Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

eVka 12:25, 11 cze 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
A ja siedzę i ucieram konfiturę różaną idę po kolejne płatki, bo pierwsza partia się skończyła.

No nie, perfekcyjna pani domu
____________________
tulucy 12:29, 11 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Kasia_CS napisał(a)
A ja siedzę i ucieram konfiturę różaną idę po kolejne płatki, bo pierwsza partia się skończyła.


A ja byłam na Broniszach - truskawki i czereśnie truskawki zamrożę, a z czereśni kompot będzie chyba.

Ale może z Rose de Resht bym płatki zebrała ... Jak Ty robisz tę konfiturę?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 12:32, 11 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)

Mam tak zwykły małpkę, w sumie nowy, musze go w końcu wyciągnąć

Oczko kolejne rzeczywiście będzie na rodkowej i jeszcze jedno niedaleko tego pierwszego ale to na spokojnie juz zrobimy w przyszłości.


spróbuj choćby małpką

Jeju, to 2 oczka?! szalejesz kobieto! mnie się marzy jakaś misa z wodą, ale chyba jestem za mało obowiązkowa, żeby mi się utrzyała w jako takim stanie i wyglądała ładnie..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:35, 11 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
anbu napisał(a)
Kasieńko ależ romantyczne fotki u Cię Pięknie

no jakoś tak mi pasuje romantyczny look w ogródku Jeszcze mi się marzą takie zawieszane siedziska nad tarasem, ale eM kręci nosem, że ciężko do wykonania, bo to duża warstwa styropianu na balkonie nad nami i by się niszczył ten tynk przy huśtaniu... bubu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 12:36, 11 cze 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)


spróbuj choćby małpką

Jeju, to 2 oczka?! szalejesz kobieto! mnie się marzy jakaś misa z wodą, ale chyba jestem za mało obowiązkowa, żeby mi się utrzyała w jako takim stanie i wyglądała ładnie..

No dwa i jedno raczej będzie duże, zobaczymy...
Jak dobrze wszystk przygotujesz to oczko jest prawie bezobsługowe. Mi się marzy ładna kamienna misa z wodą na tarasie ale koszt takowej jest niebotyczny, powariowali z cenami...
____________________
malgol 12:43, 11 cze 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No przepiękne te róże u Cibie Musisz je bardzo kochac skoro takie piękne Ci rosna
Jak robisz ta konfiturę? Podaj przepis bo tez chętnie bym zrobiła z jedynej róży ,która się do tego nadaję u mnie
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Kasia_CS 13:37, 11 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
Co? niemiarodajne? jak to? dlaczego? ja im nic nie podsypuję, same rosną

Powinnam pokazać Twoją Heidi mojej... Chociaż może moja obrażona, bo siedzi w kącie pod Artemisem ledwo wystaje muszę ją przenieść gdzieś. Korekt się u mnie szykuje też sporo.


no jak to dlaczego? A ta magiczna ziemia, to co? no i gnojóweczki im smaczne zapodajesz Co prawda ja pokrzywą tez staram się lać, ale aż takich spektakularnych krzaczorów jak u Ciebie to nie mam

Heidi ładnie mi w tym roku (tfu tfu) się zachowują (poza delikatną rdzą)

A właśnie, z tym Leosiem to na jesień się szykować? Jak to zrobimy?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:40, 11 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kwartet napisał(a)
Łucja niemiarodajne bo twoja gleba ma jakoweś turbo doładowanie,wszytko bycze rośnie.
Kasiu zdjęcia piękne iróże i reszta.Lo poszalała , trzmielinka rozjaśniła trzcinnikową a przecierz malutka


ototo!! np te zawilce, haha toż to dopiero były potwory - prawie jak gunnera

Dzięki Aniu :* no malusia trzmielinka, ale urośnie - musi co prawda posadziłam ją bardzo blisko brzegu rabaty i już K mi tu zaznacza, że nie kosi obok, bo mi ją skosi i przez jakiś czas będę musiała tam docinać wąsy, ale jak już będzie wyraźna i wyższa, to moze będzie robiła za dobry odbojnik dla kosiarki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:41, 11 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)

No nie, perfekcyjna pani domu


aa tam, to tylko jedna konfiturka daleko mi do perfekcji, a w domu to już w ogóle
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:47, 11 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)


A ja byłam na Broniszach - truskawki i czereśnie truskawki zamrożę, a z czereśni kompot będzie chyba.

Ale może z Rose de Resht bym płatki zebrała ... Jak Ty robisz tę konfiturę?

Truskawy wczoraj zamroziłam, bo od mamy z działki przywiozłam, jszcze pewnie będę robić zapasy, mrozić w wersji zmiksowanej, żeby mniej miejsca zajmowały

A na konfiturę przetestowałam 2 przepisy - jeden wstawiany przez MIrkę na forum, ale jest dla mnie stanowczo za słodki, a wygląda to tak

4 dag płatków
16 dag cukru,- na każde dag płatków 4 dag cukru
około 100 ml wody
sok z cytryny - na oko
płatki z sokiem zmierzwić i odstawić na noc do lodówki
Na drugi dzień zagotować syrop z cukru i wody i dodać płatki.
Gotować aż syrop zgęstnieje. Przełożyć do wyparzonych małych słoiczków

I druga opcja, dla nas o wiele fajniejsza - taki w smaku idealny pączek z różą

Odważasz ile masz płatków, odważasz drugie tyle cukru pudru (może być też zwykły, tylko dłużej pewnie trzeba się narobić) i ucierasz do silnego rozdrobnienia płatków róż w moździerzu/makutrze.Ta opcja do przechowywania w lodówce.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies