Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 09:28, 01 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)
Kasiu, lasnyduet rozchodnikowo-przetacznikowy
Różyczki u Ciebie jak zawsze zachwycają

A dalii zazdroszczę. Chyba na wiosną odważę się je wsadzić u siebie.
Dużo z nimi zachodu?


rozchodniki ze wszystkim mi się podobają w sumie - taka uniwersalna roślinka

a z daliami po posadzeniu to w sumie nie ma kłopotu aż do jesieni Ja nie podpędzam ich w domu i sadzę karpy prosto do gruntu - w tym roku jakoś na początku maja sadziłam chyba, żeby listki nie wyszły przed majowymi przymrozkami jeszcze z ziemi. I od tamtej pory poza podlewaniem od czasu do czasu gnojówką albo rozcieńczonym obornikiem (bo są ponoć żarłoczne) ścinam tylko przekwitnięte kwiaty.

No i niestety po tym jak je mróz zetnie trzeba je wykopać na zimę i przechować w chłodnym pomieszczeniu - chyba, że potraktujesz jak jednoroczne.

Ja dostałam od Hani fajne odmiany, więc na pewno je sobie przechowam - wiem, czego się po nich spodziewać. Jak kupowałam w zeszłym roku, to dostałam pomyłki - słaba opcja, jak chcesz skomponować fajnie rabatę i wychodzi jakiś zgrzyt - koloru, wielkości, kształtu kwiatu. A wybór jest monstrualnie wielki. Ja starałam się dobrać przede wszystkim zbliżone kolorystycznie do sąsiadujących róż.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:35, 01 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kokesz napisał(a)
Śliczne róże

Minerva mi się baardzo podoba
Moje kupione na wiosnę w Obi niestety nie przeżyły.Byly z gołym korzeniem, przecenione ale jakiś listeczek miały więc żyły.
Chyba je sama ukatrupiłam bo zadołowałam je w donicach, żeby je w razie czego łatwiej przesadzić i linia kroplująca do nich nie dochodziła

A te różowe kulki pod Lavender Ice to jakaś jeżówka?

I te białe drobne kuleczki, co to?
Śliczne, takie delikatne


Dzięki Reniu:* Różyczki wreszcie odżywają - zaczynają jakoś konkretniej kwitnąć - wiosenny rzut był tak krótki przez te palące upały, że miałam mega niedosyt różany

Minerva u mnie mimo nieco bardziej osłoniętego od słońca miejsca łatwo się przypala- nadal za dużo promyczków. Mam dwie sztuki - druga totalnie łysa - chyba je przeniosę z tego miejsca, bo niewypał najwyraźniej.


Przy LI rośnie jeżówka Secret affair



A kuleczki to anafalis trójperłowy - mam odmianę Sommerschnee
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Helen 12:57, 01 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Kasiu, piękne zdjęcia, ale to jak zwykle więc nie ma o czym pisać (taki żart).
W jakich warunkach masz jarzmianki? Czy myślisz, że w półcieniu takim, że słońce wchodzi od około 12.00 do 16.00 (w sensie nie będzie bezpośrednio paliło, bo trochę osłania katalpa i hortensje) będą dobrze rosły?
____________________
Helen - Hortensjowo
Mary 16:34, 01 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
Kasia_CS napisał(a)


A ona jest też taka wysoka, roztrzepana? Pamiętasz cenę? Będę chciała sobie dokupić - spodobaly mi się te drobne kwiatuchy


Przepraszam, że nie odpowiedziałam, Kasiu.

Za Gaurę zapłaciłam 26,50.
Odmiana White Dove. Na etykiecie ma 70cm.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
eVka 20:59, 01 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)


rozchodniki ze wszystkim mi się podobają w sumie - taka uniwersalna roślinka

a z daliami po posadzeniu to w sumie nie ma kłopotu aż do jesieni Ja nie podpędzam ich w domu i sadzę karpy prosto do gruntu - w tym roku jakoś na początku maja sadziłam chyba, żeby listki nie wyszły przed majowymi przymrozkami jeszcze z ziemi. I od tamtej pory poza podlewaniem od czasu do czasu gnojówką albo rozcieńczonym obornikiem (bo są ponoć żarłoczne) ścinam tylko przekwitnięte kwiaty.

No i niestety po tym jak je mróz zetnie trzeba je wykopać na zimę i przechować w chłodnym pomieszczeniu - chyba, że potraktujesz jak jednoroczne.

Ja dostałam od Hani fajne odmiany, więc na pewno je sobie przechowam - wiem, czego się po nich spodziewać. Jak kupowałam w zeszłym roku, to dostałam pomyłki - słaba opcja, jak chcesz skomponować fajnie rabatę i wychodzi jakiś zgrzyt - koloru, wielkości, kształtu kwiatu. A wybór jest monstrualnie wielki. Ja starałam się dobrać przede wszystkim zbliżone kolorystycznie do sąsiadujących róż.

Dzięki za info daliowe, gdzie je przechowujesz?
____________________
kaz742011 07:54, 02 wrz 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Kasia_CS napisał(a)


W sumie to płci nie rozróżniam łapią mi się panowie w pułapkę, natomiast po miesięcznej przerwie przedwczoraj zauważyłam gąsienice na młodych listkach buksowych (na starych pewnie jeszcze skuteczny lepinox)-pryskałam w pierwszym tygodniu lipca.

W sumie to u mnie tak długo było, że buksiki były czyste, choć pojedyncze sztuki mi się łapały do lejkowej.. teraz jest ewidentnie wylot od jakiegoś tygodnia, bo normalnie ćmy spotykam na różnych moich roślinach albo wręcz zdarza się jakąś sztukę na trawie przydybać


U mnie też ćma się pojawiła. Po oprysku lepinoxem było czysto. Ostatni oprysk robiłam chyba w czerwcu. Lejkowej pułapki w tym roku nie montowałam bo po ćmie nie było śladu, a na innych roślinach ćma u mnie chyba nie grasuje.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
makadamia 07:58, 02 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasia_CS napisał(a)


jaki gąszcz!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Mary 23:06, 02 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
Kasia_CS napisał(a)


W sumie to płci nie rozróżniam łapią mi się panowie w pułapkę, natomiast po miesięcznej przerwie przedwczoraj zauważyłam gąsienice na młodych listkach buksowych (na starych pewnie jeszcze skuteczny lepinox)-pryskałam w pierwszym tygodniu lipca.

W sumie to u mnie tak długo było, że buksiki były czyste, choć pojedyncze sztuki mi się łapały do lejkowej.. teraz jest ewidentnie wylot od jakiegoś tygodnia, bo normalnie ćmy spotykam na różnych moich roślinach albo wręcz zdarza się jakąś sztukę na trawie przydybać

U mnie wczoraj pojawiła się wieczorem ... w domu. Jakiś nalot miałam wieczorem do lampy.
Opuchlaka na roślinie to chyba jeden raz widziałam. Prawie zawsze znajduję je na elewacji.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Makusia 10:13, 03 wrz 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Niesamowity kolor tej jeżówka Secret affair, a kształt jak piłeczek z ogonkiem nawigacyjnym
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
nicol21 13:38, 03 wrz 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10342
Fajnie mieć taką szafę w ogrodzie - nie dość że pojemna, przydatna to jeszcze fajnie wygląda.
Ogródek też super się prezentuje. Dalie extra!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies