Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 14:38, 03 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Helen napisał(a)
Kasiu, piękne zdjęcia, ale to jak zwykle więc nie ma o czym pisać (taki żart).
W jakich warunkach masz jarzmianki? Czy myślisz, że w półcieniu takim, że słońce wchodzi od około 12.00 do 16.00 (w sensie nie będzie bezpośrednio paliło, bo trochę osłania katalpa i hortensje) będą dobrze rosły?


Powiem tak- ogólnie jarzmianka potrzebuje więcej wilgoci, bo mam porównanie jak ciężko moje jarzmianki znosiły posadzenie na patelni i niezbyt regularne podlewanie. Teraz mam tak, że ich liście są zacienione przez inne rośliny, co za tym idzie też mniej wysycha im podłoże, lepiej kwitną. Jak bezpośredniego słońca nie będą miały, a zapewnisz w miarę podlewanie, to sobie poradzą. Przy okazji ostatnich zakupów pani ze szkółki od razu powiedziała, że z całych moich zakupów (miałam miskanty, szałwie, proso, palczatkę, epimedium, krwiściąg i jarzmianki właśnie), to właśnie jarzmianka jest najbardziej wrażliwa na przesuszenie.

Dzięki za pochwałę zdjęć:*!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:44, 03 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mary napisał(a)


Przepraszam, że nie odpowiedziałam, Kasiu.

Za Gaurę zapłaciłam 26,50.
Odmiana White Dove. Na etykiecie ma 70cm.


Już zapomniałam, że o coś pytałam

Mary napisał(a)

U mnie wczoraj pojawiła się wieczorem ... w domu. Jakiś nalot miałam wieczorem do lampy.
Opuchlaka na roślinie to chyba jeden raz widziałam. Prawie zawsze znajduję je na elewacji.


U mnie wszędzie moskitiery, to nie wlatują, ale może też by leciały. Co noc kilka sztuk się łapie w pułapkę i kilka sztuk łapie ja w czasie polowania wieczornego

Może Twoja elewacja smaczniejsza ?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:56, 03 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)

Dzięki za info daliowe, gdzie je przechowujesz?


Będę przechowywać w garażu podziemnym-tak zawsze temperatura nie niższa niż te 8-10 stopni. Podejrzewam, że Twój garaż z pięknymi okiennicami też da radę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
galgAsia 14:58, 03 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasiu, jaką palczatkę kupiłaś ? pokaż, please… Ja mam Blue Heaven i będę kombinować, z czym ją skomponować.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kasia_CS 15:01, 03 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kaz742011 napisał(a)


U mnie też ćma się pojawiła. Po oprysku lepinoxem było czysto. Ostatni oprysk robiłam chyba w czerwcu. Lejkowej pułapki w tym roku nie montowałam bo po ćmie nie było śladu, a na innych roślinach ćma u mnie chyba nie grasuje.


U mnie na tych "nektarowych" roślinach siedzi, raczej nie celem złożenia jaj-dzięki temu od razu wiem, gdzie mam okazję ją złapać i ukatrupić
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:03, 03 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
makadamia napisał(a)


jaki gąszcz!


To zdjęcie z tych ładnych z bliska mniej gąszczowato, ale za to nie ma perspektywy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:04, 03 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
galgAsia napisał(a)
Kasiu, jaką palczatkę kupiłaś ? pokaż, please… Ja mam Blue Heaven i będę kombinować, z czym ją skomponować.


Też ją mam, ale nie umiem sfocic tak, żeby uchwycić te kolorki. Ja w tym momencie mam ją posadzoną z lawendą i perowskią, bo mają w sobie identyczne odcienie

Tu co nieco widać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:48, 07 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Wracam sobie z targów ZTZ, gdzie spotkałam nasze cudowne forumowe dziewczyny (Gosiek, April, Kwartecika, Iwonkę i Kasyę). I tak zaglądam sobie do torby, gdzie siedzi kupiona na targach różyczka i się rozczuliłam, bo w gratisie dostałam kilka larw biedronek i sobie chodzą po róży i podjadają, bo jest na jednej z gałązek trochę mszyc
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 12:55, 07 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jaką kupiłaś? Ja na jednej widziałam gąsienicę motyla

Mało róż było. Pewnie w Kutnie są.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 13:30, 07 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Taką


Będzie coś zupełnie nowego niż zwykle kupuje

Pan na stoisku powiedział to samo-wszyscy są w Kutnie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies