Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

galgAsia 21:20, 25 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia, wstawię u siebie zdjęcie DC i VW
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
tulucy 21:36, 25 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Kasiu, nie zauważyłam póki co żadnych siewek żeleźniaka... Ale też tam mam ciut gęsto - będę tam teraz sprzątać po zrobieniu ogrodzenia, to popatrzę.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
April 06:29, 26 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Część róż już wczoraj znalazła nowy domek, oby stanęły teraz na wysokości zadania i godnie się sprawiły.

Dorii, ja od zachodnio północnej strony mam posadzone Lykkefund, nawet pod brzozą a kwitną obłędnie, gdzieś tu już pokazywałam zdjęcie, jak znajdę to dokleję link. Niestety kwitną raz i nie pachną ale widok obłędny.

To teraz trzeba zaplanować nalot na ogródek Basi
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kasia_CS 07:12, 26 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)
Zaglądam, ale skoro znów o różach to się nie odzywam .
Sadzonki rozplenic zdechły czy żyją???


Mama posadziła rozplenice i nie mówiła, że zdechły, więc najwyraźniej mają się dobrze

Jak nie o różach, to napiszę co zamówiłam dziś w nocy. Bo tak w ogóle to się okazało po powrocie do pracy, że koleżanka też jest ogrodowo zakręcona (może nie tak ogrodowiskowo, ale lubi rośliny) i razem złożylysmy zamówienie

- wybrana z Waszą pomocą Delicious candy
- nie wiem gdzie do upchnięcia trzcinnik krótkowłosy
- hortensja bobo - chyba do donicy
- szałwia okręgowa
- ożanka hyrkańska
- jeżówka white swan
- parzydło leśne
- niska różowa gaura
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gosiek33 07:17, 26 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ale zamówienie, duże rośliny zamówiłaś - parzydło, szałwia okręgowa, ożanka

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasia_CS 07:22, 26 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dorii napisał(a)
Tylko przy tym upychaniu ochraniacz na kolanko załóż, chyba że to ta bezkolcowa.
Podobają mi się róże ale u siebie widziałabym tylko pnące, przy tarasie, koniecznie pachnące. Chciałabym również przy wejściu. Taki ganeczek w różach ale to północno zachodnia wystawa i tam chyba za mało słońca będzie.


Lucy kiedyś pisała, że oprócz Lykkefund takie słabo słoneczne warunki znosi też chyba Pirouette-nawet się nad nią zastanawiać zaczęłam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 07:26, 26 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
BKosimkArt napisał(a)

Zapraszam, z dziećmi... póki jeszcze wakacje... to nawet od rana...


Basiu, dzięki za zaproszenie! Tylko, że my to teraz już ograniczeni czasowo/terenowo W tygodniu już praca, w weekendy albo eM pracuje i nie mam wtedy samochodu albo jakieś rodzinne plany w okolicy.. najbliższe jakieś "wyjazdy", to próbuje się ustawić na targi Zieleń to życie.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 07:27, 26 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
sarenka napisał(a)
Kasiu, tak wygląda u mnie Delicious candy. Ta ma obcięty jedeb kwiat już. Nie jest wysoka, ale ma sztywne łodygi
Mogę jeszcze zdj z boku zrobić.


Dzięki za foto też pomogło w wyborze
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 07:28, 26 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
galgAsia napisał(a)
Kasia, wstawię u siebie zdjęcie DC i VW

Wszystko miałam jak na talerzu, przypieczętowałas decyzję o wyborze DC
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
BKosimkArt 07:58, 26 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
April napisał(a)
Część róż już wczoraj znalazła nowy domek, oby stanęły teraz na wysokości zadania i godnie się sprawiły.

Dorii, ja od zachodnio północnej strony mam posadzone Lykkefund, nawet pod brzozą a kwitną obłędnie, gdzieś tu już pokazywałam zdjęcie, jak znajdę to dokleję link. Niestety kwitną raz i nie pachną ale widok obłędny.

To teraz trzeba zaplanować nalot na ogródek Basi

O właśnie napisałam już u Mrokasi, nalot obowiązkowy. Zapraszam i dziękuję jeszcze raz Jolu!
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies