Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

DorKa 11:58, 05 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Ale u Ciebie wiosna piękna! Kilka dni i buchnie wszystko u mnie jeszcze dosyć spokojnie ale pewnie przez ciągłe przesadzanie Miłego weekendu!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Annak 18:01, 05 kwi 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Kasia_CS napisał(a)


Dzięki Aniu! A kiedy chciałabyś wpaść po jakieś roślinki?

Kasieńko, chętnie jak znajdziesz chwilę, najlepiej tak pod koniec tygodnia, bo wtedy w weekend na działkę zabiorę.
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Mary 21:41, 06 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Kasia_CS napisał(a)
Porzeczka czerwona

Kasiu,
Czy z tą porzeczką wszystko OK? Listki podejrzanie wyglądają.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Kasia_CS 09:28, 07 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
anbu napisał(a)
Śliczne poidełko
O różach i kopczykach poczytałam z zainteresowaniem tym bardziej, że moje już wszystkie pociachane - róże znaczy


No właśnie, cały czas dowiadujemy się czegoś nowego - tylko kurcze zwykle się po fakcie zorientuję ale dobrze, że dobre dusze trzymają rękę na pulsie (Ewo :* )
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:36, 07 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
DorKa napisał(a)
Ale u Ciebie wiosna piękna! Kilka dni i buchnie wszystko u mnie jeszcze dosyć spokojnie ale pewnie przez ciągłe przesadzanie Miłego weekendu!


Nie mogę się doczekać tulipanów, tym bardziej, że wymieszałam zeszło- i tegoroczne cebulki - ciekawa jestem, czy powtórzą kwitnienie.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:53, 07 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mary napisał(a)

Kasiu,
Czy z tą porzeczką wszystko OK? Listki podejrzanie wyglądają.


Hahaha! Wstawiłam fotkę i nawet miałam spytać, czy ktoś wie, co oznaczają te plamki i zapomniałam Doczytałam, że to wina mszyc. Chyba zacznę opryski RT, bo w tym roku nie zrobiłam jeszcze nic w kierunku prewencyjnym.. miałam użyć promanalu i się nie wstrzelilam- bardzo szybko się otworzyły pąki..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:54, 07 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Annak napisał(a)

Kasieńko, chętnie jak znajdziesz chwilę, najlepiej tak pod koniec tygodnia, bo wtedy w weekend na działkę zabiorę.


No to może umówmy się na czwartek lub piątek?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:07, 07 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dzisiaj zobaczyłam na tujach mnóstwo robali o nazwie odorek - ponoć lubi wcinać liście malin itd...

nie wiem czy wyrzucać gościa z ogrodu czy bardzo szkodzi, czy ignorować...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zagajanka 20:12, 07 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)


Hahaha! Wstawiłam fotkę i nawet miałam spytać, czy ktoś wie, co oznaczają te plamki i zapomniałam Doczytałam, że to wina mszyc. Chyba zacznę opryski RT, bo w tym roku nie zrobiłam jeszcze nic w kierunku prewencyjnym.. miałam użyć promanalu i się nie wstrzelilam- bardzo szybko się otworzyły pąki..

Też takie mam... i też mi sie wydaje, ze to od mszycy, chociaż jej na razie na porzeczce nie zauważyłam. Chyba że już w pąku potrafią wysysać soki?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
jolanka 20:35, 07 kwi 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Te odorki to takie złe nie są, najwyżej strzelnij z gałęzi. Ale rabarbar i maliny potrafią wszamać aż miło
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies