwitnienia. Cebule nawożone w tym czasie szybciej tracą kwiaty i łatwiej gniją.

Po kwitnieniu i wyłamaniu pędów kwiatowych nawozimy jeszcze dwukrotnie (do jesieni) nawozem zrównoważonym w pojedynczej dawce 15g/m2, zabezpieczając rozwój i zimowanie cebul.

Ten nawóz ma taki mniej więcej skład


Pasowałoby użyć czegoś podobnego do polifoski (musi być dużo potasu i fosforu, a nieco mniej azotu)


Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Dzieli się rośliny na grupy: kwaśnoluby i resztę.
Rodkom i innym kwaśnolubom zapodaje się wiosną siarczan amonu, a po kwitnieniu siarczan potasu.
Bukszpany w kwietniu florovit doglebowo lub dolistnie
Z reszty
tym najbardziej żarłocznym (różom, hortensjom, miskantom) zapodaje się raz w miesiącu rozcieńczoną gnojówkę do lipca z pokrzywy i mniszka, potem ze skrzypu,
krzewy, drzewka wiosną azofoska

Jesienią polifoska

U siebie stosuję jeszcze zimową porą dolomit na trawniki i w warzywniku
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 11:08, 08 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Jak ja lubię oglądac Twoje zdjęcia, małe dzieła sztuki. Ile wiosny u Ciebie, to chyba rzeczywiście przez ten garaż
____________________
Kokesz 17:12, 08 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
"Z reszty
tym najbardziej żarłocznym (różom, hortensjom, miskantom) zapodaje się raz w miesiącu rozcieńczoną gnojówkę do lipca z pokrzywy i mniszka, potem ze skrzypu, "

Podlewałam tak hortensje ogrodowe w ubiegłym roku i poszły w liście
Miały wyciągnięte łodygi z długimi przerwami między liścćmi i jeden kwiat na całym krzaku
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 17:16, 08 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Kasiu, piękne tulipanki
Ja swoje zawsze wykopywałam ale w tym roku zastanawiam się czy nie zostawić w ziemi, za dużo ich mam...albo zmniejszyć ilość...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies