Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 23:27, 13 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
Kasiu, nie ma sprawy, sprawdzę.

Muszę przestudiować odmiany, które pisałyście, czyli
Souvenir de William Wood, Darcey Bussell, Grafin Diana , Gospel, Bicentenaire de Guillot, Soul (Burgundy Ice odpada od razu, Ascot też, bo jednak wolę kolor Shakespear'a)

Kiedyś mocno się nad Darcym zastanawiałam.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 23:30, 13 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
anabuko1 napisał(a)

Co jedna to ładniejsza

Wiesz co, zrobiłam te zdjęcia i się cieszyłam, bo następnego dnia Minerva już calutka sucha i wyblakła się zrobiła. Myślałam, że będzie miała w miarę ocienione miejsce, a tu się okazało, że jednak sporo słońca.

anabuko1 napisał(a)

Pięknie, pięknie, pięknie.Moj LO dopiero ze 2 kwiatki ma.

Urośnie to wigorna różyczka
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 23:45, 13 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)
Mniam!!!
.

hihi muszę zrobić więcej, bo w zeszłym roku cały słoiczek poszedł do pączków na tłusty czwartek, aż szkoda było, że nie było więcej konfitury. zresztą chętnie zrobiłabym jeszcze coś z tych płatków - widziałam przepis na tonik różany do twarzy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 23:48, 13 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kasia1 napisał(a)
Kasiu, dzięki za fantastyczną instrukcję ! Nie mam jeszcze u siebie żadnej róży, bo się boję, że są zbyt wymagające, ale jak myślę o tej konfiturze, to chyba się skuszę na różę i na konfiturę


Polecam bardzo - róże bardziej od konfitury, bo i oko i nos można ucieszyć nie trzeba się ich bać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 23:58, 13 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
UrsaMaior napisał(a)


No co Ty gadasz? Ja uwielbiam to imię, Krzyś miał być Różą, ale nie wyszło Moja babcia się tak nazywała.


no powaga jakos się z tym imieniem do dziś nie polubiłam. A żadnych tradycji rodzinnych w związku z nim też nie mam, więc nawet nie wchodzi w grę żaden sentyment...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 00:14, 14 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kokesz napisał(a)


Kasiu, piękny ogród stworzyłaś
50 róż...gdzie Ty je mieścisz?
Z moich trzech Minerva kupionych w Obi tylko jedna puściła listki, dwie nie dają oznak życiakupione były z gołym korzeniem, dobrze, że tak tanio
Ciekawa jestem tych pachnących, choć pewnie w tym roku nie zakwitną.

Wszyscy pokazują swoje jarzmianki a u mnie same liście, kwiatków nie widać
Jedną mam w słońcu, dwie w półcieniu i nic
Mają wilgotno...ktoś wie dlaczego nie kwitną?


To się tak wydaje, że dużo róż - jakoś tego w ogródku bardzo nie widać - owszem, jest nagromadzenie na różance, pergolach i jednym płocie, ale 50tki nie zobaczysz Szkoda Twoich różyczek - mnie trochę ten William mój zasmucił).

Z jarzmiankami nie doradzę - te ostatnie Venice takie kupiłam i dopiero wczoraj dosadziłam na rabatę - liczę, że będą się rozrastać.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 00:20, 14 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mariposa napisał(a)


Przyszłam do Ciebie, Kasiu, śladem różanym - przepiękne masz różyczki, i w ładnym towarzystwie. Będę częściej tu zaglądać i uczyć się od Ciebie komponowania rabat
Ale najpierw mam pytanie odnośnie tej pergoli tarasowej - bo waham się między markizą a taką pergolą. Nie chcę stałego zadaszenia, aby nie zacieniać okien, a jednocześnie ta możliwość przesłonienia tarasu woalami mnie kusi.
Zadowolona jesteś z takiego rozwiązania? Zima nie przeszkadzają Ci te puste konstrukcje?


Dzięki Elu!! Ja łączenia róż z bylinami dopiero się uczę, podglądam. Na razie uwielbiam połączenie z kwiatami żurawki krwistej, trawami, naparstnicami... oczywiście też ostróżkami, ale że mam z nimi na bakier, to tego zestawu akurat mu mnie brak.

A pergola jest bardzo fajna, nawet zimą, bo świecą się na niej światełka (a tak naprawdę, to latem też, bo zostawiliśmy i codziennie programator odpala je wieczorkiem - bardzo fajny efekt). Nawet się nie zastanawiaj Ja bym jeszcze się pokusiła o takie wykonanie konstrukcji, żeby wygospodarować miejsce np na hamak albo jakieś wiszące siedzisko
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 00:31, 14 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
Grafin jeszcze nie kwitła, jak Kasia u mnie była


A no widzisz, nie dała mi szansy się ze sobą zapoznać a jakiej wielkości jest, jak potwrza>
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 06:51, 14 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12898
U mnie na razie bida z nędzą. Dwa kwiaty. Dość wysoka chyba będzie,wyprostowana.

A popatrz sobie jeszcze na Tradescant i Johann Wolfgang Goethe.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 00:12, 15 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
U mnie na razie bida z nędzą. Dwa kwiaty. Dość wysoka chyba będzie,wyprostowana.

A popatrz sobie jeszcze na Tradescant i Johann Wolfgang Goethe.


Goethego mam, piękny kwiat ale okrutnie się przypala, William jednak mniej cierpi w słońcu. Przyjrzę się tamtym wcześniejszym i Tradescant.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies